Twitter Blue będzie w Polsce i pozwoli Wam zarabiać

Od zmiany właściciela Twittera minęło kilka miesięcy, a o platformie cały czas jest głośno. Teraz Elon Musk zacznie dzielić się przychodami z reklam z twórcami posiadającymi subskrypcję Twitter Blue, która niedługo ma trafić również do Polski.

Twitter Blue już niedługo trafi do Polski!

W grudniu ubiegłego roku, po krótkiej przerwie, subskrypcja Twitter Blue wróciła na salony. O funkcjach udostępnionych w ramach wspomnianej subskrypcji wspominaliśmy oczywiście w dedykowanym tekście. Jak pamiętamy, że „powrót” Twittera Blue również nie odbył się bez jakichkolwiek konsekwencji. Tematem numer jeden w tamtym okresie była cena subskrypcji, a raczej to, że użytkownicy iPhone’ów muszą płacić za nią więcej. Jest to spowodowane 30-procentową prowizją, którą Apple pobiera za płatności realizowane za pośrednictwem Apple Store.

Twitter Blue w Polsce

Jak to zazwyczaj bywa przy okazji premiery subskrypcji premium (również w przypadku ChatGPT Plus), nowe możliwości w pierwszej kolejności trafiają do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Nie inaczej było przy okazji Twittera Blue, który, oprócz do USA, trafił także do Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo oficjalny dostęp do subskrypcji Twitter Blue otrzymają również… Polacy! Kto i dlaczego w ogóle wpadł na pomysł, że rzeczywiście tak się stanie? Wszystko za sprawą zakładki po lewej stronie Twittera, w której od 1 lutego niektórzy polscy użytkownicy zaczęli zauważać zapowiedź wprowadzenia subskrypcji w naszym kraju. Na ten moment nie wiadomo jednak ile Twitter Blue mógłby kosztować w Polsce, ani kiedy oficjalnie do nas trafi. Mimo wszystko, taka zapowiedź może zwiastować wiele dobrego.

Elon Musk podzieli się przychodami z reklam?

Tak, Elon Musk poinformował wczoraj na Twitterze, że zamierza dzielić się przychodami z reklam z twitterowymi twórcami. Mowa oczywiście o reklamach wyświetlających się pod ich postami. Warto również wspomnieć, że jest w tym wszystkim jeden, dość istotny, haczyk. Najważniejszym wymogiem do uzyskiwania przychodów z reklam jest posiadanie subskrypcji Twitter Blue, bez której twórcy nie mogą mogli zarabiać w ten sposób.

Twitter Blue - Elon Musk o podziale przychodów
źródło: Twitter @elonmusk

Choć informacja ta wywołała niemałe poruszenie nawet wśród najpopularniejszych internetowych twórców (jak np. MrBeast), to na ten moment nie są znane żadne szczegóły dotyczące wspomnianego podziału. Nie wiadomo nic o ewentualnych dodatkowych wymaganiach, które trzeba spełnić, aby wziąć udział w tym programie”, ani o procentowym podziale. Nie wiadomo więc, czy zapowiadane przychody z reklam w ogóle zwrócą koszty opłacania subskrypcji Twitter Blue ($8 = ~ 35zł lub $11 = ~ 48 zł w przypadku posiadaczy iPhone’ów).  

Twitter Blue - MrBeast o podziale
źródło: Twitter @MrBeast

Warto również zaznaczyć, że do tej pory Twitter nie opublikował jakiegokolwiek oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie brakuje więc niewiadomych i niewyjaśnionych kwestii, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie jest to krok w dobrą stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twitter może zbliżyć się do takich platform jak YouTube, gdzie twórcy zarabiają właśnie między innymi z wyświetlanych reklam.

Czekacie na pojawienie się subskrypcji Twitter Blue w Polsce? Jak myślicie, na jakie zarobki z reklam mogą liczyć najpopularniejsi twórcy na Twitterze?

ŹRÓDŁO: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!