TOP 10 NOWOŚCI w serii Samsung Galaxy S24 (są tańsze)

Samsung właśnie zaprezentował najnowszą serię Galaxy S24 podczas eventu „Unpacked”. W nowych smartfonach widać mocno wpływ sztucznej inteligencji, bowiem ta została wykorzystana w wielu funkcjach. Ale to nie jedyne nowości.

Awatar Marta Urbaniak

Samsung stawia mocno na AI w swoich nowych funkcjach, których jest nie miara.

Sztuczna inteligencja pomoże Wam przy fotografii, jak i bardziej „codziennych” funkcjach, które używacie na co dzień.

W zależności jaki model wybierzecie, to możecie mieć smartfona z innym procesorem niż w reszcie telefonów.

AI zmieni Waszą codzienność

Już podczas CES 2024 padły informacje o rozwoju smartfonów i ich możliwości poprzez wdrożenie na ich pokład sztucznej inteligencji. Pomoże Wam w licznych funkcjach, które mogą Wam się przydać na co dzień.

Wybierając tapetę macie już wgrane grafiki, jednak możecie ją sami stworzyć. Poprzez wybranie grafik podstawowych i wpisanie słów kluczowych. Będzie to świetne narzędzie dla kreatywnych osób, które chcą wyrazić siebie.

źródło grafiki Samsung

Ci z Was, którzy mają problem znaleźć ubrania z fotografii, pozbędą się tej trudności. “Interaktywne wyszukiwanie” wsparte przez AI pozwoli Wam zaznaczyć dany obiekt, aby ten z informacjami na jego temat zostały wyszukane w Internecie. Po zakreśleniu obiektu musicie nacisnąć i przytrzymać przycisk “Home”.

Tłumacz AI na żywo i na bazie materiałów

Jeśli lubicie podróżować, ale obawiacie się o brak umiejętności rozmawiania w danym języku, to “Tłumacz AI” jest Waszym remedium. Tłumaczenie odbywa się na żywo podczas trwania rozmowy. Jest również opcja transkrypcji na bazie nagrania przy użyciu “Asystenta”. Również pisanie z osobą z innego kraju nie będzie już barierą nie do przejścia. Dialogi będą na bieżąco tłumaczone przez AI i od razu wyświetlane na ekranie.

W momencie gdy zechcecie przetłumaczyć coś w aplikacjach: Wiadomości Samsung, Wiadomości Android, KakaoTalk, WhatsApp, Instagram (wiadomości prywatne), Czat Google, Signal, Line Messenger, Tango, to nie musicie wybierać innej aplikacji do tego. Sztuczna inteligencja poradzi sobie z tym.

Słowa zamienią się w tekst, a ściany tekstów w streszczenia

Dla tych co lubią tworzyć notatki, aby nic im nie umknęło jest “Asystent notatek”. Po utworzeniu ich przy pomocy rysika S Pen, te możecie wyrównać i umieścić w dowolnym miejscu. Również wybór i edycja tytułu, struktur i akapitów jest teraz łatwiejsza. Przydatne są 2 funkcje. Pierwsza to transkrypcja mowy na tekst, a druga to podsumowanie tworzone przez AI, które zostanie zawarte w krótkiej, zwartej formie, abyście bez wchodzenia w notatki, wiedzieli co się w nich znajduje.

Zapewne nie jednej osobie z Was nie chciało się czytać długich tekstów w formie artykułów, czy zwykłych ścian tekstów. AI przychodzi z pomocą, tworząc podsumowania witryn na których aktualnie się znajdujecie, te są już przetłumaczone na wybrany język. Wiele funkcji może działać offline, gdy pobierzecie pakiet językowy. Ich pobranie jest kluczowe do działania AI w takim trybie.

Fotografia i AI idą w parze

źródło grafiki Samsung

Nie zabraknie również wielu funkcji przy zdjęciach z użyciem sztucznej inteligencji, jak chociażby te “generatywne”, które tworzą brakujące elementy. Użyte są na przykład do prostowania obrazów, kiedy następuje kadrowanie i obracanie fotografii. Powstające puste przestrzenie zostaną wypełnione generowanym przez AI fragmentem. Jest również opcja poszerzenia kadru o nieistniejące tło, czy nawet przesuwania elementów i dorabiania tła.

Filmy staną się płynniejsze z AI

Dla bardziej wymagających jest “AI Slow Motion”, w którym sztuczna inteligencja generuje dodatkowe sztuczne klatki, aby nadać większej płynności ruchu. Po długim naciśnięciu film zostanie spowolniony. Super HDR ucieszy nie jedną osobę podczas tworzenia szczegółowych kadrów.

Lepszy teleobiektyw

źródło grafiki Samsung

Smartfon Samsung Galaxy S24 Ultra uraczy Was nie jednym, a 2 teleobiektywami. Większy, czyli nowość, to sensor (1/2,51”) o rozdzielczości 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, przysłoną f 3.4 i jedynie 5-krotnym optycznym zoomem oraz 10-krotnym hybrydowym bezstratnym (Dual Pixel). Z jego pomocą osiągniecie nawet 100-krotne przybliżenie. To dzięki temu obiektywowi możecie nagrywać filmy nawet jakości 8K. Mniejszy to teleobiektyw 10 Mpix z przysłoną f 2.4, 3-krotnym zoomem optycznym i również optyczną stabilizacją obrazu.

Z AI ISP (Night Solution) i AI Stereo Depth Map zrobicie jasne portrety nocne z głębią i nawet efektem rozmycia. To wszystko dzięki analizie scenerii, ta pozwoli wyodrębnić osobę od tła.

Drobne zmiany, ale znaczące

Wszystko to co zostało zamknięte w ramach obudowy smartfonów zostało wsparte odpowiednim procesorami. Telefon Samsung Galaxy S24 Ultra sercem jest Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy. W przypadku modeli Samsung Galaxy S24+ i Samsung Galaxy S24 wbudowany procesor to Exynos 2400, który może mieć trochę tendencję do przegrzewania się, co warto mieć na uwadze.

źródło grafiki Samsung

Z nowości, które można jeszcze zauważyć, to delikatnie większy ekran o przekątnej 6,2-cala w podstawowym modelu Samsung Galaxy S24. Jest to różnica 0,1-cala względem Samsunga Galaxy S23.

Wszystkie modele mają chroniony wyświetlacz przez szkło Corning Gorilla Armor. Jeśli mowa już o ekranach, to również każdy telefon oferują do 2 600 nitów jasności maksymalnej.

Tytan jak w iPhonie

źródło grafiki Samsung

Samsunga Galaxy S24 Ultra ma tytanową ramkę tak jak iPhone 15 Pro, w końcu udało się stworzyć obramowanie z wytrzymałego i według Samsunga najtwardszego metalu w historii Galaxy. Nie wiadomo czy ten materiał został użyty do budowy wewnętrznych elementów. Ramka okala ekranu QHD+ Dynamic AMOLED 6,8-cala z odświeżaniem 120 Hz.

Dostępność i cena

Wszystkie smartfony są dostępne w kolorze: szarym, żółtym, fioletowym i czarnym. Możecie zakupić ekskluzywne wersje na stronie producenta w odcieniu: zielonym, pomarańczowym i błękitnym.

Oto następujące ceny konkretnych modeli:

  • Samsung Galaxy S248/128 GB za 4 099 zł
  • Samsung Galaxy S248/256 GB za 4 399 zł
  • Samsung Galaxy S24+12/256 GB za 5 199 zł
  • Samsung Galaxy S24+ 12/512 GB za 5 799 zł
  • Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB za 6 599 zł
  • Samsung Galaxy S24 Ultra12/512 GB za 7 199 zł
  • Samsung Galaxy S24 Ultra – 12 GB/1 TB za 8 249 zł

Od dziś do 30 stycznia do godziny 23:59 trwa przedpremierowa sprzedaż. W ramach której możecie zakupić smartfon w większym wariancie pamięci za cenę modelu z mniejszą pamięcią.

Przy zakupach w dniach od 17 do 23 stycznia otrzymacie słuchawki Galaxy Buds2 w kolorze grafitowym (liczba słuchawek ograniczona). Jednak wymagana jest rejestracja zakupu przez aplikację Samsung Members.

Dodatkowo w ramach programu „Odkup” możecie sprzedać swojego starego smartfona i uzyskacie od 500 zł do 3 000 zł w zależności od wydanej kwoty. Możecie zamiast tego skorzystać również z opcji zwrotu 400 zł na kartę do płatności mobilnych.

Dla studentów jest dedykowana specjalna oferta 10% zwrotu, jeśli zakupicie smartfony od 17 do 23 stycznia. Musicie wypełnić formularz zgłoszeniowy do 18 lutego i dołączyć dowód zakupu. Po weryfikacji w ciągu 14 dni pieniądze zostaną przelane.

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Samsung

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.