Do
góry

Trendy w IT – kalendarz adwentowy od No Fluff Jobs

W oczekiwaniu na święta, No Fluff Jobs, portal rekrutacyjny m.in. dla programistów, przygotował nietypowy kalendarz adwentowy z trendami w branży IT.

Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej i z tej okazji portal No Fluff Jobs przygotował bardzo nietypowy kalendarz adwentowy. Mieliśmy okazję już nie raz pisać o ich dokonaniach, jeżeli chodzi o branżę IT. Są oni w pewnym sensie pionierami, bo jako pierwsi i wciąż jedyni wymagają od pracodawców publikacji widełek płacowych w każdym ogłoszeniu.

No Fluff Jobs
IT kalendarz adwentowy

Co do samego kalendarza – nie jest to jego klasyczna wersja wypełniona czekoladkami czy innymi łakociami na każdy dzień. Zamiast tego codziennie odblokowuje się jedna ciekawostka związana z branżą IT. Wszystko to podane w bardzo przystępnej i łatwej do zapamiętania formie. Z lekkim opóźnieniem, ale dokładnie w mikołajki prezentujemy go także Wam.

Bardzo nietypowy kalendarz

Na początek jednak niewielki zarys obecnej sytuacji. W branży IT brakuje nadal około 50 tys. doświadczonych programistów. Dlatego No Fluff Jobs postanowił przygotować zestawienie najważniejszych trendów IT w 2021 roku. Przegląd trendów obejmuje nie tylko te technologiczne, dotyczące wynagrodzeń i posiadanych przez kandydatów umiejętności, ale także sposobu i trybu prowadzenia projektów w złożonym środowisku IT. Jest to również sektor HR i wyzwania dla pracodawców w branży.

Postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami na temat kluczowych tendencji na rynku pracy i rekrutacji oraz w biznesie w sektorze technologicznym. Te trendy będą kształtować 2021 rok, jeśli chodzi o zatrudnianie i rozwój pracowników. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz ułatwi planowanie działań zarówno osobom chcącym się rozwijać zawodowo, jak i firmom.

Marek Jarząbek, Marketing Manager w No Fluff Jobs i pomysłodawca projektu

Tak jak w tradycyjnym kalendarzu adwentowym codziennie od 1 do 24 grudnia będzie można otworzyć jedno okienko. W każdym znalazło się podsumowanie jednego trendu, który eksperci No Fluff Jobs zauważyli w ostatnich miesiącach. Jeśli jednak ktoś jest bardzo niecierpliwy i chciałby od razu otworzyć wszystkie okienka, również może to zrobić – wystarczy, że pobierze pełną wersję w postaci raportu.

IT kalendarz adwentowy

Z pierwszego okienka możecie dowiedzieć się, że aktualnie na rynku IT ciężko o kandydatów. A zwłaszcza tych z wysokimi kompetencjami i z dużym doświadczeniem w projektach komercyjnych. Większość firm zdecydowała się postawić na rekrutację pracowników z większym doświadczeniem. Ci jak nietrudno się domyślić szybko znaleźli pracę i w tych niepewnych czasach raczej nie planują jej na razie zmieniać. Rekrutujący będą więc musieli otworzyć się na początkujących i średniozaawansowanych specjalistów (juniorów i midów), których na rynku nie brakuje bądź liczyć na napływ programistów z innych krajów.

Autorami raportu są pracownicy No Fluff Jobs: Marek Jarząbek, Natalia Albecka-Eikmann i Marek Wilczek.

Kalendarz adwentowy No Fluff Jobs dostępny jest tutaj.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!