Technics wypuścił nowe gramofony high-end SL-12000GR2 i SL-1210GR2

Gramofony od Technics z napędem bezpośrednim doczekały się odświeżonych wersji. Nowe modele SL-12000GR2 i SL-1210GR2 oferują precyzyjne sterowanie silnikiem i niski poziom drgań podczas odtwarzania. Marka ustaliła nowy poziom jakości wśród tych urządzeń.

Awatar Marta Urbaniak

Gramofony od Technics z napędem bezpośrednim doczekały się odświeżonych wersji. Nowe modele SL-12000GR2 i SL-1210GR2 oferują precyzyjne sterowanie silnikiem i niski poziom drgań podczas odtwarzania. Marka ustaliła nowy poziom jakości wśród tych urządzeń.

Firma Technics dodała nowe modele gramofonów z odświeżoną technologią.

SL-12000GR2 i SL-1210GR2 pozwalają na precyzyjny odczyt i niwelują drgania winyli, tym samym nadając wyrazistości dźwięku.

Podwójna redukcja szumów nada większej czystości odtwarzanej muzyce.

Nowe modele wydane przez Technics są bazowane na modelu z 2016 roku SL-1200G, już wtedy połączono tradycyjną technologię analogową z cyfrową. Część elementów pochodzi z właśnie tego modelu, jednak zostały one ulepszone pod wymagania współczesnych słuchaczy. Bezrdzeniowy silnik otrzymał napęd bezpośredni tworzący precyzyjne obroty, a to dzięki magnesom po obu stronach.

Nowe podejście do sygnału pozwoliło wprowadzić znaczące zmiany w nowych modelach. Przede wszystkim została zwiększona dokładność i precyzja śledzenia. Samo drganie podcazs pracy silnika zostało zminimalizowane i tym samym dźwięk został oczyszczony z szumów.

Było to możliwe dzięki sygnałowi PWM, który sprawia, że amplituda i częstotliwość są stałe. A to wskutek zmiany parametrów sygnału Delta-Sigma(ΔΣ). Metoda ta jest precyzyjna i polega na 1-bitowowym przekształcaniu cyfrowo-analogowym. Wykorzystywana jest do tego opatentowana przez Technic technologia w pełni cyfrowego wzmacniacza JENO Engine.

Ruch silnika pokrywa się z drganiami ramienia wraz z wkładką zawierającą igłę, a dodatkowo precyzja prędkości obrotów została poprawiona. Napęd Delta-Sigma(ΔΣ)-Drive został połączony z magnetycznie zasilanym generatorem częstotliwości (FG) i z systemem wykrywania prędkości.

Wszystko to nadaje precyzji przy odtwarzaniu dźwięku przy równoczesnym zniwelowaniu niechcianego szumu. Jeśli miałby powstać jeszcze jakiś szum, to będzie on usunięty poprzez prąd o odwróconej fazie rzeczywistego szumu.

Zasilacz również otrzymał usprawnienia, w tych 2 modelach jest wielostopniowy zasilacz, który łączy niskoszumowy wraz z szybkim (ten pracuje z częstotliwością większą niż 100 kHz).

Dolna część obudowy została wykonana z aluminium oraz Bulk Moulding Compound (w skrócie to materiał polimerowy wzmocniony włóknem szklanym). Takie połączenie jest nie tylko wytrzymałe, ale również odporne na wibracje.

Same talerze są dwuwarstwowe i również wykorzystano aluminium do ich tworzenia, ale dodano tam gumę wytłumiającą. Talerz będzie sztywny i tym samym zniweluje rezonans pomiędzy obrotami, a pracą silnika, dając wyrazisty dźwięk.

Ramie to też aluminium, a jego kształt ma kształt litery S, cechuje się statycznym wyważeniem i wysoką czułością odczytu. W zestawie macie obciążnik pomocniczy, aby dostosować wyważenie rączki.

Kolory zostały dopasowane pod wszystkie elementy, aby nadać elegancki wygląd całości. Opakowanie w którym zostanie dostarczony gramofon zapewni bezpieczeństwo i co więcej zostało wykonane z myślą o środowisku. Styropian został zastąpiony odpowiednio uformowaną tekturą, trzymająca na miejscu każdy element.

Nowe modele gramofonów od Technics SL-12000GR2 i SL-1210GR2 są dostępne w kolorze srebrnym i ponadczasowym czarnym. Możecie je zakupić u autoryzowanych sprzedawców Technics.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: 𝕏

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez