Tesla Cybertruck UE

Dlaczego Tesla Cybertruck może w ogóle NIE TRAFIĆ do Europy?

Jeśli mieliście nadzieję, że kupicie tego wyjątkowego pickupa w Polsce, to najprawdopodobniej musimy Was zmartwić. Wiele wskazuje na to, że Tesla Cybertruck nie będzie dostępna w sprzedaży nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Awatar Kamil Malczyk

Nikogo raczej nie dziwi fakt, że po kilku latach oczekiwania, oficjalny debiut Cybertrucka odbił się tak szerokim echem na całym świecie.

Ogromne zainteresowanie przeniosło się także na sprzedaż specyficznego pickupa w Ameryce. Jeśli jednak europejskie organizacje nie zmienią swojego podejścia, Tesla Cybertruck może nigdy nie trafić do Europy!

Tesla Cybertruck bije rekordy popularności

Na początku grudnia nastąpił przełom w historii Tesli Cybertruck, która po kilku latach oczekiwania i przekładaniu terminów, wreszcie trafiła do pierwszych klientów. Zgodnie z przewidywaniami, amerykańska premiera odbiła się szerokim echem nie tylko w tamtym regionie, ale i na całym świecie.

Tesla Cybertruck - dostawy do klientów
źródło: MotorTrend

O specyficznym pickupie Elona Muska pisali dosłownie wszyscy i trudno się temu jakkolwiek dziwić, bowiem przez pewien moment – na skutek pojawiania się kolejnych problemów – wielu wątpiło, czy Cybertruck w ogóle wyjedzie na drogi.  

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Tesla Cybertruck już w rękach pierwszych klientów! Co warto o niej wiedzieć?

Tesla Cybertruck to wyjątkowy samochód, który już od momentu prezentacji w 2019 roku wzbudzał naprawdę wiele emocji. Teraz, po kilkudziesięciu miesiącach oczekiwania, pierwsze egzemplarze trafiły do klientów. Czy warto było czekać?

Czytaj artykuł

Gigant ze stali podbija Amerykę

Teraz wiemy już, że Cybertruck nie jest jedynie niespełnionym marzeniem popularnego miliardera, a realnym pojazdem, który coraz częściej wyjeżdża na amerykańskie drogi. Oznacza to, że według tamtejszych organizacji, nowy pojazd od Tesli spełnia wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Tesla Cybertruck w USA
źródło: CarExpert

O ile w przypadku zderzenia ze ścianą Cybertruck może poważnie ucierpieć, tak pasażerowie nie powinni być zagrożeni. W każdym innym scenariuszu – w tym uderzeniu od boku – jakiekolwiek niebezpieczeństwo praktycznie nie występuje, podobnie zresztą, jak szansa na przewrócenie stalowego giganta na dach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Pierwszy samochód elektryczny od Xiaomi. Jak prezentuje się Xiaomi SU7?

Xiaomi znane ze smart urządzeń, postanowiło wyprodukować swój pierwszy elektryczny samochód. Na pewno można spodziewać się innowacji na pokładzie od chińskiego przedsiębiorstwa. Czy Tesla będzie mieć konkurencję?

Czytaj artykuł

W Europie nie jest tak kolorowo

Co w Ameryce, to w Ameryce, ale w Europie sytuacja wygląda nieco inaczej, co zdecydowanie utrudnia wprowadzenie Cybertrucka na nasz rynek. Europejskie organizacje zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy w starciu z pickupem Tesli mają raczej… znikome szanse.

Tesla Cybertruck vs piesi
źródło: Teslarati

Elementem kluczowym – oprócz rozmiaru – jest kształt samochodu. W przeciwieństwie do większości aut, Cybertruck nie jest okrągły, a kanciasty. W związku z tym, zderzenie z osobą znajdującą się poza pojazdem może być groźniejsze, niż w przypadku pojazdów o „standardowym” kształcie.

Jak do tej pory, Elon Musk – ani żaden inny przedstawiciel Tesli – nie zapowiadał, że Cybertruck zmierza na europejski rynek. Wszystko wskazuje więc na to, że nie obejdzie się bez przepychanek z organizacjami z Europy, a Tesla w każdej chwili może odpuścić starania i skupić się na klientach z lokalnego, amerykańskiego rynku.

Jak myślicie, czy istnieje szansa, że Cybertruck będzie sprzedawany w Europie? Chcielibyście wejść w posiadanie stalowego giganta?

ŹRÓDŁO: UNN

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.