UberX Share

UberX Share – zamów wspólny przejazd i zaoszczędź pieniądze!

Uber zdecydował się na testy nowej funkcji, która w przypadku dużego zainteresowania może pozwolić zaoszczędzić klientom nawet 30% kwoty za przejazd. Wszystko za sprawą UberX Share i „dobierania” pasażerów po drodze.

Awatar Kamil Malczyk

Firmy oferujące przewóz osób, jak właśnie Uber czy Bolt, już teraz cieszą się ogromną popularnością, ale nadal robią wszystko, aby dodatkowo ją zwiększyć.

Pomóc w osiągnięciu tego celu ma UberX Share, czyli testowa funkcja dostępna w Warszawie i 5 innych miastach Europy. Głównym założeniem jest zabieranie z trasy pasażerów, którzy jadą w tym samym kierunku, co my.

Czym jest UberX Share?

UberX Share to nowa funkcja wprowadzona w ramach testów do aplikacji Uber. Jej głównym celem mają być niższe ceny przejazdów dla korzystających z niej użytkowników. Warto jednak wspomnieć, że „łączenie” kilku przejazdów w jeden to również mniej wydzielanych spalin i mniejsze korki na ulicach miast.

UberX Share

Na czym to polega? Ważnym aspektem jest to, że – niezależnie od tego, co zadzieje się później – już sam wybór tej usługi oznacza niższą cenę przejazdu. Ta może zostać dodatkowa obniżona, jeśli w jego trakcie nasz kierowca „dobierze” innego pasażera zamawiającego transport, który będzie chciał jechać w tym samym kierunku.

UberX Share

W przypadku dopasowania kolejnych pasażerów, ostateczna cena przejazdu może być do nawet 30% niższa, niż miałoby to miejsce w przypadku skorzystania ze standardowej usługi w aplikacji. Co więcej, każdy z pasażerów po dojechaniu na miejsce może przyznać kierowcy napiwek, więc żadna strona nie jest stratna!

Kto może skorzystać z nowej usługi Uber?

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku wprowadzania tego typu „dużych” zmian, każda funkcja jest wprowadzana testowo do niektórych regionów. Tym razem jednak Polska znalazła się na zaszczytnej liście, bowiem usługa UberX Share została udostępniona w 6 miastach w Europie – w tym stolicy naszego kraju, Warszawie!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Wielka rewolucja w przewozach osób? Uber chce nagrywać obraz podczas przejazdów

Czy już niedługo kamery pojawią się nawet w samochodach przewoźników? Jak poinformował Uber, firma bada obecnie prawną możliwość wprowadzenia nagrywania obrazu i dźwięku podczas przejazdów w polskich miastach.

Czytaj artykuł

Jak skorzystać z nowej usługi?

Skorzystanie z nowej usługi w aplikacji Uber jest banalnie proste, więc nie powinno to sprawić nawet najmniejszych problemów żadnemu klientowi. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy wpisać adres docelowy, a następnie – tak, jak miało to miejsce do tej pory – rozwinąć listę dostępnych opcji i wybrać pozycję „UberX Share”.

UberX Share - aplikacja Uber
źródło: CNET

Przed skorzystaniem z tej opcji warto wiedzieć, że ma ona pewne ograniczenie, które ma pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa podczas przejazdów. Skorzystać z nowej usługi mogą bowiem jedynie klienci podróżujący samodzielnie, a dla pozostałych zostają inne formy przejazdu jak UberX i Uber: Comfort, Green, czy XL.

Czy uważacie, że nowy rodzaj przejazdów w aplikacji Uber zda egzamin? Dajcie znać, czy zamierzacie przetestować tę funkcję!

ŹRÓDŁO: Uber

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez