Do
góry

Ultra przenośny czytnik kart pamięci od Transcend | Must have każdego fotografa!

Firma Transcend właśnie zaprezentowała nowy, kieszonkowy czytnik kart pamięci z portem USB-C. Lekkie, przenośne urządzenie pozwala na szybkie przenoszenie dużej ilości danych pomiędzy dowolnymi urządzeniami.

Głównym elementem jaki wyróżnia ten czytnik na rynku jest złącze USB-C. Pozwala ono na odczytanie danych z szybkich kart pamięci i jest kompatybilne m.in. z nowym sprzętem Apple na przykład MacBook’i i iPady oraz wieloma urządzeniami z Androidem.

Proste sprawdzone rozwiązania

Czytnik Transcend RDC3 został wyposażony we wcześniej wspomniane złącze, które nie tylko jest odwracalne ale oferuje ogromne prędkości zapisu i odczytu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu interfejsu USB 3.2 Gen 1, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał szybkich kart pamięci. 

Dzięki symetrycznemu portowi użytkownik nigdy nie będzie musiał przejmować się prawidłowym włożeniem wtyczki, ponieważ każde będzie poprawne. Czytnik zapewnia wygodę użytkowania oraz kompatybilność z najnowszymi urządzeniami dostępnymi na rynku, jak np. inteligentne sprzęty z systemem Android, nowe laptopy, MacBooki z portem typu C, a także iPady Pro 2018 i nowsze. 

➡ Sprawdź inne produkty firmy Transcend

Urządzenie odczytuje zarówno karty SD, jak i microSD. Gniazdo karty SD obsługuje karty pamięci UHS-I SDXC i SDHC. Dzięki wymiarom 4,8 x 4,8 cm i wadze zaledwie 17 g czytnik zmieści się do każdej torebki i plecaka, a zabranie go do pracy, w podróż czy na spotkanie nie stanowi żadnego problemu. Ponadto może pracować w szerokim zakresie temperatur od 0 do 70°C.

Warto zwrócić tutaj uwagę na to, że sam czytnik obsługuje dwa rozmiary kart. Standardowy SD oraz microSD, dzięki temu uniknięcie stosowania adapterów, które niekiedy mogą ograniczać ilość danych przesyłanych z komputera na kartę, ale też w drugą stronę gdzie osiągnięcie maksymalnych prędkości jest kluczem do efektywnej pracy. 

Niestety na stronie zabrakło deklarowanych maksymalnych prędkości jakie jest w stanie osiągnąć ten czytnik. Zastosowany interfejs USB sugeruje, że wyciągniemy z kart SD ich maksimum niezależnie od ich klasy. Jednak na takie wnioski trzeba będzie poczekać do faktycznych testów.

Aplikacja Transcend Elite i oprogramowanie RecoverRx

Do urządzenia producent udostępnia darmową aplikację TRANSCEND Elite do pobrania ze sklepu Google Play. Dzięki niej możecie w prosty sposób zarządzać danymi, szyfrować je, tworzyć kopie zapasowe i udostępniać swoje pliki, a wszystko to zarówno z domu, jak i z podróży. Transcend do sprzętu oferuje również oprogramowanie RecoveRx – bezpłatne narzędzie do odzyskiwania danych z kart pamięci.

➡ Sprawdź inne produkty firmy Transcend

Gwarancja i cena

Czytnik będzie dostępny w Polsce w sierpniu, a jego sugerowana cena to 72 PLN. Producent zapewnia dwuletnią gwarancję na sprzęt.

Specyfikacja:


RDC3
Typ USBUSB typu C
InterfejsUSB 3.2 Gen 1
Obsługiwane kartySD / microSD
Wymiary48 mm x 48 mm x 10,4 mm
Waga17 g
CertyfikatyCE/ FCC/ BSMI/ KC/ EAC
Temperatura pracy0°C ~ 70°C
Gwarancja2 lata
KolorCzarny

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!