Do
góry
fcc_approved_mini

SpaceX uzyskało pozwolenie od FCC – Internet satelitarny coraz bliżej!

SpaceX w czwartek pokonało największą przeszkodę stojącą na realizacji jednego z najbardziej ambitnych planów kilku ostatnich lat. Federalna Komisja Łączności (Federal Communictions Commission)  zaakceptowała prośbę SpaceX o wysłanie na orbitę okołoziemską 7.518 satelitów, które zapewnią łączność z internetem.

Jeszcze w marcu tego roku firma Elona Muska uzyskała pozwolenie na wysłanie 4.425 satelitów, razem daje to ogromną liczbę około 12 tysięcy nadajników.

Starlink bo tak nazywa się cały ambitny projekt oraz sieć jaką stworzą satelity wokół globu ziemskiego ma zapewnić nieprzerwany dostęp do internetu każdemu mieszkańcowi ziemi bez wyjątku. Według założeń całe przedsięwzięcie ma kosztować około 10 miliardów $, a sieć ma zacząć swój żywot około roku 2020.

“I’m excited to see what these services might promise and what these proposed constellations have to offer,” prezes FCC Ajit Pai

Pozwolenie FCC jest jednak ograniczone, SpaceX uzyska możliwość na wysłanie wszystkich 12 tysięcy satelitów, jeżeli do 2024 roku na orbicie znajdzie się co najmniej połowa z nich.

Należy tu zwrócić uwagę jak długo te satelity będą mogły znajdować się na orbicie z zachowaniem bezpieczeństwa przestrzeni kosmicznej. Według ekspertów z NASA, satelity będzie trzeba zdjąć z orbity po około 5 latach od ich startu, by nie stanowiły zagrożenia.

Pomimo takiego obostrzenia, SpaceX ma powody do zadowolenia. Ogromna wizjonerska wizja Elon’a Musk’a zaczyna się spełniać.

Źródła:

  1. Futurism.com
  2. The Verge
Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!