Twoje rzeczy nie przeszły kontroli? Wyślij je przez Paczkomat!

Twoje rzeczy nie przeszły kontroli? Wyślij je przez Paczkomat!

InPost wyciągnął pomocną dłoń do ludzi. Przedmiot, który nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa już więcej nie trafi na śmietnik. Na lotnisku znajduje się Paczkomat, który umożliwi przesłanie paczki pod wskazany adres.

Firma InPost ustawiła swój Paczkomat na lotnisku Chopina w Warszawie i oferuje nową usługę.

Osoby podróżujące mogą z niego skorzystać standardowo lub do wysłania przedmiotów, które nie przeszły kontroli bezpieczeństwa.

Możliwa będzie wysyłka jedynie bezpiecznych przedmiotów i tylko na terenie Polski.

Reklama

Przy podróżowaniu zdarza się, że w przypływie emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych, spakujecie przedmioty, które są mogą być cenne. Te nie zawsze spełnią standardy bezpieczeństwa. Kontrola celna potrafi być stresującym przeżyciem, a dochodzi go więcej, gdy Wasze przedmioty nie spełnią jej pomyślnie.

źródło grafiki: Shutterstock (Song_about_summer)

W tym miejscu wkracza InPost i Paczkomat na lotnisku. Mało kto spodziewa się takiego urządzenia w takim miejscu, jednak odgrywa on znaczącą rolę. Może nawet uratować Was w niekorzystnej sytuacji. O co chodzi?

Paczkomat dla przedmiotów nielotów

W Warszawie na lotnisku Chopina, a dokładniej w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E stanął Paczkomat firmy InPost. Za jego pośrednictwem możliwe jest wysłanie paczki do miejsca docelowego. W środku możecie umieścić przedmioty, które nie przeszły kontroli pomyślnie. Nadanie odbywa się sprawnie poprzez użycie aplikacji mobilnej.

Wcześniej przedmiot musi zostać okazany pracownikowi ochrony, który umieści przedmiot w worku strunowym. Następnie musicie je zapakować w karton i zakleić taśmą. Po użyciu aplikacji i wsadzeniu paczki do skrytki, trafi ona we wskazany adres. Na sam koniec musicie udać się do kontroli bezpieczeństwa bezpośrednio w strefie Fast Track.

Co ważne możliwa jest jedynie wysyłka na terenie Polski do innego Paczkomatu lub kurierem. W paczce mogą znaleźć się jedynie bezpieczne przedmioty, które nie przeszły pomyślnie przez kontrolę bezpieczeństwa. Co się zalicza do takich przedmiotów? Chociażby perfumy o pojemności większej niż 100 ml czy scyzoryk.

Klienci będą zachwyceni takim rozwiązaniem, nie tylko odejmie im dużego stresu, ale również wartościowe przedmioty nie trafią na śmietnik, tylko dlatego, że zostały omyłkowo spakowane.

A Wy spokojnie zdążycie na swój samolot, nie tracąc pieniędzy, które wydaliście na kupienie biletu. Firma InPost wykazała się innowacyjnym myśleniem, które uratuje niejednego podróżującego. Wartościowe przedmioty już więcej nie skończą w koszu na śmieci.

 Źródło: Facebook
Źródło miniaturki: Facebook

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!