TikTok Now to chińskie BeReal!

TikTok Now, czyli „najnowszy sposób na rozrywkę i łączenie się z innymi na TikTok”, to „żywa kopia” francuskiego BeReal. Rozchodzi się o dzielenie się przeżyciami, które w losowych porach dnia musimy uwiecznić za pomocą filmu lub zdjęcia!

Awatar Kamil Malczyk

TikTok Now, czyli „najnowszy sposób na rozrywkę i łączenie się z innymi na TikTok”, to „żywa kopia” francuskiego BeReal. Rozchodzi się o dzielenie się przeżyciami, które w losowych porach dnia musimy uwiecznić za pomocą filmu lub zdjęcia!

Czym w ogóle jest BeReal?

BeReal to przede wszystkim dostępna na smartfonach (iOS, Android) francuska aplikacja społecznościowa, która na rynku zadebiutowała już w 2020 roku. wkupiło się w łaski nastolatków na całym świecie, którzy bardzo chętnie dzielą się swoimi przeżyciami ze znajomymi.

Warto jednak wspomnieć, że użytkownicy mocniej zainteresowali się francuską aplikacją dopiero na początku tego roku. Największą aktywność można było zauważyć mniej więcej w połowie roku, a w dalszym sukcesie BeReal dodatkowo pomogły wakacyjne miesiące. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby premiera aplikacji miała miejsce w tym roku, a nie dwa lata temu.

BeReal

Przy takim obrocie spraw mamy do czynienia z kolejną aplikacją, która dostaje swoje „drugie życie” w najmniej spodziewanym momencie. Najwięcej pobrań aplikacji miało miejsce oczywiście w 2022 roku, a do kwietnia zarejestrowano ich aż 6,8 milionów. W sierpniu BeReal było najczęściej pobieraną aplikacją w Niemczech, a już w lipcu mogliśmy mówić o ponad 20 milionach instalacji na całym świecie. Według szacunkowych danych „na dzień 25 sierpnia aplikacja ma ponad 10 milionów aktywnych użytkowników dziennie”.

TikTok Now - kopia BeReal
źródło: PetaPixel

Cały fenomen aplikacji polega na tym, że codziennie o różnych porach dnia przypomina nam ona o zrobieniu zdjęcia. Najbardziej chodzi jednak o to, że w losowym momencie – na 2 minuty – na naszym telefonie otwiera się specjalne okno. Musimy wtedy zrobić zdjęcie za pomocą tylnej oraz przedniej kamery, aby pokazać znajomym co robimy w danej chwili.

Główną niepisaną zasadą jest oczywiście to, aby nie oszukiwać, bo nie na tym ta zabawa polega. Aplikacja bierze również pod uwagę scenariusz, w którym możemy nie zdążyć zrobić zdjęcia w wyznaczonym dla nas czasie. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie w wolnej chwili, a nasi znajomi po prostu zobaczą, że się spóźniliśmy. Niektórzy użytkownicy zaczęli wykorzystywać nieświadomych przechodniów do zrobienia im zdjęć, przez co Ci również pojawiają się na fotografiach.

Jak działa TikTok Now?

TikTok we wpisie na blogu określa nową funkcję jako „codzienne doświadczenie fotograficzne i wideo pozwalające dzielić się najbardziej autentycznymi chwilami”. Dalej piszą, że TikTok Now „przenosi autentyczność TikTok w zupełnie nowe, kreatywne doświadczenie, które łączy Cię z najbliższymi Ci osobami”. Tiktokowe BeReal będzie działało na tej samej zasadzie co pierwowzór, więc codziennie będziemy otrzymywali specjalną „przypominajkę”. W wyznaczonym czasie będziemy mogli nagrać 10-sekundowy film – lub tak jak we francuskiej aplikacji – wykonać zdjęcie.

TikTok Now
źródło: Newsroom TikTok

Funkcja jest już oczywiście dostępna, ale TikTok zapowiada, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się eksperymentów z nią związanych. Na ten moment TikTok poinformował jedynie o jednej, dość sporej różnicy w funkcjonowaniu TikTok Now w różnych regionach.

Chodzi bowiem o umiejscowienie nowej funkcji, która w Stanach Zjednoczonych jest dostępna bezpośrednio w aplikacji TikToka. Sprawa ma się jednak nieco inaczej w przypadku pozostałych regionów, gdzie co prawda przypomnienia pojawiają się w oficjalnej aplikacji, ale już do dokumentowania naszych przeżyć musimy użyć aplikacji TikTok Now.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Rolki Instagram Reels całkowicie przejmują platformę!

Wszyscy zdają sobie sprawę z popularności TikToka. W związku z tym, kolejne platformy co i rusz wprowadzają zmiany, które mają zachęcać użytkowników do nagrywania krótkich filmików. Instagram Reels jest jednym z przykładów.

Czytaj artykuł

Ciąg dalszy bratobójczej walki o rynek…

W lipcowym tekście o instagramowych rolkach wspominaliśmy jak Instagram rozpycha się na rynku i podkrada od wszystkich to, co najlepsze. Chodzi przede wszystkim o Instagram Stories (wyciągnięte ze Snapchata) oraz Instagram Reels (odpowiedź na fenomen krótkich filmików z TikToka). Wszystko wskazuje jednak na to, że nikt nie zamierza się nad nikim użalać, a cała konkurencja dąży jedynie do osiągania kolejnych sukcesów.

źródło: mainstream

Sytuacja z BeReal jest bowiem – zresztą kolejnym – idealnym przykładem, co możemy zobaczyć po działaniach TikToka… ale i nie tylko! Jak wspomina The Verge, nawet w kierunku oryginalnego BeReal swego czasu stosowano oskarżenia, że jest ono kopią innej, małej aplikacji. Instagram również pracował nad swoim BeReal, o czym poinformowali „tropiciele aplikacji”, którzy natknęli się na IG Candid. Jako wisienkę na torcie wystarczy dołożyć Snapchata, który pod koniec sierpnia wprowadził – ogłoszoną w kwietniu – funkcję podwójnego aparatu.

ŹRÓDŁO: Newsroom TikTok, The Verge

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.