Uber Eats wprowadza grupowe zamówienia!

Nowa funkcja wyeliminuje problem składania wspólnych zamówień w apce Uber Eats. Dodatkowo zdecydowanie przyśpieszy cały proces, a według Ubera wszystkie posiłki z grupowego zamówienia zostaną dostarczone w tym samym czasie.

Jak działają grupowe zamówienia w Uber Eats?

Uber podczas wprowadzania nowych funkcji do swoich aplikacji zwraca przede wszystkim uwagę na przejrzystość, prostotę i łatwość w nawigacji. Podobnie jest i w tym przypadku. Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy wybrać restaurację, w której chcemy złożyć zamówienie, a następnie kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu strony. Od skorzystania z nowego udogodnienia dzieli nas już tylko jedno kliknięcie – mianowicie, wystarczy wybrać opcję „zamówienie grupowe”. 

Uber Eats

Teraz pozostaje nam dodać osoby, z którymi chcemy zamówić wspólny posiłek. Członkowie, których wybierzemy z naszej listy kontaktów w telefonie, dostaną zaproszenie do dołączenia do posiłku. Ostatnim krokiem jest oczywiście skompletowanie oraz opłacenie swoich zamówień przez wszystkich członków. Brak zainstalowanej aplikacji Uber Eats nie wyklucza z możliwości dołączenia do zamówienia. Osoby bez aplikacji mogą dołączyć do grupy jako gość, ale wtedy obowiązek zapłaty za zamówienie spada na „organizatora”.

Dzielenie rachunków to tylko jedno z udoskonaleń!

Wcześniej, jeśli chcieliśmy złożyć wspólne zamówienie za pomocą aplikacji, musieliśmy radzić sobie na inne sposoby. Mogliśmy na przykład sporządzić wspólne zamówienie na jednym telefonie, podając go kolejno każdej z osób biorących udział we wspólnym posiłku. Ale co w sytuacji, kiedy chcemy zrobić dobry uczynek na spotkaniu ze znajomymi czy rodziną? Uber to wszystko przemyślał! W związku z tym producenci dodali do aplikacji możliwość pokrycia kosztów całego zamówienia.

Jakby tego było mało, Uber Eats wystawia również pomocną dłoń do ludzi, którzy lubią organizować swoje spotkania z wyprzedzeniem. Możemy stworzyć zamówienie grupowe nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Uczestnicy dodani do wcześniej zaplanowanego spotkania mogą odbierać swoje jedzenie w wyznaczonym czasie. Dodatkowo Uber wyśle odpowiednie powiadomienie, jeśli ktoś zapomni o odebraniu posiłku.

Uber udowadnia swoją wyższość

Po raz kolejny amerykańskie przedsiębiorstwo pokazuje nam, że jest daleko przed konkurentami. Jak widać nie mają zamiaru na nikogo czekać, a co chwila wprowadzają nowe zabezpieczenia i udoskonalenia do swoich aplikacji. Nowa funkcja zdecydowanie spotka się z bardzo pozytywnym feedbackiem ze strony użytkowników aplikacji. Dzielenie kosztów rachunku raz na zawsze wyeliminuje niezręczne sytuacje, w których musimy domagać się zwrócenia kosztów za zamówienie. Oprócz tego tłumaczenie znajomych, którzy „oddadzą jutro” już nie przejdzie!

Uber Eats

Owszem, na rynku są już dostępne aplikacje, które pozwalają na rozdzielenie należności i śledzenie wydatków na przykład podczas wyjazdów. Dzięki nim możemy na bieżąco kontrolować, kto komu i jak dużo jest winien. Aczkolwiek to właśnie Uber Eats jako pierwsza tego typu platforma udostępnia taką opcję bezpośrednio w aplikacji. Ciekawe jaką kolejną rewolucyjną funkcję postanowi wprowadzić Uber już w niedalekiej przyszłości.

Źródło: The Verge, Uber

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!