Powszechnie wiadomo, że Chińczycy potrafią tworzyć, a nie tylko kopiować elektronikę
Doskonałym przykładem jest INMO Glasses z ich najnowszym produktem INMO Air 3
Nie jest to pierwsza generacja okularów VR a różnice między obecną a poprzednimi generacjami są ogromne
Jak (albo raczej czy) dobry jest nowy produkt wprost z Azji?
Chociaż informacje pochodzą od Bena Gaskina, jednego z apple’owskich insiderów znanego też z publikacji wielu przecieków. Tym razem jednak to, co zostało opublikowane za pośrednictwem X wydaje się być oficjalne i zgodne ze stroną producenta.
Seria INMO Air może poszczycić się stosunkowo krótką, bo około 3,5-letnią, ale dość bogatą historią. Premiera „jedynki” miała miejsce dokładnie 27 lipca 2021 natomiast INMO Air 2 zostało ukazane światu niecałe półtora roku później, 28 października 2022.
Jak zatem wygląda specyfikacja INMO Air 3, Air 2 oraz Air w szczegółach?
Specyfikacja dwóch poprzedników w kilku kwestiach wygląda podobnie. W przypadku „trójki” można jednak śmiało powiedzieć, że od starszego rodzeństwa dzieli ją technologiczna przepaść:
Model: INMO Air
Rozdzielczość: 640 × 480
Wirtualny ekranu: 26′
Odświeżanie: –
Jasność: –
Gęstość pikseli: –
Ekran OLED: Pojedynczy
Procesor: –
Pamięć RAM: 2 GB
Pamięć Flash: 32 GB
Kolor: Czarny
INMO Air 2
640 × 480
26′
60 Hz
–
–
Podwójny
4-rdzeniowy Cortex-A53 (4 × 1.4 GHz)
2 GB
32 GB
Czarny/Szary
INMO Air 3
1080p
36’
120 Hz
do 600 nitów
62 PPD
0,44″ od Sony
8-rdzeniowy Spapdragon 4 nm
–
–
Czarny
Wszystkie 3 wersje wspierają ponadto system 3DoF (Three Degrees of Freedom) umożliwiający jednoczesną obsługę trzech niezależnych kierunków ruchu i obrotu.
Z racji tego, że najnowsze akcesorium w sprzedaży dostępne jest od dzisiaj, czyli 29 listopada nie wszystkie szczegóły techniczne są znane.
Ile to wszystko kosztuje?
Na tym w zasadzie podobieństwa się kończą, ponieważ Air 3 oferuje dwukrotnie wyższą rozdzielczość i odświeżanie obrazu. O niemal ⅓ większy jest także wirtualny ekran a wszystko to dzięki wydajnemu procesorowi od Qualcomm. Sprzęt wyposażony jest także w płaskie soczewki od Esilor. Podobnie jak większość nowoczesnych urządzeń tego typu oferuje również wsparcie dla trybu wielu okien oraz aplikacji biurowych.
Jak wiadomo, za jakość trzeba zapłacić i podobny trend da się zauważyć w przypadku INMO. Ceną wyjściową wirtualnych okularów było odpowiednio 345 i 559 a dla obecnego wariantu jest to 690 USD, czyli nieco ponad 2800 PLN.
Miniatura: r/AugmentedReality / INMO
Dodaj komentarz