Ten robot sprzątający popatrzy na konkurencję z góry. Dosłownie!

Czy nie byłoby pięknie, gdyby można było posprzątać wielopoziomową powierzchnię za pomocą jednego sprzętu? MIGO Ascender to rewolucyjny projekt, który ma spełnić właśnie to marzenie. Jego premiera zapowiedziana jest już za niecałe trzy miesiące!

Awatar Karolina Burnagiel

Czy nie byłoby pięknie, gdyby można było posprzątać wielopoziomową powierzchnię za pomocą jednego sprzętu? MIGO Ascender to rewolucyjny projekt, który ma spełnić właśnie to marzenie. Jego premiera zapowiedziana jest już za niecałe trzy miesiące!

MIGO Ascender to robot sprzątający z wbudowanym sterowaniem AI i nóżkami, które pozwalają na wspinanie się po schodach.

Twórcy zamieścili jak na razie niewiele informacji o produkcie, jednak jego premiera będzie w sierpniu.

Maszyna będzie miała sterowanie głosem i funkcję czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho.

Wstępna cena to 1399 dolarów, jednak istnieje też zniżka przy zamówieniu przedpremierowym.

Nie chcieliście kupować robota sprzątającego, bo macie nierówną powierzchnię w mieszkaniu? Wiele poziomów, wiele schodków i wiele do czyszczenia? To NIC dla MIGO Ascender! Tytułowa nowinka to urządzenie, które będzie umiało samo pokonać największą przeszkodę dla wszystkich innych sprzętów – SCHODY!

MIGO Ascender to pierwszy automatyczny robot sprzątający, oferujący jednocześnie funkcję wspinania się na schody. Został stworzony przez grupę specjalistów obeznanych zarówno z nowymi technologiami, jak i ze sprzątaniem. Eksperci ci współpracowali m.in. z takimi firmami jak Google, Dyson, Ecovacs czy Boston Dynamics.

Źródło grafiki: migorobotics.com.

Dzięki temu byli w stanie stworzyć produkt odpowiadający na nowoczesne wyzwania. Jednym z nich jest właśnie sprzątanie schodów oraz nierównych powierzchni. Jak dotąd, to nie roboty pokonywały schody, a schody roboty. Teraz ma to się jednak zmienić.

O samym projekcie wiadomo tak naprawdę niewiele. Na stronie internetowej Migo Robotics można zobaczyć niektóre dane dotyczące sprzętu, ale, jak dotąd, nie znamy całej specyfikacji modelu. Dostępne są jedynie wizualizacje urządzenia oraz filmik koncepcyjny, ukazujący pokonywanie schodów:

Jak więc widać na powyższym wideo, MIGO Ascender ma wbudowany zaawansowany sprzęt AI, który wyczuwa przeszkody, takie jak właśnie schody, i steruje wspinaniem się na nie. Po zbliżeniu się do pierwszego stopnia uruchamiają się specjalne nóżki, które umożliwiają mu wejście na kolejny poziom. Dzięki temu robot nie tylko sprząta podłogi, ale i każdy stopień schodów.  

Źródło grafiki: migorobotics.com.

Jak dotąd wiadomo, iż robot będzie sprzątał zarówno na sucho, jak i na mokro. Ponadto, bateria ma wystarczyć na wyczyszczenie około 5167 stóp kwadratowych powierzchni. Co więcej, urządzenie będzie posiadać sterowanie głosem i głośność na poziomie 57 decybeli. 

Maszyna ma pojawić się w sprzedaży już w sierpniu tego roku. Wstępna zapowiedziana cena to 1399 dolarów. Jak na fakt, iż informacje o produkcie są dość szczątkowe, a jego premiera blisko, to widać, że twórcy wierzą w swój projekt i w nadchodzący sukces. Zostały już uruchomione odpowiednie preordery – jeśli złożysz rezerwację z zaliczką w postaci 5 dolarów, otrzymasz produkt za jedyne 999 dolarów! 

Źródło grafiki: migorobotics.com.

Robot wspinający się po schodach brzmi jak rewolucyjna nowinka technologiczna, jednak wraz z wizualizacjami pojawia się w głowie wiele pytań: jaki będzie miała akumulator? Co się stanie, jeśli spadnie z wysokości? Czy będzie się wspinać tylko na schody, czy też na inne stojące przedmioty? No cóż, na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Szykuje się jednak ciekawy przełom, nie tylko w sprzątaniu!

Źródła: DailyWeb, MigoRobotics

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez