Twitter Blue będzie w Polsce i pozwoli Wam zarabiać

Od zmiany właściciela Twittera minęło kilka miesięcy, a o platformie cały czas jest głośno. Teraz Elon Musk zacznie dzielić się przychodami z reklam z twórcami posiadającymi subskrypcję Twitter Blue, która niedługo ma trafić również do Polski.

Awatar Kamil Malczyk

Od zmiany właściciela Twittera minęło kilka miesięcy, a o platformie cały czas jest głośno. Teraz Elon Musk zacznie dzielić się przychodami z reklam z twórcami posiadającymi subskrypcję Twitter Blue, która niedługo ma trafić również do Polski.

Twitter Blue już niedługo trafi do Polski!

W grudniu ubiegłego roku, po krótkiej przerwie, subskrypcja Twitter Blue wróciła na salony. O funkcjach udostępnionych w ramach wspomnianej subskrypcji wspominaliśmy oczywiście w dedykowanym tekście. Jak pamiętamy, że „powrót” Twittera Blue również nie odbył się bez jakichkolwiek konsekwencji. Tematem numer jeden w tamtym okresie była cena subskrypcji, a raczej to, że użytkownicy iPhone’ów muszą płacić za nią więcej. Jest to spowodowane 30-procentową prowizją, którą Apple pobiera za płatności realizowane za pośrednictwem Apple Store.

Twitter Blue w Polsce

Jak to zazwyczaj bywa przy okazji premiery subskrypcji premium (również w przypadku ChatGPT Plus), nowe możliwości w pierwszej kolejności trafiają do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Nie inaczej było przy okazji Twittera Blue, który, oprócz do USA, trafił także do Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo oficjalny dostęp do subskrypcji Twitter Blue otrzymają również… Polacy! Kto i dlaczego w ogóle wpadł na pomysł, że rzeczywiście tak się stanie? Wszystko za sprawą zakładki po lewej stronie Twittera, w której od 1 lutego niektórzy polscy użytkownicy zaczęli zauważać zapowiedź wprowadzenia subskrypcji w naszym kraju. Na ten moment nie wiadomo jednak ile Twitter Blue mógłby kosztować w Polsce, ani kiedy oficjalnie do nas trafi. Mimo wszystko, taka zapowiedź może zwiastować wiele dobrego.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Subskrypcja wraca na Twittera. Masz iPhone? Zapłacisz więcej

Subskrypcja Twitter Blue oficjalnie wróciła dzisiaj do łask. Pojawiło się jednak kilka zmian, jak na przykład to, że użytkownicy iPhone’ów będą musieli zapłacić więcej. Oto najważniejsze informacje związane z Twitter Blue!

Czytaj artykuł

Elon Musk podzieli się przychodami z reklam?

Tak, Elon Musk poinformował wczoraj na Twitterze, że zamierza dzielić się przychodami z reklam z twitterowymi twórcami. Mowa oczywiście o reklamach wyświetlających się pod ich postami. Warto również wspomnieć, że jest w tym wszystkim jeden, dość istotny, haczyk. Najważniejszym wymogiem do uzyskiwania przychodów z reklam jest posiadanie subskrypcji Twitter Blue, bez której twórcy nie mogą mogli zarabiać w ten sposób.

Twitter Blue - Elon Musk o podziale przychodów
źródło: Twitter @elonmusk

Choć informacja ta wywołała niemałe poruszenie nawet wśród najpopularniejszych internetowych twórców (jak np. MrBeast), to na ten moment nie są znane żadne szczegóły dotyczące wspomnianego podziału. Nie wiadomo nic o ewentualnych dodatkowych wymaganiach, które trzeba spełnić, aby wziąć udział w tym programie”, ani o procentowym podziale. Nie wiadomo więc, czy zapowiadane przychody z reklam w ogóle zwrócą koszty opłacania subskrypcji Twitter Blue ($8 = ~ 35zł lub $11 = ~ 48 zł w przypadku posiadaczy iPhone’ów).  

Twitter Blue - MrBeast o podziale
źródło: Twitter @MrBeast

Warto również zaznaczyć, że do tej pory Twitter nie opublikował jakiegokolwiek oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Nie brakuje więc niewiadomych i niewyjaśnionych kwestii, ale trzeba przyznać, że zdecydowanie jest to krok w dobrą stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twitter może zbliżyć się do takich platform jak YouTube, gdzie twórcy zarabiają właśnie między innymi z wyświetlanych reklam.

Czekacie na pojawienie się subskrypcji Twitter Blue w Polsce? Jak myślicie, na jakie zarobki z reklam mogą liczyć najpopularniejsi twórcy na Twitterze?

ŹRÓDŁO: The Verge

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez