Do
góry
image-53

Transcend wprowadza pendrive na USB 3.2 Gen 1!

Pamięć przenośna w postaci prendrive’ów wciąż nie traci popularności. Idąc z duchem czasu firma Transcend wprowadza nowość opartą na interfejsie USB 3.2 Gen 1.

Nowy model pendrive’a to JetFlash 920 o pojemności do 256 GB. Szybki nośnik został opakowany w elegancką i jednocześnie wytrzymałą aluminiową obudowę. 

Transcend

Nowa konstrukcja to nic innego jak przenośna pamięć z interfejsem USB 3.2 Gen 1. Tym samym osiąga on prędkości odczytu do 420 MB/s oraz zapisu do 400 MB/s i wytrzymuje 3 000 cykli P/E. Dodatkowo ten model dostępny jest w dwóch wersjach pojemnościowych: 128 GB oraz 256 GB.

Pendrive świetnie sprawdzi się do zastosowań wymagających ciągłego i długiego zapisu danych, takich jak nagrywanie wideo. W związku z tym jego możliwości docenią np. kierowcy korzystający z wbudowanych kamerek samochodowych. Kompaktowy nośnik ułatwi też życie osobom, którym zależy na wygodnym i szybkim przenoszeniu dużej ilości plików (zdjęć, dokumentów) między urządzeniami. Również w trakcie krótkich jak i długich podróży.

Obudowa nośnika wykonana została z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium. Szare, piaskowe wykończenie nadaje całości klasyczny i elegancki wygląd. Użytkownicy przywiązujący wagę do detali z pewnością docenią otwór umieszczony z tyłu urządzenia, który umożliwia przymocowanie sprzętu do smyczy, telefonu lub portfela. Tym samym pozwoli to zabezpieczyć sprzęt przed pozostawieniem w przypadkowym miejscu lub zagubieniem w torebce.

Transcend Elite

Producent oferuje specjalną aplikację Transcend Elite, która jest kompatybilna z systemami: macOS, Windows i Android. Oprogramowanie to pozwala między innymi na tworzenie kopii zapasowej, przywracanie oraz szyfrowanie danych. 

Transcend

Dostępność i cena

JetFlash 920 jest już dostępny w sklepach w Polsce w cenach ok. 140 zł za 128 GB oraz 220 zł za 256 GB. Dodatkowo produkt jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta.

Specyfikacja

Wymiary62 mm x 20 mm x 7,8 mm
Waga10 g
ZłączeUSB Typu A
InterfejsUSB 3.2 Gen 1
Typ pamięciTLC NAND Flash 
Dostępne warianty pojemnościowe128 GB, 256 GB
Maksymalna prędkość sekwencyjnego odczytu danych420 MB/s
Maksymalna prędkość sekwencyjnego zapisu danych400 MB/s
Wytrzymałość3 000 cykli P/E
ObudowaPiaskowane aluminium
Gwarancja5 lat

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!