Już niedługo w samolotach będą „strefy bez dzieci”. Rewolucja?

Już niedługo w samolotach będą „strefy bez dzieci”. Rewolucja?

Podczas długich lotów niektórzy pasażerowie skarżą się na niemiłą obsługę, inni na brzydkie zapachy, a jeszcze inni na… głośne dzieci. W odpowiedzi na ten problem, jeden z europejskich przewoźników już niedługo wprowadzi „strefy bez dzieci”!

W ramach walki o każdego kolejnego klienta, jeden z europejskich przewoźników lotniczych zdecydował się wprowadzić tak zwane strefy bez dzieci.

Usługa ta ma umożliwić większy komfort nie tylko pasażerom, którym przeszkadzają głośne dzieci, ale i samym rodzicom pociech.

Reklama

Wszyscy walczą o klientów

W czasach, gdy wyprawy samolotami są tak popularne, każdy z przewoźników lotniczych stara się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zawalczyć o kolejnego klienta. Wraz z pojawianiem się kolejnych marek na niebie, sytuacja staje się trudniejsza, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Lotnicy mogą oferować swoim pasażerom bogatsze pakiety w lepszych cenach, wygodniejsze miejsca, czy inne tego typu dodatki, które mogą jakkolwiek umilić podróż wymagającym klientom.

strefy bez dzieci - walka o każdego pasażera
źródło: Pexels @Longxiang Qian

Do tej pory – przynajmniej w Europie – nie myślano o dość popularnym problemie, jakim są… głośne dzieci, które doprowadzają niektórych do szału.

Najprościej oczekiwać jest od rodziców, aby odpowiednio panowali nad swoimi pociechami, ale czasami – nawet mimo starań – nie jest to możliwe. W związku z tym, Ci, którzy chcieli na przykład pracować, oglądać film, czy nawet odpoczywać w trakcie lotu, często muszą pogodzić się ze zgoła inną rzeczywistością.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Loty Google powiedzą Ci, kiedy najtaniej kupisz swój bilet!

Korzystacie z wyszukiwarki Loty Google lub często latacie samolotami? Świetnie się składa, bo usługa ta otrzymała właśnie nową funkcję, która pozwoli nam oszczędzić! Oprócz informacji, czy bilet jest drogi, będziemy mogli włączyć też śledzenie cen.

Czytaj artykuł

Czym są „strefy bez dzieci”?

Niejako zawalczyć o europejskich pasażerów postanowił turecki przewoźnik Corendon, który jako pierwszy w Europie już niedługo wprowadzi „strefy bez dzieci”. Teren odgrodzony specjalnymi ścianami i zasłonami znajdzie się na przodu samolotu. W ramach tego obszaru będą dostępne 93 miejsca dla osób powyżej 16. roku życia.

Początkowo rozwiązanie to będzie testowane jedynie na trasie Amsterdam (Holandia) – Curacao („terytorium zależne Holandii leżące na Karaibach”), a pierwszy lot ma odbyć się już 3 listopada.

strefy bez dzieci - krzyczące dzieci denerwują pasażerów
źródło: The Mirror

Warto również wspomnieć, że dostęp do „strefy bez dzieci” będzie dodatkowo płatny. Rezerwacja miejsca w wydzielonym obszarze „w jedną stronę będzie kosztować 45 euro, czyli około 200 zł”.

Wszystko wskazuje na to, że przebywanie w strefie może nie być najbardziej luksusowym przeżyciem, bo za skorzystanie z jednego z dziewięciu miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi trzeba będzie dopłacić 100 euro (ok. 450 zł).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Twoje rzeczy nie przeszły kontroli? Wyślij je przez Paczkomat!

InPost wyciągnął pomocną dłoń do ludzi. Przedmiot, który nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa już więcej nie trafi na śmietnik. Na lotnisku znajduje się Paczkomat, który umożliwi przesłanie paczki pod wskazany adres.

Czytaj artykuł
Reklama

Czy rozwiąże to problem marudzących pasażerów?

Ciężko powiedzieć, bo z jednej strony będą mogli odciąć się od głośnych dzieci, ale z drugiej, będą musieli zapłacić zdecydowanie więcej za swój bilet lotniczy. Warto mieć również na uwadze fakt, że tylko 9 z 93 dostępnych miejsc będzie miało dodatkową przestrzeń na nogi.

strefy bez dzieci - czy pomysł spodoba się pasażerom?
źródło: Daily Mail

Na opinie i wrażenia pierwszych europejskich pasażerów będziemy musieli poczekać do listopada, ale niezależnie od komentarzy na temat „strefy bez dzieci”, z czasem kolejne linie mogą zdecydować się na wydzielenie części swoich maszyn.

Co najbardziej irytuje Was podczas lotów – głośne dzieci, czy może coś kompletnie innego? Czy według Was „strefy bez dzieci” mają szansę osiągnąć sukces?

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!