TikTok

TikTok vs hakerzy. Nie otwieraj prywatnych wiadomości, jeśli nie chcesz stracić konta

TikTok zmaga się z natarciem hakerów, którzy chcą przejąć konta dużych firm i znanych celebrytów. Choć „zwykli użytkownicy” raczej nie staną się celem ataku, warto zachować ostrożność i nie otwierać wiadomości od nieznajomych osób.

Awatar Kamil Malczyk

TikTok to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, z której korzystają największe firmy i celebryci z całego świata. W związku z tym – jeśli tylko nadarzy się taka okazja – hakerzy zrobią wszystko, aby przejąć ich konta.

Ostatnio dostęp do swojego konta straciła amerykańska telewizja CNN, ale atak miał być również skierowany m.in. przeciwko Sony i Paris Hilton. Utrata dostępu miała nastąpić poprzez otwarcie konwersacji z hakerem (bez klikania w linki).

Kolejny atak na TikToku

W ostatnich latach dużo mówi się o TikToku w kontekście bezpieczeństwa i zasadach przechowywania danych użytkowników (głównie w USA, gdzie sprawy weszły na drogę sądową). Całej sprawie zdecydowanie nie pomaga częstotliwość ataków hakerskich wycelowanych w największe konta na tejże platformie.

Ostatnio miał miejsce kolejny taki atak, w ramach którego hakerzy starali się przejąć dostęp do co najmniej kilku dużych kont na platformie. Według dostępnych informacji, atak przebiegł pomyślnie w przypadku amerykańskiej telewizji CNN. Niektóre źródła sugerują, że działania były wycelowane również w Sony oraz Paris Hilton.

TikTok - znane firmy i celebryci celem ataków hakerskich

Nasz zespół bezpieczeństwa zdaje sobie sprawę z potencjalnego exploita ukierunkowanego na wiele marek i kont celebrytów. Podjęliśmy środki, aby zatrzymać ten atak i zapobiec jego wystąpieniu w przyszłości. Współpracujemy bezpośrednio z właścicielami kont, których dotyczy problem, aby w razie potrzeby przywrócić dostęp.

— Alex Haurek, rzecznik TikTok

Sami potencjalni poszkodowani ani biuro prasowe firmy nie potwierdzili doniesień w kontekście tego, kto stał się ofiarą, a kto był „jedynie” na celowniku. Choć próżno szukać tam jakichkolwiek interesujących konkretów, z wypowiedzi rzecznika platformy możemy się jednak dowiedzieć, że chodziło o „bardzo małą” liczbę kont.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TikTok bez rejestracji – czy jest to możliwe?

TikTok bez rejestracji to zachcianka wielu osób, które chcą oglądać ciekawe treści bez konieczności tworzenia konta. Czy jest to możliwe? W tym artykule znajdziecie odpowiedzieć na to pytanie oraz zalety i wady tego rozwiązania. 

Czytaj artykuł

Na czym polega atak?

Według dostępnych informacji, cały atak rozpoczyna się i kończy w skrzynce prywatnych wiadomości na TikToku. W przeciwieństwie do innych tego typu sytuacji, w przypadku tego ataku nie musimy klikać żadnych linków. Wystarczy bowiem otworzyć konwersację z hakerem, który podesłał nam zawirusowaną wiadomość.

W ostatnim czasie na koncie CNN nie pojawiły się żadne materiały, które mogłyby wskazywać, że za ich opublikowanie odpowiada jeden z hakerów. Według niektórych ekspertów, z uwagi na charakter całej akcji, wiele wskazuje na to, że nie wygląda na to, iż przejęcie miałoby być spowodowane uzyskaniem dostępu ze strony CNN.

ZOBACZ TEŻ

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

UWAGA! Alior Bank nadal zmaga się z awarią, a oszuści próbują to wykorzystać

W poniedziałek 3 czerwca około 11:00 pojawiły się informacje o awarii bankowości internetowej jednego z polskich banków. Alior Bank, bo o nim właśnie mowa, jest przywracany do „żywych”, ale do gry wkroczyli również… oszuści!

Czytaj artykuł

Jak się chronić?

W tym konkretnym przypadku celem ataków były znane firmy/osoby, więc „zwykli” użytkownicy raczej nie mają się czym przejmować. Niemniej, przynajmniej do czasu wyjaśnienia tej sprawy, zalecamy wstrzymać się od otwierania prywatnych konwersacji na TikToku – przede wszystkim od osób, których nie znacie.

Pamiętajcie, że lepiej być zbyt ostrożnym, niż później żałować ewentualnych konsekwencji i zabiegać o odzyskanie dostępu do swojego konta!

ŹRÓDŁO: Forbes

Awatar Kamil Malczyk

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.