Steam Deck OLED już za tydzień! Nowy model zaoferuje więcej

Steam Deck OLED już za tydzień! Nowy model zaoferuje więcej

Steam Deck OLED ma niebawem trafić do sprzedaży. Odświeżona wersja ma wbudowany lepszy ekran, ale to nie jedyne udoskonalenie, które weszło w życie. Drobne, ale znaczące zmiany będą mieć znaczący wpływ na rozgrywki.

Dziś została ogłoszona premiera Steam Decka OLED, czyli modelu z nowym ekranem.

Nie tylko wyświetlacz został ulepszony, ale również komponenty wewnątrz handhelda.

Już za tydzień za pośrednictwem strony Steam będziecie mogli nabyć najnowszą odsłonę konsoli Valve.

Reklama

Właśnie dziś został zapowiedziany ulepszony handheld Steam Deck OLED. Już sama nazwa wskazuje, że będzie on mieć na pokładzie nowy ekran. Z zapowiedzi wiemy, że będziecie mogli go zakupić szybko, bo już 16 listopada od godziny 19:00.

Na stronie Steam widnieją 2 opcje o pojemnościach: 512 GB i 1 TB. Co oferują? Wyświetlacz OLED o przekątnej 7,4-cala z obsługą standardu HDR oraz rejestracją wielu dotknięć jednocześnie. Tutaj ramki ulegają zwężeniu, a całość zabierze tyle samo miejsca.

Odświeżanie zostało poprawione do 90 Hz, jednak Steam ma pracować, aby w przyszłości osiągnąć lepsze wyniki. W nowym modelu czarny kolor będzie faktycznie ciemny.

źródło grafiki Steam

Szczytowa jasność wzrosła do 1000 nitów przy technologii HDR oraz do 600 nitów przy normalnym działaniu. Gamma pokrycia barw ma wynieść 110% P3 oferując lepsze oddanie kolorów.

Pojemność baterii powiększono do 50 Wh, dzięki czemu Steam Deck OLED oferuje teraz od 3 do nawet 12 godzin rozgrywki. Wcześniej mogliście nie rozstawać się ze swoim Steam Deckiem na tylko 8 godzin.

Do zestawu dołączony został 2,5 metrowy kabel USB-C o mocy 45 W. Wejście USB-C obsłuży DisplayPort w jakości do 8K przy 60 Hz lub 4K przy 120 Hz, ale wtedy wymagane jest USB 3 Gen 2.

APU AMD zostało wykonane w 6-nm procesie litograficznym, co jest usprawnieniem, patrząc na fakt, że w “standardowym modelu” była to 7-nm litografia. Szybkość pamięci wynosi teraz do 6400 MT/s, co oznacza mniejsze opóźnienia.

To co niewidoczne, ale zaktualizowano to poprawa wydajności działania układu chłodniczego i jego pogrubienie. Wewnątrz znalazł się również lepszy moduł oferujący już Wi-Fi 6E o częstotliwościach 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz. Zaś Bluetooth jest już w wersji 5.3. Oznacza to szybsze pobieranie i lepszą łączność z akcesoriami.

Co ciekawe zmiany nie wpłynęły w żadnym stopniu na wymiary handhelda, jest on wymiarowo taki sam jak standardowy Steam Deck. Za to jest od niego o 29 g lżejszy.

źródło Steam

Wspomnieliśmy wcześniej o 2 różnych wersjach: 512 GB i 1 TB, ta druga oferuje dodatkowo antyrefleksyjne szkło, futerał z wyjmowaną wkładką, ekskluzywny film przy uruchamianiu urządzenia oraz motyw wirtualnej klawiatury.

Cena za Steam Decka OLED w wariancie 512 GB to 2 599 zł, a opcja z 1 TB to wydatek rzędu 3 099 zł. W dniu premiery będzie ograniczona możliwość do zakupienia do 1 sztuki tygodniowo na konto.

Standardowe modele Steam Decka z ekranem LCD w wariancie pamięci 64GB oraz 512 GB są dostępne w niższych cenach. Jest to odpowiednio 1 699,00 zł i 2 099,00 zł. Stacja dokująca również otrzymała promocję – cena wynosi teraz 429 zł.

Źródło: Steam
Źródło miniaturki: X (dawniej Twitter)

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!