Steve Jobs przewraca się w grobie – iPhone z fizyczną klawiaturą

Akcesoria mają być użyteczne lub zabawne dla użytkownika. Takie jest nowe etui do iPhone’a o nazwie “Clicks” z wbudowaną klawiaturą. Bezpieczny smartfon i wygodne pisanie w jednym.

Awatar Marta Urbaniak

Powstał nowy typ etui, który nie tylko ochroni Waszego smartfona, ale umożliwi Wam wygodne pisanie.

W prosty sposób, za pomocą wtyczki zamocujecie swojego smartfona, aby po chwili korzystać z fizycznej klawiatury.

Nowy typ etui wywoła nostalgię

Teraz produkuje się smartfony, które mają minimalną liczbę przycisków na pokładzie. Kiedyś, aby zwiększyć funkcjonalność przy zachowaniu w miarę dużego jak na tamte czasy ekranów, wymyślono chowane klawiatury QWERTY.

Ktoś postanowił powrócić do nostalgii używania fizycznych przycisków do pisania wiadomości. Powstało podłużne etui o nazwie “Clicks” z umieszczoną poniżej… klawiaturą. Jak dziwnie by to nie brzmiało, jest to prawda.

MrMobile, który wczoraj pokazał całemu światu w Internecie to nietuzinkowe etui do iPhone’a, jest jego współtwórcą. Silikonowy case łączy się ze smartfonem po złączu Lightning lub USB-C. Klawiatura jest zasilana oczywiście za pomocą wpiętego telefonu.

Na szczęście zamontowano port do ładowania smartfona na dole, aby nie trzeba było wyciągać telefonu z etui. Sama klawiatura może być podświetlana w nocy, aby było widać litery na klawiszach.

Największe plusy “Clicks”

Na dole plecków case’a jest czarny fragment wykonany wegańskiej skóry, aby zapewnić lepszy chwyt całości. Bowiem zyskujecie wygodę pisania przy zachowaniu tak samo dużego wyświetlacza, ale kosztem długości całej konstrukcji.

Wirtualne klawiatury zajmują od ⅓ do nawet ponad połowy ekranu na którym piszecie tekst. Takie rozwiązanie niweluje ten problem. Oczywiście fani fizycznych doznań i przycisków polubią to etui, co rozumie się samo przez siebie.

Ważne są akcje jakie możecie podejmować po wciśnięciu odpowiedniego skrótu klawiszy, co rozszerza zakres możliwości interakcji ze smartfonem.

Co “nie kliknęło” jak trzeba

Wcześniej wspomniany duży rozmiar w wyniku dodania klawiatury do etui jest pierwszym minusem tego gadżetu. O ile już teraz smartfony dosięgają dużych rozmiarów, to z takim etui całość zacznie przypominać „pilota do telewizora”. I z pewnością po wsadzeniu do tylnej  kieszeni spodni, będzie wystawać z niej.

Co z ładowaniem bezprzewodowym? Działa normalnie, przez “pass-through” bez większych problemów. Jednak z racji braku jakichkolwiek magnesów w etui, nie przyczepicie portfeli na pleckach, ani innych mocowanych w ten sam sposób akcesoriów MagSafe.

Dostępność i cena

Na razie istnieje model przeznaczony do iPhone’ów, jednak wspomniano o możliwości stworzenia wersji dla smartfonów z Androidem. Na ten moment wersja na telefony z logiem nadgryzionego jabłka jest dostępna na stronie w 2 kolorach: Bumblebee (żółty) i London Sky (szaroniebieski).

Etui jest kompatybilne z modelami: iPhone 14 Pro, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max. Możliwe, że z czasem będą dostępne dla większego grona urządzeń. Cena zaczyna się od 139 USD, czyli około 554,40 PLN, dla smartfona “Max” jest to cena 159 USD, co daje około 634 PLN.

Pierwsze etui “Clicks” będą nadawane do wysyłki już 1 lutego bieżącego roku.

Źródło: YouTube, Clicks
Źródło miniaturki: YouTubeMrMobile [Michael Fisher]

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.