Do
góry
Aerial view of a man using computer laptop on wooden table

TOP 5 ciekawych aplikacji na Androida usprawniających pracę z domu

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie: w domu lub w miejscach typu coworking. Dzięki nowoczesnym technologiom można normalnie pracować nawet podczas wyjazdu, wystarczy jedynie laptop, stabilne połączenie Wi-Fi i odpowiednie zabezpieczenia. 

Filozofia pracy w biurze jest zupełnie inna niż jeszcze kilka lat temu. Fizyczna obecność w klasycznych przestrzeniach roboczych nie jest już dla pracowników wielu zawodów obowiązkowa. Dzięki temu oszczędzamy czas poświęcany na dojazdy do pracy, mamy wygodę jeśli chodzi o organizację zadań i dużo więcej swobody. 

Oczywiście praca zdalna nie zawsze jest łatwa. Musimy uporać się z potencjalnymi problemami z połączeniem lub kompatybilnością sprzętu. Ważnym narzędziem, które jednocześnie zapewni ochronę danych przed atakiem hakerów oraz zapewni pełen dostęp do plików nawet pomimo cenzury, jest VPN Polska. Wirtualna sieć prywatna pozwala bezpiecznie przejść do trybu online z innym adresem IP oraz szyfruje połączenie internetowe bez względu na faktyczną lokalizację użytkownika. VPN doskonale sprawdzi się także podczas codziennego korzystania z Internetu jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa i możliwość przeglądania zagranicznych stron bez ograniczeń terytorialnych.

Świetnym pomysłem na ułatwienie pracy z domu są również specjalnie stworzone w tym celu aplikacje mobilne. Przedstawiamy listę kilku z nich, wartych zainteresowania:

Trello

Bezpłatna aplikacja służąca do organizacji zadań. Umożliwia tworzenie list zadań oraz specjalnych tablic, z których korzystać można indywidualnie lub wraz ze współpracownikami. Każda tablica wiąże się z osobnym projektem do zrobienia i jest podzielona na karty „Do zrobienia”, „W trakcie” oraz „Zrobione”. Następnie poszczególne zadania przypisać można konkretnym osobom, z których każda jest upoważniona do wnoszenia komentarzy. Aplikacja pozwala także łatwo załączać pliki z Google Drive i Dropbox oraz przesyłać zdjęcia i pliki wideo.

Calmly Writer

Jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi trzeba się zmierzyć podczas pracy w domu, są problemy z koncentracją i ryzyko marnowania czasu. Bez kontroli bezpośredniej ze strony szefa łatwiej jest ulec rozproszeniu i w efekcie spędzać więcej czasu na danym projekcie niż to konieczne. Calmly Writer to edytor tekstu, dostępny bezpośrednio w przeglądarce. 

Aplikacja zamyka wszystkie strony internetowe, z wyjątkiem tych, które są przydatne w pracy i tym samym uniknąć marnowania czasu na aktywność w sieciach społecznościowych i komunikatorach. Dodatkowo pomaga sformatować tekst i automatycznie zapisuje plik za każdym razem, gdy wprowadzone zostaną zmiany. 

Slack

Platforma komunikacyjna z czytelnym interfejsem pomagająca zorganizować pracę nad projektem, która ułatwia kontakt między pracownikami, poprzez wiadomości, połączenia głosowe i wideo. Pozwala również na udostępnianie ekranów oraz przesyłanie zdjęć, plików wideo i PDF. W ramach obszarów roboczych można tworzyć podgrupy, dzięki czemu konwersacje pozostają przejrzyste i posegregowane tematycznie.

Tempo

Kalendarz zintegrowany z terminami Kalendarza Google, zawierający wskazówki dojazdu, informacje kontaktowe i wszystko inne, co jest przydatne podczas planowania spotkania lub wydarzenia. Aplikacja wysyła automatyczne powiadomienia, na przykład wtedy, gdy grafik lub karta czasu pracy zatwierdzone mają zostać przez menedżera. 

Tempo upraszcza rejestrowanie czasu pracy za pomocą oprogramowania do śledzenia czasu, aby zwiększyć produktywność. Łatwo sprawdzić czas poświęcony na rozwiązanie problemów, wykonanie projektów, a następnie łatwo wygenerować raport, który można zapisywać i eksportować jako XLS, CSV i PDF.

https://www.tempo.io/mobile

Asana

Czyli plan zarządzania projektami. Aplikacja przypomina o ważnych terminach związanych z zobowiązaniami, tworzy wykresy, które pomagają monitorować, ile czasu zajęły określone czynności, a także pozwala dodawać współpracowników, aby tworzyć wykresy i raporty z pracy zespołowej.  Asana pozwala zarządzać projektem zespołowym bez korzystania z poczty e-mail. Każda grupa robocza może stworzyć własny folder zawierający różne zadania, które następnie zostają przypisane do określonych członków. Każdy z nich może wpisywać swoje komentarze i sprawdzać postęp projektu.

https://asana.com/apps

Podsumowanie

Zarówno wymienione aplikacje mobilne, jak i sama usługa VPN, są oczywiście przydatne także w regularnej pracy i stanowią dopełnienie spotkań biznesowych na żywo. Pozwalają pracować w sposób znacznie bardziej elastyczny i wydajny, zorganizować efektywnie listy zadań do zrobienia oraz usprawnić komunikację zespołu. Warto spróbować 🙂

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!