Uber powie kierowcom ile zarobią za kurs!

Uber powie kierowcom ile zarobią za kurs!

Według wydanego przez Uber oświadczenia, ich kierowcy mają otrzymać opcję przeglądania listy przejazdów z okolicy. Oprócz tego będą informowani ile zarobią za dany przejazd, a także gdzie się „znajdą” po jego zakończeniu.

Uber w Polsce

Reklama

Uber zadebiutował w Polsce w 2014 roku, a od tego czasu aplikacja przewozowa przeszła szereg znaczących zmian. Po upływie 3 lat z usług amerykańskiego przedsiębiorstwa korzystało już ponad milion Polaków. Popularność tej aplikacji dodatkowo potwierdzają przeprowadzone co jakiś czas badania, takie jak na przykład zeszłoroczny raport firmy IPSOS.

uber polska
źródło: Uber Blog

Dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się między innymi tego, że w ciągu ostatnich 5 lat z usług Ubera w naszym kraju skorzystało prawie 4,5 mln osób. W związku z tym ciągle możemy obserwować jak korporacje taksówkarskie chcą rywalizować z Uberem.

Jeśli wydaje Wam się, że już wcześniej słyszeliście o zapowiedzianych przez Ubera zmianach, to po prostu macie rację. Mimo tego, że te zauważalne różnice powoli się zacierają, Polska w wielu aspektach technologicznych nadal jest mocno w tyle.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Uber Eats wprowadza grupowe zamówienia!

Nowa funkcja wyeliminuje problem składania wspólnych zamówień w apce Uber Eats. Dodatkowo zdecydowanie przyśpieszy cały proces, a według Ubera wszystkie posiłki z grupowego zamówienia zostaną dostarczone w tym samym czasie.

Czytaj artykuł

Inaczej jest jednak w przypadku wspomnianego przewoźnika, bowiem udogodnienia, które dopiero w najbliższych miesiącach otrzymają kierowcy z USA, już są dostępne w Polsce czy Wielkiej Brytanii. I mimo tego, że opinie o tych zmianach są mocno zróżnicowane, warto pamiętać, że polscy kierowcy Ubera byli w tym aspekcie „pierwsi”!

Kierowcy dostaną wolną rękę w kwestii swoich przejazdów

zdjecie kierowcy ubera
źródło: Uber Newsroom

Głównym powodem, dla którego Uber zdecydował się wprowadzić takie zmiany, jest chęć zmniejszenia liczby anulowanych przejazdów. Kierowcy będą mogli po prostu zadecydować czy określony przejazd im się opłaci. Z drugiej strony wielu klientów aplikacji obawia się tego, że teraz znacznie wydłuży się czas oczekiwania na kierowcę.

szczegoly przejazdu uber w usa
źródło: TheNextWeb

Co więcej Uber informuje, że wyświetlona sugerowana kwota, którą kierowca otrzyma po przejeździe jest mocno uzależniona od kilku czynników. Mowa tutaj między innymi o „taryfach bazowych, szacowanej długości i czasie trwania przejazdu, odległości odbioru oraz cenach podwyższonych”.

Wiele wskazuje również na to, że obawy klientów nie są w żadnym stopniu bezpodstawne. Koniec końców sama spółka poinformowała, że po wprowadzeniu zmian niektóre z przejazdów będą mniej opłacalne dla kierowców. Ma to dotyczyć przede wszystkim „długich i wolnych od ruchu podróży” czy „kursów do obszarów o dużym popycie”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Uber Pets – nowa funkcja dostępna również w Polsce

Jak na razie Uber Pets działa w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Trójmieście, Lublinie oraz w Aglomeracji Górnośląskiej. Cena przejazdu jest zbliżona do tego realizowanego za pomocą usługi UberX.

Czytaj artykuł
Reklama

Radar podróży

Drugą znaczącą zmianą ma być funkcja (tzw. „radar podróży”), czyli lista dostępnych w danej lokalizacji „wezwań”. Jeśli kierowca znajdzie tam jakiś kurs, który go zainteresuje wystarczy, że samodzielnie zawnioskuje w aplikacji o jego przydzielenie.

Następnie Uber przeanalizuje związane z tym przejazdem czynniki (czas, odległość itp.) oraz odeśle kierowcy werdykt, przyznając lub odrzucając jego wniosek. Wiele osób negatywnie skomentowało tę zmianę, twierdząc, że proces byłby dużo szybszy i prostszy, gdyby w aplikacji danego kierowcy pojawiały się jedynie przejazdy, które może on zaakceptować.

uber radar podróży
źródło: RIDESHAREGUY

Zapowiedziane zmiany mają pojawić się w większości stanów USA na przełomie najbliższych miesięcy. Dodatkowo firma poinformowała, że oprócz radaru podróży kierowcy nadal będą otrzymywać indywidulane propozycje przejazdów.

Dzięki temu kierowcy Ubera mają dostać dużo więcej swobody, co może bezpośrednio wpłynąć na jakość realizowanych usług. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że oczekiwania amerykańskiego przedsiębiorstwa się spełnią, przy czym jednocześnie nie wzrośnie czas oczekiwania na kierowcę.

ŹRÓDŁO: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!