Twitter z nowym logiem! Słynny „pieseł” zawitał na salony

Twitter z nowym logiem! Słynny „pieseł” zawitał na salony

W obliczu wszystkich zmian przeprowadzanych na platformie Elona Muska, chciałoby się rzec, że już nic nie jest w stanie zaskoczyć użytkowników. Nic bardziej mylnego, bowiem właściciel Tesli postanowił, że Twitter będzie sygnowany… piesełem z memów!

Właściciel popularnej platformy społecznościowej postanowił, że idealnym pomysłem będzie zmiana dotychczasowego loga na… pieseła z memów!

Niespodziewana i nie do końca zrozumiała zmiana oczywiście odbiła się niemałym wśród internautów, ale też na… rynku kryptowalut!

Reklama

Elon Musk zaskakuje po raz kolejny!

Już od pierwszych plotek odnośnie przejęcia Twittera przez CEO Tesli, Elona Muska, internet nie odpuszczał nawet na moment! Każda kolejna informacja wzbudzała większe zainteresowanie, a użytkownicy platformy w zniecierpliwieniu oczekiwali na to, co się stanie. Mimo wielomiesięcznych „przepychanek” i wielu niewiadomych w temacie finalizacji transakcji przejęcia platformy, ostatecznie to właśnie Elon Musk został jej nowym właścicielem. To jednak wcale nie oznaczało, że temat Twittera ucichnie w przestrzeni publicznej.

Twitter - grafika z logiem pieseła
źródło: Futurism

Stało się wręcz odwrotnie, a sukces Elona Muska był jednym z „najgorętszych” tematów na całym świecie przez długie tygodnie. Jak zapewne większość z Was pamięta, początki jego „panowania” były obfite w wiele kontrowersyjnych decyzji, które mocno dzieliły twitterową społeczność. Czasami zdarzało się również tak, że Elon Musk wprowadził na platformę zmianę, która nie podobała się praktycznie nikomu. Internauci jednak nie zamierzali milczeć, a samemu CEO Tesli – pod wpływem nacisków użytkowników – zdarzało się ulegać i cofać wprowadzone zmiany.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nie chcesz stracić konta? Zapłać za Twitter Blue.

Twittera zalały zrzuty ekranu prezentujące konieczność samodzielnego wyłączenia tekstowej dwuetapowej weryfikacji. Funkcja przeszła tylko do osób płacących za Twitter Blue, zaś inni za pozostanie przy niej… mogą utracić konto.

Czytaj artykuł
Reklama

Pies z memów nową twarzą Twittera?

Początek kwietnia tego roku to czas na kolejną niespodziewaną decyzję, za którą stoi nie kto inny, jak sam Elon Musk. Warto jednak wspomnieć, że właściciel platformy nie wykorzystał popularnego na całym świecie święta prima aprilis do zrobienia „psikusa” użytkownikom Twittera. Zamiast tego, 3 kwietnia w godzinach wieczornych czasu polskiego, Twitter doczekał się pewnych zmian wizualnych w wersji przeglądarkowej. Mowa oczywiście o zmianie dotychczasowego loga (niebieskiego ptaszka) na… pieska kojarzonego z memów.

Twitter - wartość Dogecoina szybuje w górę
źródło: Google Finanse

Mimo upływu kilkunastu godzin od wspomnianej zmiany, nowe logo nadal utrzymuje się na swojej pozycji i aktualnie nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się coś w tym temacie zmienić. Z podjętej decyzji jest dumny sam Elon Musk, który wspomniał na swoim twitterowym profilu rozmowę z 26 marca 2022 roku. Wtedy to zapytał, „czy potrzebna jest nowa platforma”, na co użytkownik @WSBChairman odpisał mu, że wystarczy, aby ten kupił Twittera i zmienił aktualne logo na grafikę słynnego psa. Od tamtej pory minął nieco ponad roku i wygląda na to, że Elon Musk spełnił swoją obietnicę!

Na samym wstępie tego tekstu wspomnieliśmy, że decyzja Muska miała również wpływ na rynek kryptowalut. Wyjaśnijmy więc, o co w ogóle z tym chodzi. Jeśli nigdy nie interesowaliście się tym segmentem, to pewnie nawet nie zdajecie sobie sprawy, że wspomniany „pieseł” jest twarzą jednej z nich. Mowa oczywiście o Dogecoinie, który pomimo swojej słabej pozycji na rynku, od wczoraj cieszy się z rekordowych wzrostów. Według dostępnych danych, przed zmianą loga na Twitterze 1 Dogecoin był warty dokładnie 33 grosze. Jak możemy zauważyć, na ten moment utrzymuje się on na poziomie ok. 42 groszy, co przekłada się na blisko 30-procentowy wzrost!

Jak podoba Wam się nowe logo Twittera i jak długo pozostanie na platformie? Zastanawialiście się kiedyś, co jeszcze przyszykuje dla nas Elon Musk?

ŹRÓDŁO: TechCrunch, CoinGape

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!