To już potwierdzone: koniec HBO Max w Polsce. Nadchodzi nowe

To już potwierdzone: koniec HBO Max w Polsce. Nadchodzi nowe

HBO Max zostało uruchomione w Polsce zaledwie dwa lata temu. Jak się okazuje, już teraz nadchodzą gruntowne zmiany. Stara platforma zostanie całkowicie usunięta! Co powstanie zamiast niej?

Platforma HBO Max zostanie zdezaktywowana w Europie wiosną 2024 roku. W jej miejsce pojawi się nowy serwis Max.

Polska będzie jednym z pierwszym krajów europejskich dotkniętych przez tę zmianę.

Nowa platforma będzie zapewniała transmisje sportowe na żywo oraz dostęp do lokalnych kanałów spółki WBD. W Polsce być może będą to stacje TVN.

Katalog Max będzie zawierał m.in. pozycje HBO, Warner Bros, Discovery Channel, HGTV czy Food Network.

Reklama

Już w maju tego roku zapowiedziano, iż platformę streamingową HBO czekają spore zmiany. W Stanach Zjednoczonych HBO Max zostało przemianowane na po prostu Max. Metamorfoza ta miała również dotrzeć na wszystkie pozostałe rynki, na których funkcjonował serwis. W Europie, a w tym także w Polsce, transformacja zaplanowana była na 2024 rok.

Teraz wiemy jednak, że zmiany nastąpią prędko – bo już wiosną nadchodzącego roku. Ogłosili to przedstawiciele firmy Warner Bros. Discovery, pokazując szczegółowy program wprowadzenia nowej platformy. Pierwszym etapem rewolucji będzie całkowita dezaktywacja HBO Max. Reformy dotkną aż 22 kraje europejskie.

Źródło grafiki: howtechismade.com.

Zniknięcie starej usługi streamingowej będzie jednoznaczne z pojawieniem się nowej. W pierwszej fazie Max zadziała w Skandynawii, Holandii, Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Półwyspie Iberyjskim. Oznacza to, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów europejskich, które przetestują nowy produkt. Najprawdopodobniej zdarzy się to w marcu przyszłego roku. Okazuje się więc, że HBO Max będzie wyparte przez nową platformę dokładnie dwa lata po jej pojawieniu się w Polsce. 

W drugiej fazie wprowadzenia Max, zaplanowanej na dalsze miesiące 2024 roku, usługa pojawi się m.in. we Francji oraz w Belgii. W krajach takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Włochy zmiany stoją na razie pod znakiem zapytania, jako że tam HBO jest powiązane prawnie z telewizją Sky. 

Czego będzie można się spodziewać po nowej platformie? Po pierwsze, plotki donoszą, iż usługa Max w Europie będzie dostarczać transmisje sportowe na żywo. Użytkownicy będą mogli obejrzeć m.in. turnieje tenisowe wielkiego szlema, igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024 czy też wyścig kolarski Tour de France. W niektórych krajach Max ma mieć w ofercie także dostęp na żywo do kanałów lokalnych spółki WBD. Do tej listy najprawdopodobniej będzie należeć Polska, gdzie częścią WBD są stacje TVN.   

Źródło grafiki: gazetakongresy.pl.

Samo Max powstało jako połączenie dwóch wielkich serwisów: HBO Max i Discovery+. Oprócz filmów i seriali internauci będą tam mogli znaleźć propozycje dokumentalne, paradokumentalne oraz rozrywkowe. W katalogu znajdą się produkcje HBO, Warner Bros, uniwersum DC Comics, Harry Potter oraz materiały dla dzieci. Dodatkowo pojawią się programy stacji HGTV, Food Network, Discovery Channel, TLC, ID itd. 

Rozrywka w postaci kina domowego i platform streamingowych rozwija się w najlepsze. Nie jest to już tylko i wyłącznie dominacja Netflixa. Konkurencja rośnie w siłę, zataczając kręgi interesujących treści coraz dalej i dalej. Czy Max rozwinie się z nową ofertą do poziomu górowania nad pozostałymi serwisami? Zobaczymy już w przyszłym roku.   

Źródło: Filmozercy.com

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!