Meta Quest 3 łączy świat rzeczywisty z wirtualnym na waszych oczach

Meta Quest 3 łączy świat rzeczywisty z wirtualnym na waszych oczach

Nadszedł ten dzień, kiedy Meta zaprezentowała swoje najnowsze gogle Meta Quest 3. Rozgrywki w świecie VR będą bardziej realne, a mieszana rzeczywistość pozwoli Wam odkryć nowy świat w Waszych czterech ścianach.

Wczoraj podczas Meta Connect 2023 Mark Zuckerberg przedstawił nowe gogle VRMeta Quest 3.

Poprawiono wydajność, ostrość obrazu i zakres widzenia, a same gogle są smuklejsze od Meta Quest 2.

Nowością jest wprowadzony tryb mieszanej rzeczywistości, który przenosi rozrywkę w inny wymiar.

Reklama

Wydajniej, szybciej, ostrzej

Rynek gogli VR cały czas się powiększa i prezentuje kolejne modele. Wczoraj rozpoczęło się dwudniowe wydarzenie Meta Connect 2023 na którym Mark Zuckerberg osobiście zaprezentował innowacje firmy nad którymi pracowano w ostatnim czasie. Jedną z nich jest właśnie najnowszy model gogli VRMeta Quest 3.

źródło grafiki Meta

Zacznijmy najpierw od szczypty specyfikacji. Urządzenie otrzymało nowy procesor Snapdragon XR2 Gen2, który oferuje dwukrotnie większą moc w porównaniu ze Snapdragonem XR2 Gen1 w Meta Queście 2. Również RAM został zwiększony, teraz jest go 8 GB zamiast 6 GB.

Rozrywka będzie teraz płynniejsza oraz uruchomicie bardziej wymagające tytuły. Podczas rozgrywek widok będzie zauważalnie ostrzejszy w porównaniu do poprzedniego modelu, dojdą również cienie otoczenia, co nadaje większego realizmu. Tutaj zamontowano soczewki Pancake (te samo co Meta Quest Pro), które będą znacznie bliżej Waszej twarzy dla lepszej widoczności i immersji. Jednak będziecie mogli dostosować odległość od Waszej twarzy przez rozsunięcie nakładki za pomocą mechanizmu wewnątrz.

Gdy mowa o widoczności to na jedno Wasze oko zostanie wyświetlony obraz 4K+ w rozdzielczości 2064 × 2208 pikseli, czyli o 30% wyższej w porównaniu do Meta Quest 2. Zagęszczenie pikseli też będzie większe i wyniesie 1218 PPI i 25 PPD. Pole widzenia również zostało poszerzone do 110° w poziome i 96° w pionie, abyście w kadrze zobaczyli znacznie więcej elementów, poprawiając doznania z gier i nie tylko.

Używając gogli nie odczuje aż tak 515 gramów, jak mogło mieć to miejsce przy poprzedniej generacji. Węższa obudowa i bardziej kompaktowe ułożenie części sprawią, że będziecie mogli dłużej spędzać czas nad Waszymi ulubionymi tytułami z większym komfortem. Natomiast bateria 5060 mAh wystarczy Wam na trochę ponad 2 h czystej zabawy.

Mieszana rzeczywistość

Jednak Meta Quest 3 to nie tylko doznania płynące z VR, ale również od teraz mieszanej rzeczywistości. Najnowsze gogle od Mety pozwolą Wam po pierwsze na widzenie otoczenia w kolorze przy pomocy 2 kamer RGB. A po drugie teraz widok będzie na tyle wyraźny, abyście mogli przeczytać wiadomość na Waszej komórce bez ściągania gogli. W końcu odpowiedzialna jest za to kamera 4 Mpix z 18 PPD.

źródło grafiki Facebook | Meta Connect 2023

Samo wyznaczanie granic ma odbywać się poprzez rozejrzenie się dookoła, aby zeskanować otaczające Was obiekty i ściany. Jest to istotny krok, aby móc rozpocząć zabawę z mieszaną rzeczywistością.

Ta stanie się świetnym kompromisem i sposobem na rozrywkę z osobami w Waszym otoczeniu. To percepcja głębi pozwoli na interakcję z obiektami, które zostaną umieszczone w Waszych pokojach, jak na przykład otwierające się portale do innych wymiarów z potworami ze Stranger Things. Te będziecie mogli chwycić i odesłać z powrotem.

źródło grafiki Facebook | Meta Connect 2023

Liczne interakcje zostaną wprowadzone, abyście mogli poczuć, że rzeczywistość współgra z Waszym światem marzeń. Interaktywne rozgrywki na Waszym stoliku wraz ze znajomymi? Proszę bardzo, teraz jest to możliwe.

Znajdą się również pozycje, które są bardziej wymagające fizycznie i tym samym pozwolą Wam na swobodne i komfortowe trenowanie w zaciszu Waszego domu. Gdy zechcecie w pełni wyjść ze świata MR czy VR wystarczy, że standardowo stuknięcie w bok gogli 2 razy.

Poczuj się “jak w domu” z gogolami

źródło grafiki Facebook | Meta Connect 2023

Rozrywka, aby była udana nie musi zawsze wymagać od Was poruszania się. Czasem dobrze jest usiąść na kanapie i obejrzeć po prostu film czy wysiłki innych ludzi podczas uprawiania sportów. To też macie zapewnione.

Jest również opcja otworzenia Instagrama i przeglądania pionowych treści w świecie MR, co również zachwyci to możliwość umieszczania interaktywnych elementów jak portale do świata gier czy innych wymiarów, w którym możecie ćwiczyć swoją kondycję. Znajdą się też zwyczajne nagrania pełniące rolę niezwykłych “ruchomych zdjęć” na Waszej ścianie.

źródło grafiki Facebook | Meta Connect 2023

Nowe kontrolery

Gogle to nie wszystko co przyjdzie do Was w pudełku, gdy zamówicie ten produkt. Nowe kontrolery są podobne kształtem do tych przy Meta Quest Pro. Ale nie tylko – technologia haptyczna “TruTouch” również znalazła się na ich pokładzie.

Niemniej nie są one identyczne. Nie ma obręczy z diodami jak miało to miejsce w modelu z 2020 roku. Tutaj światła zostały ukryte w obudowie samych kontrolerów, aby były niewidoczne dla ludzkich oczu, ale widziane przez kamery na goglach.

Dodatkowo połączono śledzenie ruchu diod wraz ze śledzeniem dłoni “Direct Touch” dla dokładniejszego odczytywania ruchów gracza. Umożliwiły to wcześniej wspomniane 2 kamery RGB oraz 4 kamery na podczerwień.

Powiększona biblioteka gier

Gogle Meta Quest 3 oferują kompatybilność wsteczną, co w skrócie oznacza, że tytuły dostępne na Meta Quest 2, będą dostępne również w tym modelu, z czego ucieszy się wielu użytkowników. Nowością jest dostęp do gier z pakietu Xbox Game Pass, oczywiście pod warunkiem, że macie go wykupionego.

Reklama

Dostępność i cena

Już od dzisiaj do 10.10 na stronie Meta możecie kupić w przedsprzedaży gogle Meta Quest 3 w dwóch wariantach pamięci:

  • 128 GB za 549,99 €, czyli około 2 544 zł
  • 512 GB za 699,99 €, czyli około 3 237 zł

Paczki z zestawem zostaną wysłane po 10.10 i będą zawierać: gogle Meta Quest 3 z fabrycznie zainstalowaną standardową podkładką interfejsu, 2 kontrolery Touch Plus ze smyczami na nadgarstki i bateriami AA, kabel do ładowania i zasilacz.

Źródło: Meta, Facebook

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!