Czy technologia Mini LED zrewolucjonizuje światowy rynek telewizorów (i nie tylko)?

Czy technologia Mini LED zrewolucjonizuje światowy rynek telewizorów (i nie tylko)?

Na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat, technologie – w tym te, wykorzystywane w matrycach telewizorów – zmieniły się nie do poznania. Dlaczego więc to właśnie technologia Mini LED ma zostać kolejnym liderem na tym rynku?

Rynek telewizorów zmienił się nie do poznania w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

Na prawdziwego lidera wyrasta powoli technologia Mini LED, która w pewnym stopniu jest połączeniem najlepszych cech swoich poprzedników.

Reklama

Rozwój matryc – od LCD, do Mini LED

Światowy rynek telewizorów i oczekiwania klientów zmieniają się tak drastycznie i w tak szybkim tempie, że w pewnym momencie producenci musieli się bardzo starać, aby spełnić oczekiwania użytkowników. Idealnym przykładem są telewizory LCD, które jeszcze niedawno cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie.

LCD vs OLED
źródło: Reliance Digital

Te jednak nie były pozbawione wad, a najważniejszą okazał się być brak głębokiej czerni, która w tańszych modelach była nawet zbliżona do odcieni szarości. W związku z tym, nastał czas telewizorów OLED z szeroką paletą barw, wiarygodnym odwzorowaniem kolorów, czy odpowiednim kontrastem.

Telewizory te zapewniały dostęp do obrazu w jeszcze lepszej jakości, niż ekrany LCD, a oprócz tego zdecydowanie lepiej radziły sobie z wyświetlaniem czerni. Jak się jednak okazało, telewizory OLED nie cieszą się zbyt długą żywotnością, a dodatkowym problemem jest także wypalanie się pojedynczych LED-ów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Hisense przedstawia, jak (i jak długo) Polacy oglądają telewizję!

Faktem jest, iż z roku na rok, coraz mniej ludzi na całym świecie decyduje się na oglądanie standardowej telewizji. Badanie przeprowadzone przez Hisense pokazuje, ile Polacy spędzają przed telewizorami, a także co jest dla nas najważniejsze!

Czytaj artykuł

Czy Mini LED to rozwiązanie idealne?

Bogatsi o kolejne lata doświadczeń producenci postanowili połączyć możliwości telewizorów LCD i OLED, aby stworzyć… ekran idealny. Czy to im się udało? Tego raczej nie można jeszcze stwierdzić, ale technologia Mini LED to zdecydowanie jakość obrazu znana z OLED-ów i długoletnia żywotność matryc LCD.

technologia Mini LED

Podobnie jak w przypadku matryc LCD, Mini LED do wyświetlania obrazu wykorzystuje „diody LED emitujące światło pod wpływem przepływającego prądu”. Co więc się zmieniło? Przede wszystkim zmniejszono diody LED (obecnie nieraz mniejsza niż 1 mm), a następnie stworzono z nich niezależne strefy podświetlenia.

technologia Mini LED

W dużym skrócie, każda ze stref jest „niezależnie od siebie podświetlana lub wygaszana w zależności od danej sceny, co daje większy kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami obrazu”. Jak nietrudno się domyślić, więcej niezależnych od siebie stref podświetlenia, to również wyższa jakość obrazu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Projektor, kino w domu czy jeszcze coś innego? Czym jest Hisense PX1-Pro?

Oglądalność telewizji ciągle spada, więc niektórzy decydują się na wymianę swoich telewizorów na projektory. Jeśli jednak chcecie spróbować jakiejś innowacji, możecie zainteresować się produktem HiSense PX1-Pro, czyli… projektorem krótkiego rzutu!

Czytaj artykuł
Reklama

Co potrafi nowa technologia?

Technologia Mini LED to przede wszystkim bardzo precyzyjna kontrola jasności przy jednoczesnym uzyskaniu głębokiej czerni. Telewizory oparte na tym innowacyjnym zastosowaniu to nie tylko duży kontrast, ale też szeroka gama barw i wiarygodnie odwzorowane kolory.

technologia Mini LED
źródło: Hisense

Za sprawą wysokiego poziomu jasności, obraz pozostaje wyraźny w każdych warunkach, więc możemy komfortowo oglądać filmy zarówno wieczorami, jak i w słoneczne dni. Przy tym wszystkim nie należy zapominać również o lepszym efekcie HDR, który również przekłada się na wrażenia z oglądania.

Propozycje telewizorów Mini LED od Hisense

Jednym z producentów, który mocno przykłada się do wykorzystywania rozwijających się możliwości nowej technologii, jest właśnie Hisense. Tylko w tym roku do ich portfolio wskoczyły telewizory z czterech nowych serii Mini LED (UXKQ, U8KQ, U7KQ i U6KQ), różniące się przede wszystkim wykorzystaną matrycą.

technologia Mini LED od Hisense
źródło: Hisense

Jeśli więc poszukujecie dobrych jakościowo telewizorów, które posłużą Wam przez dłuższy czas, a jednocześnie ich cena zbyt mocno nie obciąży Waszego budżetu, ekrany Mini LED od Hisense mogą okazać się naprawdę dobrym wyborem.

Jaką matrycę mają Wasze telewizory i czy spełniają one Wasze oczekiwania? Słyszeliście wcześniej o technologii Mini LED, a jeśli tak, to co o niej uważacie?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Hisense

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!