Technologia pomoże uratować związki!

Technologia pomoże uratować związki!

Technologia i związki to połączenie, o którym nie wspomina się zbyt często. Okazuje się, że można ją wykorzystać do poprawy relacji.

Nowe technologie ułatwiają życie, pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości oraz ułatwiają utrzymywanie kontaktów z druga osobą. Zdarza się jednak, że coraz skuteczniej i częściej zagarniają nasz cenny czas. Co zrobić, aby nie dać się zwariować i wykorzystać je do tego, by polepszyć relację z drugą połówką? Sprawdźcie!

Reklama
Technologia związki

To, że większość dnia jesteśmy on-line, może znacząco przyczyniać się do rozluźnienia relacji. Może, ale nie musi, ponieważ nie wszystkie technologiczne nowinki sprawiają, że częściej chcemy przebywać w samotności. Wiele z nich wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obydwojga partnerów i pomaga im jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć.

Aplikacje na pomoc

Aplikacje na smartfon takie jak Couple, Between czy Kindu pozwalają stworzyć przestrzeń dla budowania związku i dają dostęp do takich treści, jakie do tej pory oferowały tylko media społecznościowe. Różnica jest taka, że korzystać z nich mogą jedynie sami zainteresowani. Na takiej własnej platformie można wymieniać się filmami, zdjęciami, a nawet dzielić się kalendarzem i wspólnie słuchać muzyki. 

Technologia związki

Nowe technologie mogą pomóc też zapobiec rozpadowi związku, którego najczęstszym powodem, jak się okazuje, jest uzależnienie od palenia papierosów i… zapach papierosowego dymu. Z badań przeprowadzonych m.in. przez naukowców z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego wynika, że ryzyko rozpadu związków, w których tylko jeden partner jest palaczem, jest nawet o 90 proc. wyższe niż wśród par, w których pali albo obydwoje partnerów, albo żaden z nich.

Ponadto aż 4 na 10 singli nie chce umawiać się z palaczami. Zamiast więc truć się siebie i partnera brzydko pachnącym dymkiem, warto przestawić się na epapierosy lub podgrzewacze tytoniu popularnie nazywane IQOSami. 

Reklama

Technologie a nałóg

Urządzenia tego typu są potencjalnie mniej szkodliwą alternatywą dla palaczy. Zgodziła się z tym amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), która uznała podgrzewacz tytoniu IQOS za produkt „właściwy dla promocji zdrowia publicznego”. Wynika to z faktu, że wraz z dymem uwalnianym podczas procesu palenia tradycyjnych papierosów, do organizmu trafiają m.in. bardzo szkodliwe substancje smoliste.

Technologia związki

W IQOS tytoń jest natomiast podgrzewany, dzięki czemu w aerozolu, którym inhaluje się użytkownik owszem, znajduje się nikotyna. Jednak znacząco spada ilość najbardziej szkodliwych i rakotwórczych substancji. W badaniu, jakie przeprowadził Niemiecki Federalny Instytut Oceny Ryzyka (BfR), okazało się, że poziomy głównych czynników rakotwórczych są znacznie zmniejszone w stosunku do tradycyjnych papierosów. 

Warto pamiętać,  by codziennie wzmacniać emocjonalną więź z drugą osobą. Od czego zacząć? Raz dziennie, w pełnym skupieniu, spędzajcie razem minimum 20 minut. Technologiczne urządzenia najlepiej odłożyć wtedy na bok – najlepiej, aby w ogóle nie znajdowały się w zasięgu ręki. Najważniejsze, by umieć znaleźć złoty środek pomiędzy ilością czasu przeznaczonego na życie online i offline. Określcie, co jest dla Was ważne, angażujcie się w związek i ustalcie obowiązujące w nim zasady.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!