Tesla Cyberquad – elektryczny quad dla dzieci!

Tesla Cyberquad – elektryczny quad dla dzieci!

W listopadzie 2019 roku poznaliśmy projekt elektrycznego quada. Teraz w ich sklepie internetowym ukazała się jego pomniejszona wersja dla dzieci - Tesla Cyberquad for kids!

Na pierwszy rzut oka można zauważyć, że design Tesli Cyberquad jest zainspirowany niezwykle kontrowersyjnym samochodem. poprzednim produktem tej firmy, niecodziennym pojazdem elektrycznym o nazwie Cybertruck.

Reklama

Cena i osiągi Tesli Cyberquad

Zgodnie z informacjami udostępnionymi na stronie produktu w sklepie internetowym Tesli, pojazd ten można zakupić za kwotę 1900 dolarów, co daje nam ponad 7700 złotych (stan na 02.12.2021). Natomiast na samą dostawę ewentualni klienci (obecnie tylko z 48 stanów kontynentalnych USA) będą musieli jeszcze chwilę zaczekać. Wysyłka ma się rozpocząć dopiero za około 2 do 4 tygodni.

Pojazd ten powstał z myślą o dzieciach w wieku 8 lat i starszych. Tesla Cyberquad ma dostępne trzy ustawienia prędkości, 5 mph (8 km/h), 10 mph (16km/h) oraz 5 mph na biegu wstecznym. Naładowanie baterii od 0 do 100% zajmuje około 5 godzin, a to wystarczy na 15 mil (24 km) jazdy.

Sam quad waży nieco ponad 55 kg, a jego maksymalny udźwig wynosi 68 kg. Dodatkowo, przyjeżdża on do zamawiającego rozmontowany. Wtedy nie pozostaje Wam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i sporo wolnego czasu!  

Zachwycający wygląd pojazdu dla najmłodszych

Sam pojazd, podobnie jak Cybertruck, na prezentacji którego poznaliśmy zamysł Tesli Cyberquad dla dorosłych, idealnie wpasowuje się w cyberpunkowe klimaty. Pojazd ten już na pierwszy rzut oka jest bardzo charakterny. Dodatkowej masywności dodają mu kanciasta obudowa i wielkie koła. Jeszcze lepszy efekt Tesla uzyskała umieszczając z przodu i z tyłu pojazdu kosmiczne światła LED.

Reklama

Porzucony projekt Cyberquada dla dorosłych?

Pomimo tego, że ten model powstał z myślą o dzieciach, a nie dorosłych, to jest to całkiem niezła wiadomość. Wszystko dlatego, że może być to kamień milowy w oczekiwaniu na pełną wersję Cyberquada. W filmiku zamieszczonym na stronie Tesli możemy zauważyć mężczyznę jeżdżącego na nieco większym pojeździe. Dodatkowym argumentem jest fakt, że premiera elektrycznego pick-upa Tesli została przesunięta.

Tym razem na koniec 2022 roku, co teoretycznie dawałoby im czas na przygotowanie większej wersji Cyberquada. Daje to powód do przemyśleń i nadzieję, że firma jednak nie porzuciła zaprezentowanego 2 lata temu projektu. Tym samym już w przyszłym roku zobaczymy pełnoprawną wersję quada!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Cybertruck jak z kosmosu, czyli wizja Cyberlandr

Tylko Tesla jest w stanie stworzyć tak niesamowicie futurystyczne samochody, ale Cyberlandr dodatkowo modyfikuje model Cybertruck do wersji mini kampera.

Czytaj artykuł

Źródło: Tesla

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!