miniaturka z logiem YouTube

Usłyszysz nowe “tudum”, gdy odpalisz YouTube

YouTube rozwija się nie tylko jeśli chodzi o funkcje serwisu, ale również w sferze wizualnej cieszącej oko. Dopieszczone są drobne rzeczy jak animacja startowa i nowy dźwięk podczas otwierania aplikacji. Ten ostatni jest inspirowany stroną streamingową.

Świat zmysłów

To co praktyczne i funkcjonalne jest zawsze na pierwszym miejscu, choć i z tym bywa różnie, nie można jednak zapomnieć o wizualnej kwestii stron internetowych czy aplikacji. To co najbardziej zachęca użytkowników, to przede wszystkim grafika. W końcu aż 65% społeczeństwa to wzrokowcy.

Animacja sama w sobie to rozwijający się pasek ładowania filmików z pojawiającym się przyciskiem „play” na początku. Po załadowaniu się do końca zmienia się on w biało-czarne logo YouTube, by następnie nabrać biało czerwonych barw.

Animacja to praca podjęta wraz z firmą kreatywną Buck. Jest prosta, wielobarwna i dynamiczna. Tak jak obsługa samego YouTube, choć z tym ostatnim można się trochę nie zgodzić. Ale może zmieni się to na przestrzeni lat.

Emocje w dźwięku

O ile to co wizualne jest jedną z ważniejszych kwestii, to nie zapominajmy o dźwiękach, po których można poznać niektóre aplikacje. Wielu osobom wbił się w głowę odgłos dzwonka Messengera, a tym bardziej powiadomień, nic dziwnego skoro używa go tak wiele osób. 

Nowy dźwięk startowy jest mocno inspirowany dźwiękiem popularnego serwisu streamingowego, a mianowicie Netflixa. Te dwie nowości w jednym są już obecne podczas korzystania z wersji na telewizor. Samo brzmienie powstało we współpracy ze studiem Antfood.

Oto 4 aspekty, które zostały zawarte w takim krótkim dźwięku: 

  • człowiek i jego niedoskonałości, czyli między innymi nagie emocje
  • połączenie za sprawą gestów, melodii i kultury
  • ekspresja odkrywana poprzez intymne, jak i odważne melodie, ale również tempo od wolnego po szybkie
  • historia i wspomnienia, które znajdują się tam pomimo tak krótkiego dźwięku 

Jednak tak jak sposoby wyrazu są różne, tak i sam ich odbiór również jest różnorodny i unikatowy dla każdego człowieka z osobna. Jakie odczucia macie Wy słysząc i widząc to nadchodzące nowe przywitanie się YouTube? Kiedy zawita na wszystkich urządzeniach? To podobno kwestia od kilku tygodni do niestety nawet wielu miesięcy.

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!