UOKiK - kara dla wakacje.pl

UOKiK nałożył na wakacje.pl… milion złotych kary!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę w wysokości 1 miliona złotych na spółkę wakacje.pl, która miała wyświetlać „nieaktualne lub niepełne” ceny ofert. Spółka nie zgadza się z decyzją i zamierza się odwołać.

Awatar Kamil Malczyk

Mimo tego, że zbliża się koniec roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nawet na sekundę nie zwalnia z tempa.

Kolejną „ofiarą” UOKiK-u stała się spółka wakacje.pl, na którą urząd nałożył karę w wysokości 1 mln złotych! Powodem takiej decyzji miało być wyświetlanie nieaktualnych lub niepełnych cen ofert.

UOKiK na straży prawa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ­­– jak wskazuje sama nazwa – to organ odpowiedzialny za „kształtowanie oraz realizację polityki ochrony konkurencji i konsumentów w Polsce”.

źródło: Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny – Puls Biznesu

Wszystko wskazuje na to, że w ostatnim czasie przedstawiciele urzędu zajmowali się sprawą zgłoszeń spółki wakacje.pl, zajmującej się porównywaniem wakacyjnych ofert z wielu polskich biur podróży.

nowe logo wakacje.pl

Według UOKiK, analiza działania serwisu wskazała, że „konsumenci nie otrzymywali wiarygodnych i porównywalnych informacji o cenach wycieczek”. W związku z tym, na spółkę wakacje.pl nałożono karę w wysokości 1 060 138 zł za wyświetlanie nieaktualnych lub niepełnych cen ofert dostępnych na stronie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

UOKiK ma na celowniku OLX. Czym zawiniła popularna platforma handlowa?

Przed świętami UOKiK nie traci czujności i sprawdza kolejne portale i interesy firm. Los chciał, że padło na OLX. Okazuje się, że platforma użyła sformułowań, które mogą wprowadzać w błąd użytkowników. Czy kara będzie nieunikniona?

Czytaj artykuł

Spółka wakacje.pl zamierza się odwołać

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że „różnice cenowe dotyczyły co najmniej 40 proc. sprawdzonych ofert”. Przykładowo, „cena 7-dniowej oferty wakacyjnej na Kubie dla jednej osoby w wynikach wyszukiwania wyniosła 7127 zł, a po rozwinięciu szczegółów oferty – 8475 zł” (różnica w wysokości 1348 zł)!

UOKiK - kara dla spółki wakacje.pl
źródło: wakacje.pl

Z taką argumentację nie zgadza się spółka, która zamierza odwołać się od tej decyzji. Prezes Dariusz Górzny, stwierdził, że serwis został obarczony „odpowiedzialnością za coś, na co nie mamy wpływu. Nie ma takiej czynności, którą Wakacje.pl mogłyby samodzielnie wykonać, żeby zlikwidować te rozbieżności”.

Jak twierdzi Zarząd w swoim oświadczeniu, „UOKiK pominął okoliczność, że serwis Wakacje.pl, jako agent turystyczny, prezentuje zawsze ceny, jakie zostały mu przesłane przez biura podróży i na żadnym etapie nie wpływa na ich poziom”.

Czy mieliście kiedyś problemy podczas korzystania z porównywarek wakacyjnych ofert? Jak myślicie, czy serwis Wakacje.pl będzie musiał zapłacić karę?

ŹRÓDŁO: Bankier

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.