Do
góry
Astro-Slide

Telefon z wysuwaną klawiaturą | Oto Astro Slide!

Smartfon z fizyczną wysuwaną klawiaturą - te słowa brzmią jakby  wyjęte z reklamy nowego telefonu sprzed 10 lat. Jednak firma Planet Computers ma co do tego trochę inne podejście. I właśnie w tym momencie się ono materializuje, oto Astro Slide.

Choć wydawało się, że klawiatura na ekranie dotykowym to obecnie ostatni krok ewolucji urządzeń mobilnych to niektórzy wciąż preferują standardowe klawiatury w codziennym użytkowaniu. Uczucie pisania a fizycznych przyciskach wciąż jest znacznie bardziej wygodne i satysfakcjonujące od korzystania z klawiatury ekranowej. Ma też jedną wciąż ogromną przewagę nad płaskim szklanym wyświetlaczem. Mowa oczywiście o możliwości pisania bez użycia wzroku.

Niektórzy z was powiedzą, że i tak widzicie klawiaturę pisząc na ekranie smartfona i będzie to jak najbardziej prawda. Wszystko rozbija się jednak o cel w jakim używamy klawiatury ekranowej, napisanie krótkiej wiadomości lub odpisanie na maila to żadnej problem. Z kolei praca z długim tekstem czy napisanie przykładowo pracy naukowej to już nie lada wyzwanie.

↪ Więcej o Astro Slide

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Astro Slide pojawił się na crowd-fundingowej platformie IndieGoGo i w zaledwie kilka godzin osiągnął wymagany pułap 180 tys. Euro potrzebnych na sfinansowanie tego ambitnego projektu. Warto w tym miejscu nadmienić, że nie jest to pierwszy smartfon z fizyczną klawiaturą od tego producenta. Wcześniej zaprezentowali kilka modeli prototypowych, jednak to właśnie Astro Slide ma trafić do szerokiego grona odbiorców.

Poza samą klawiaturą, która chowa się pod ekranem i została wyposażona w całkiem ciekawy mechanizm otwierania smartfon będzie oferować także najszybsze połączenie z siecią komórkową jak i Wi-Fi. W tym pierwszym przypadku jest to zasługa podwójnego modemu 5G oraz procesora od MediaTek Dimensity 1000. Ten konkretny procesor nie pojawił się jeszcze w żadnym smartfonie, jednak według doniesień ma oferować prawie taką samą wydajność co układ od Qualcommu – Snapdragon 865. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się też ukłąd obsługujący standard Wi-Fi 6.

Ekran ma mieć przekątną 6.53-cala i rozdzielczość 2340 x 1080 pix (395 ppi). Nie ma jak na razie informacji dotyczących typu panelu jaki znajdzie się w tym modelu. Co ciekawe ekran nie będzie typu edge-to-edge, a przynajmniej nie w kontekście górnej i dolnej ramki. Te choć równe są znacząco grubsze od bocznych. Najpardopodobniej miało to na celu urposzczenie całej bryły smartfona, a także zmieszczenie większej klawiatury.

Skoro już przy niej jesteśmy, ta jak obiecują twórcy ma być „mechaniczna”, nie jest jednak do końca jasne, czy udało się im zmieścić w smartfonie klasyczne przełączniki mechaniczne, czy może mówimy o klawiaturze nożycowej znanej między innymi z laptopów. Dodatkowo ma ona oferować pełne podświetlenie.

Nad ekranem znajdzie się pojedyncza kamera do selfie o rozdzielczości 5 Mpix, z kolei z tyłu ma zostać umieszczona także pojedyncza kamera o rozdzielczości 48 Mpix wykonana w technologii DualPixel. Na dane producent przewiduje 128 GB, z kolei pamięć operacyjna ma mieć pojemność 6 GB.

Równie ciekawie co klawiatura prezentują się porty w tym smartonie. Ładowanie odbywa się oczywiście za pośrednictwem USB-C, jednak w tym smartfonie znalazły się aż 2 takie gniazda. Pełnią one dość istotną funkcję, ponieważ dzięki temu ten smartfon bez żadnych przejściówek można jednocześnie ładować i korzystać w trybie desktop podłączając zewnętrzny monitor. Otwiera to także nowe możliwości  wykorzystaniu doczepianych akcesoriów. Na pokładzie nie zabrakło też starego i poczciwego gniazda słuchawkowego.

↪ Więcej o Astro Slide

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Mówiąc o trybie desktopowym należy zwrócić uwagę na jedną istotną rzecz. Astro Slide będzie działać w oparciu o system Android 10 to nie podlega żadnym wątpliwościom, jednak zaraz obok niego znajdzie się instancja Linuksa. Innymi słowy będzie to pełnoprawny przenośny komputer, którzy z dużym powodzeniem może kiedyś zastąpić waszego laptopa.

Cena i dostępność

Na koniec pozostaje kwestia ceny i dostępności. Astro Slide ma zostać wysłany do wspierających z początkiem marca 2021 roku. Data trochę odległa, jednocześnie producent zapowiedział, że zastrzega sobie możliwość zmiany specyfikacji wewnętrznej smartfona. Cena natomiast zależy czy zdecydujecie się wesprzeć projekt już teraz, czy może wolicie zaczekać do momentu premiery. Stawka „Early Bird” wynosi 491 euro, natomiast za Astro Slide w przedsprzedaży zapłacicie 537 euro. Cena rekomendowana tego urządzenia to 819 euro.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!