Telegram Premium już dostępny!

Telegram Premium już dostępny!

Z bliżej nieokreślonego powodu większość platform uznała, że przedwakacyjny okres będzie najlepszym czasem, aby poinformować o pracach nad subskrypcjami premium. Telegram jest na czele wyścigu, bowiem zdążył już udostępnić nową funkcję użytkownikom.

Czym wyróżnia się Telegram?

Reklama

Telegram to aplikacja służąca przede wszystkim do przesyłania wiadomości między użytkownikami, która na rynku pojawiła się w 2013 roku. Obecnie z aplikacji korzysta ponad 700 milionów użytkowników, gdzie w 2016 roku było to zaledwie 100 mln! Cały system oparto na chmurze, a oprócz przesyłania wiadomości aplikacja udostępnia nam inne podstawowe komunikatorowe funkcje jak wideorozmowy, czaty grupowe czy możliwość przesyłania przeróżnych plików.

zwiekszone limity telegram

Rejestracja opiera się na podaniu numeru telefonu, przy czym warto wspomnieć, że Telegram często nazywany jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów. Powodem otrzymania takiego tytułu jest możliwość włączenia pełnego szyfrowania czy tryb znikających wiadomości.

W kwestii samego bezpieczeństwa, a nawet ewentualnej nachalności innych użytkowników, platforma daje nam bardzo dużo swobody. W ustawieniach możemy ustawić widoczność naszego numeru, zdjęcia profilowego i statusu aktywności. Oprócz tego dostajemy możliwość zastrzeżenia kto może do nas dzwonić i dodawać nas do grup, a także sprawdzić historię logowań. Ostatnia opcja pomaga przede wszystkim w przypadku podejrzeń o włamaniu, bowiem dzięki niej możemy jednym kliknięciem wylogować się ze wszystkich sesji.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Snapchat też chce zarabiać – oto Snapchat Plus!

Spółka Snap ewidentnie wie, że Snapchat musi dalej być odpowiednio rozwijany, aby utrzymać się na rynku. Decyzje o wprowadzeniu płatnych subskrypcji w ostatnim czasie podjęły bowiem takie platformy jak Twitter, Telegram czy TikTok.

Czytaj artykuł

Jakie korzyści przynosi nam subskrypcja?

Nieco ponad tydzień temu w sieci pojawiła się informacja, że Telegram Premium zostanie udostępniony użytkownikom jeszcze w tym miesiącu. Jak możemy zauważyć, obietnicę spełniono, a subskrypcję możemy już zakupić za 4,99 dolarów (niecałe 22 zł). Od subskrypcji w bezpłatnych aplikacjach z zasady nie oczekujemy za dużo i raczej nie ma w tym nic dziwnego. Chodzi o to, że zwłaszcza w przypadku komunikatorów, ciężko jest udostępnić użytkownikom coś, co realnie zachęci ich do subskrybowania.

Telegram w tym kontekście pozytywnie zaskoczył użytkowników i udostępnił kilka funkcji, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Subskrybenci mogą korzystać z szybszego pobierania oraz wysyłać większe pliki – maksymalny rozmiar zwiększono z 2 do 4 GB. Usługa usuwa wszystkie reklamy, a także treści sponsorowane pojawiające się w publicznych kanałach.

Oprócz zwiększenia maksymalnej wagi przesyłanych plików, dwukrotnie zwiększono również pozostałe limity – dla przykładu liczba kanałów „urosła” z 500 do 1000. Premium pozwala na podpięcie czterech – zamiast trzech kont, a także udostępnia bibliotekę z ekskluzywnymi naklejkami, emoji i animowanymi zdjęciami profilowymi. Wartym wspomnienia dodatkiem jest zdecydowanie opcja konwersji wiadomości głosowej na tekst!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TikTok wprowadza subskrypcje live!

Miesięczne subskrypcje live pojawią się w formie beta testów na platformie TikTok już 26 maja! Początkowo do programu zostanie zaproszona jedynie ograniczona liczba twórców. TikTok zapowiada jednak, że w nadchodzących miesiącach rozszerzą dostępność nowej usługi o kolejne regiony.

Czytaj artykuł
Reklama

Odmienne podejście dyrektora generalnego do usług premium

Dyrektor generalny Telegrama – Pavel Durov – w 2020 roku wypowiedział się na temat spieniężania podstawowych funkcji aplikacji. Mimo upływu czasu, jego poglądy nie uległy zmianie i dalej zapewnia, że wszystkie funkcje nadal będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Telegram Premium nie ma utrudniać życia „darmowym” użytkownikom – jak to bywa w niektórych platformach – a jedynie zwiększyć wygodę wspierających.

telegram pavel durov
dyrektor generalny Telegrama, Pavel Durov

Ciężko się na to patrzy, aczkolwiek to co obecnie nazywamy „fajnym podejściem”, powinno mieć miejsce w przypadku wszystkich aplikacji. Dyrektor obiecał również, że oprócz dodatkowego dbania o subskrybentów premium, dalej zamierzają rozwijać platformę z myślą o wszystkich użytkownikach.

Na blogu Telegrama znajdziemy również informację, że możliwość pobierania większych plików nie jest ograniczona dla wspierających. Właśnie dzięki takim ruchom tak wiele osób zaufało Telegramowi, co bezpośrednio wpłynęło na ogromny rozwój tej platformy w ostatnich latach!

ŹRÓDŁO: The Verge, Blog Telegrama

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!