Co jednak ważne najnowsza karta dźwiękowa działa na zasadzie plug-and-play bez sterowników, a także jest kompatybilna z komputerami PC i Mac. Ma wielkość dłoni i waży zaledwie 32 gramy. Klienci otrzymują więc legendarnej jakości dźwięk Sound Blaster za sprawą elektroniki ukrytej w kompaktowej obudowie.
Oznaczenie Sound Blaster
Sound Blaster G3, to połączenie wiedzy i doświadczenia Creative w zakresie innowacji audio. Ten nowy DAC USB jest zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom entuzjastów gier. Wyposażono go w 24-bitowy przetwornik dźwięku o wysokiej rozdzielczości przy 100dB DNR, tym samym ma możliwość uruchomienia słuchawek studyjnych o impedancji nawet 300 omów.
Po podłączeniu do komputera PC lub Mac zapewnia wirtualizację dźwięku przestrzennego do 7.1. Oczywiście wyposażono go także w Sound Blaster Acoustic Engine. Użytkownicy mogą spodziewać się znacznie lepszego dźwięku w grach zarówno na komputerach osobistych jak i konsolach.
Krystaliczna czystość rozmów w grach
Sound Blaster G3 jest również wyposażony w najnowszą funkcję GameVoice Mix, zaprojektowaną tak, aby rozmowy w grze były płynne i bezproblemowe. Ta funkcja pozwala użytkownikom dowolnie regulować głośność dźwięku gry i czatu głosowego za pomocą wygodnie umieszczonego kółka przewijania, bez konieczności wychodzenia z gry.
Tak zwany Footsteps Enhancer pomaga wskazać lokalizację przeciwnika, co z kolei może pomóc w wygrywaniu strzelanek FPS. Istnieją również profile EQ dostosowane do popularnych gier, w tym Fortnite, Call of Duty: Infinite Warfare i Overwatch.
Zoptymalizowany pod kątem funkcjonalności i wygody
Wprowadzanie korekt audio w Sound Blaster G3 to pestka, zmian można dokonać zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej Sound Blaster Command dostępnej na iOS i Androida. Po sparowaniu urządzenia przez Bluetooth gracze mogą używać swoich telefonów komórkowych jak pilota zdalnego sterowania i łatwo uzyskiwać dostęp do regulacji głośności, ustawień mikrofonu, zapisywać ustawienia EQ, a nawet przeprowadzać aktualizacje oprogramowania.
Na komputerach PC i Mac aplikacja Sound Blaster Command udostępnia kompleksowy i w pełni konfigurowalny pakiet opcji odtwarzania i nagrywania, do których przyzwyczajeni są użytkownicy Sound Blaster. Elementy sterowania dźwiękiem są również wygodnie umieszczone po bokach obudowy, dzięki czemu regulacja jest wygodna i możliwa jedną ręką. Karta Sound Blaster G3 jest zasilana całkowicie przez USB-C. Wyposażono ją w adapter USB-A dla dodatkowej wygody.
Cena i dostępność
Sound Blaster G3 wyceniono na 259,99 PLN. Urządzenie jest dostępne jak na razie tylko na stronie Creative.com.
Dodaj komentarz