To narzędzie pozwala wygenerować głos KAŻDEJ osoby!

Technologia idzie do przodu, a wraz z nią sztuczna inteligencja. Już teraz można bez problemu generować głos innej osoby, zarówno rzeczywistej, jak i fikcyjnej. Jak to zrobić? Odpowiadamy w artykule poniżej.

Awatar Karolina Burnagiel

By wygenerować czyjąś wiarygodną wypowiedź za pomocą AI, wystarczy mieć jedną próbkę głosu.

Najlepiej jest zdobyć taką próbkę z podcastu lub wywiadu, np. na YouTube.

W celu stworzenia wypowiedzi z czyimś głosem należy skorzystać z odpowiedniego narzędzia bazującego na AI, w tym przypadki Eleven Labs.

Co potrafi AI robić z głosem?

Sztuczna inteligencja coraz bardziej wkrada się w naszą codzienność, pojawiając się w kontekstach wcześniej nam nieznanych. Jakkolwiek syntezatory mowy nie są niczym nowym, tak generowanie dialogów z czyjąś próbką głosu już tak.

Ostatnimi czasy popularne stały się chociażby generowane przez AI fałszywe dialogi polityków, jak i innych postaci z bajek, gier, czy też filmów. Narzędzie, na którym bazujemy ten artykuł umożliwia tworzenie dokładnie takich treści. Sztuczna inteligencja w nim zawarta, będzie w stanie stworzyć dowolną wypowiedź jaką sobie zażyczycie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Jeśli przekażecie odpowiedni wycinek czyjegoś głosu, zarówno osoby rzeczywistej, jak i fikcyjnej, program będzie umiał go przetworzyć i wyartykułować. Odzwierciedli on zarówno naturalne tempo mowy, barwę głosu, a nawet inne charakterystyczne cechy wypowiedzi. Co najlepsze, do wiarygodnych rezultatów wystarczy mu nawet jedna kilkunastusekundowa próbka.

Oczywiście, takie narzędzia są dostępne i wykorzystywane obecnie w różnych celach, np. w filmach, sztuce czy też po prostu żartach. Jednakże, istnieje też ciemna strona medalu. Coraz częściej możemy napotkać deepfake’i, czyli podobizny prawdziwych osób w nieprawdziwych sytuacjach. Tak samo, rośnie liczba oszustw przy użyciu fałszywych wizerunków oraz głosów – szczególnie dotyczy to polityków. Dlatego teraz jak nigdy wcześniej w historii powinniśmy podważać wypowiedzi osób publicznych.


Jak wygenerować czyjś głos?

Źródło: Rawpixel

Zacznijmy od tego, że wystarczy posiadać odpowiednią próbkę i skorzystać z jednego z dostępnych programów AI do generowania wypowiedzi za jej pomocą. Zatem jest to banalnie proste chyba, że nie wiecie o poniższych aspektach.

Głos możemy zdobyć chociażby z YouTube, ściągając filmik z wypowiedzią danej osoby. Jeżeli nie wiecie jak pobrać film z YouTube, to polecamy Wam skorzystać z tego narzędzia. Oczywiście, najlepiej, aby próbka była czysta, tzn. bez szumów w tle, hałasu czy dodatkowych dźwięków. Jednymi z lepszych źródeł są chociażby wywiady czy podcasty. Ponadto, warto jest posiadać więcej niż jedną próbkę, ponieważ im więcej dodanych plików głosowych, tym AI generuje brzmienie bliższe prawdziwemu

Aktualnie najlepszym narzędziem do generowania wypowiedzi przez AI jest to od Eleven Labs. Niestety jest ono płatne, ale kosztuje tylko 1 dolara, pod warunkiem, że skorzystamy z promocji dla nowych użytkowników. Wystarczy tylko założyć konto, wybrać opcję płatności i można działać.

Proces jest naprawdę prosty: należy przesłać plik, a najlepiej kilka plików, z próbką głosu, poczekać chwilę na przetworzenie danych przez program, a następnie wpisać tekst, który ma zostać wypowiedziany. I gotowe!

To tyle!

Technologia posuwa się naprzód, dając nam coraz więcej możliwości w praktycznie każdej dziedzinie życia. Pamiętają o tym zarówno naukowcy, stand-uperzy, jak i oszuści. Dlatego jakkolwiek można wykorzystać głos generowany przez AI dla żartu na swoim TikToku czy koncie na YouTubie, tak warto pamiętać, iż może być on też użyty w niecnych celach. Jednocześnie trzeba mieć też to na uwadze, że prawo wciąż pozostaje daleko w tyle za technologią…

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Źródło miniaturki: pikisuperstar

Zobacz też

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.