TP-Link prezentuje urządzenia przystosowane do Wi-Fi 7 podczas targów CES 2024

TP-Link prezentuje swoją najnowszą linię produktów sieciowych w technologii Wi-Fi 7. Gama urządzeń w nowej technologii bezprzewodowej obejmuje systemy WI-Fi 7 Mesh z serii Deco, domowe routery z serii Archer, w tym dedykowane routery dla graczy i pierwszą na świecie kartę sieciową Wi-Fi 7.

Awatar Marta Urbaniak

TP-Link podczas targów CES 2024 zaprezentowało szereg urządzeń, które pomogą w stworzeniu sieci mesh.

Nie zabrakło również routerów dla zwykłych użytkowników i modeli z myślą o graczach.

Firma może się pochwalić pierwszą kartą sieciową Wi-Fi 7, która nada nowoczesnych standardów sieci.

TP-Link umożliwia przyjrzenie się ich produktom na stanowisku numer 51939, które znajduje się w Venetian Espo, Las Vegas, NV. Jeśli jednak nie macie możliwości na żywo przyjrzeć się urządzeniom, to TP-Link zaprasza do “zwiedzenia” wirtualnej wystawy TP-Link.

Natomiast co ma do zaoferowania producent w tym roku? Produktów jest kilka z różnych grup, aby móc dostosować się do rozwiązań i potrzeb klientów. Na “pierwszy ogień” idą systemy Wi-Fi 7 mesh z serii Deco.

Systemy Wi-Fi 7 mesh z serii Deco

Połączenie bezprzewodowo urządzeń, aby stworzyć sieć, poszerza obszar, w którym macie dostępny zasięg Wi-Fi. Zatem mogą być dobrym rozwiązaniem do tych małych, jak i dużych domów.

TP-link podczas CES 2024 pokazało aż 5 produktów, które mogą wejść w skład sieci Mesh. Są to modele z serii Deco, a konkretnie: Deco BE95, Deco BE63, Deco BE65-5G, Deco BE65-PoE i Deco BE25-Outdoor. Wszystkie te urządzenia obsługują nowy standard technologii Wi-Fi 7 oraz pasmo 6 GHz. Dzięki czemu nie będzie zakłóceń radiowych, na których mogą działać starsze urządzenia.

Dodatkowo macie kanały 3 × 320 MHz, które umożliwiają więcej jednoczesnych transmisji przy zachowaniu najwyższych możliwych prędkości. Zastosowana technologia 4K-QAM zapewnia o 20% wyższą szybkość transmisji niż obecnie wykorzystywane 1024-QAM. Te udoskonalenia gwarantują usprawnienia, jeśli chodzi o szybkość, i stabilność połączeń Wi-Fi i to przy niskich opóźnieniach.

Łączność z Internetem może odbywać się za pomocą światłowodu, kabla Ethernet, po sygnale 4G/5G i xDSL (Digital Subscriber Line). Połączenie między urządzeniami może odbywać się bezprzewodowo, po kablu (Power over Ethernet “PoE”) czy dzięki zwykłym kablom elektrycznym.

Model Deco BE25-Outdoor pozwoli Wam na dostarczenie Internetu nawet poza obszar mieszkania, na przykład na ogród lub basen, gdzie mogą odbywać się ważne wydarzenia i niezbędne jest połączenie z siecią. Również urządzenie Deco BE95 zasługuje na szczególną uwagę, bowiem oferuje prędkość do 33 Gb/s w 16 strumieniach i 4 pasmach. Wymienne porty WAN/LAN 10G Ethernet umożliwiają podłączenie sieci masowej (NAS) czy serwerów, które mogą być istotne dla graczy. Roaming WiFi wspierany przez algorytm AI sprawi, że nie stracicie połączenia nawet podczas przemieszczania się po domu.

Routery Wi-Fi 7

Czas na coś co zapewne każdy z Was ma w domu, czyli routery. Tutaj TP-Link pochwaliło się serią Archer, która łączy technologię z unikatowym stylem, aby urządzenia wyróżniały się nietuzinkowym wyglądem i zdobiły Wasze pokoje. Tutaj również zaprezentowano 6 modeli: Archer GE800, Archer GE650, Archer BE900, Archer BE800, Archer BE550 i Archer BE230.

Pierwszy z nich, Archer GE800, to pozycja dedykowana z myślą o graczach, z uwagi na fakt, że może on oferować prędkość transmisji Wi-Fi do 19 Gb/s. Jest to możliwe dzięki trójzakresowej technologii Wi-Fi 7. Wbudowane 2 porty 10G na pokładzie zapewniają natychmiastowe połączenie przewodowe.

Fanom rozgrywek spodoba się z pewnością priorytetowanie aplikacji do gier. Oczywiście sam router z oświetleniem RGB wyróżnia się na tle innych, w związku z wyglądem przypominającym statek kosmiczny rodem z gwiezdnych wojen.

A co z drugą gamingowa pozycją? Archer GE650 oferuje trójzakresową łączność Wi-Fi 7 o prędkości do 11 Gb/s. Za połączenia kablowe w tym modelu odpowiadają: port WAN 5 Gb/s, port LAN 5 Gb/s i trzy porty LAN 2,5 Gb/s.

Co jednak dla zwykłych użytkowników? Archer BE900 oferuje czterostrumieniową transmisję danych z prędkością do 24,4 Gb/s, dzięki czemu Wi-Fi jest o wiele wydajniejsze. Błyskawiczne pobieranie, płynne strumieniowanie obrazu w jakości 4K czy nawet gry bez opóźnień – tego możecie się spodziewać z tym routerem. 12 anten zostało optymalnie rozmieszczonych, aby osiągnąć wielokierunkowy zasięg.

Umieszczone w obudowie dwa porty 10G WAN/LANjeden port RJ45 i jeden port combo RJ45/SFP+Archer BE900 zapewnia elastyczną obsługę zarówno połączeń światłowodowych, jak i po miedzianych kablach. Dodatkowe cztery porty 2.5G i dwa porty USB sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do stworzenia sieci domowej.

Archer BE800 to trójzakresowy router Wi-Fi 7 o prędkości do 19 Gb/s, wyposażony w ekran LED, dwa porty 10G i cztery porty 2,5G. Natomiast Archer BE550 to kolejny trójzakresowy router Wi-Fi 7, ale o prędkości do 9214 Mb/s i wyposażony w pięć portów 2,5G. Archer BE230 to już tylko dwuzakresowy router Wi-Fi 7 o prędkości do 3,6 Gb/s.

TP-Link stworzyło pierwszą kartę sieciową Wi-Fi 7 o nazwie Archer TBE550E. Po umieszczeniu jej w komputerze, zostaną one wyposażone w najnowszy standard technologii. Szybkość zostanie zwiększona i opóźnienia będą na niskim poziomie.

Źródło: informacja prasowa

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.