Do
góry

To już pewne! LG kończy ze smartfonami

Taka informacja pochodzi bezpośrednio z The Korea Times. Zgodnie z raportem LG już za kilka dni ogłosi zakończenie swojej przygody ze smartfonami.

Raczej nie będzie wielkim zaskoczeniem dla wielu osób, że LG, czyli firma doskonale znana głównie z telewizorów w naszym kraju, kończy przygodę ze smartfonami. Ostatnio mieli oni ogromne problemy z rentownością swojego działu mobilnego. Przez 5 lat dział odpowiedzialny za smartfony nie wykazał ani dolara zysku, za to przyniósł niebagatelne 4.5 miliarda dolarów strat.

To nie była oczywiście wielka tajemnica. Na rynku wciąż obecne są takie firmy jak na przykład Sony Xperia, które również nie cieszą się ogromną popularnością. Dokładne wyniki sprzedażowe nie są niestety znane, jednak mamy dostęp między innymi do statystyk związanych z udziałem w rynku. Na pierwszych pozycjach są dobrze wszystkim znane marki jak Apple, Samsung czy Xiaomi. Natomiast omawiane LG znajduje się w kategorii inne, razem z mniejszymi firmami.

To już właściwie pewne

O tym, że LG ma zniknąć z rynku informowaliśmy Was nie tak dawno temu. Jak się okazuje już wtedy cała strategia była w zasadzie ustalona, a pierwsze kroki już podjęte. Z raportu, jaki opublikował The Korea Times – LG najpewniej nie sprzedał działu mobilnego, a po prostu go zamknie. Z kolei pracownicy już rozpoczęli migrację do innych działów LG. Zarząd firmy miał jednak rozważyć wiele opcji, a nie tylko całkowitą likwidację.

LG Velvet

Zniknięcie LG z rynku smartfonów będzie najpewniej ogromnym ciosem dla wielu osób, które do dziś korzystają z ich rozwiązań. Co intrygujące, w przypadku LG problemów z rentownością można doszukiwać się nie w samych smartfonach, a sposobie ich sprzedaży czy dostępności. Niezwykle udany LG Velvet był bardzo trudno dostępny w naszym kraju. Podobna historia przytrafiła się modelowi Wing. Ten może nie był skazany na komercyjny sukces, jednak entuzjaści nowych technologii byli nim żywo zainteresowani.

Z kolei serie V czy G miały ogromne trudności z dogonieniem konkurencji. Nie pod względem możliwości sprzętowych, a programowych. Niewiele osób było przekonanych do akcesorium w postaci doczepianego ekranu, które było jedną z główniejszych cech modelu G8 ThinQ czy kilku innych modeli.

Więcej 5 kwietnia

LG V40

To właśnie na nadchodzący poniedziałek zaplanowane jest oficjalne ogłoszenie podjętej przez LG decyzji. W ten dzień ma odbyć się oficjalne posiedzenie zarządu firmy i po jego zakończeniu najpewniej poznamy jaki los spotka smartfony tej firmy. Redakcja Android Authority próbowała potwierdzić niektóre informacje zawarte w raporcie. LG w swojej odpowiedzi stwierdziło, że nie mają zamiaru komentować plotek.

Podobnie do sprawy podszedł polski oddział na początku tego roku, kiedy to pojawiały się pierwsze przesłanki o końcu smartfonów LG. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia związana z domniemanym zamknięciem dywizji smartfonów. Chodzi tutaj oczywiście o późniejsze wsparcie już istniejących urządzeń. Jak twierdzi użytkownik Twittera @FrontTron te najpewniej się nie pojawią ze względu na zaistniałą sytuacją.

Tym samym użytkownicy najnowszych modeli z wyższej półki, jak wspomnianych tutaj już LG Velvet czy Wing mogą poczuć się co najmniej oszukani. Więcej szczegółów na temat przyszłości koreańskiej firmy na rynku smartfonów poznamy najpewniej już 5 kwietnia.

Źródła: The Korean Times, Android Authority, Twitter

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!