Do
góry
Valorant już teraz dostępny za darmo na całym świecie!

Valorant już teraz dostępny za darmo na całym świecie!

Temat gier online, choć nietypowy dla naszej strony nie jest nam zupełnie obcy. Sprawdzając wydajność nowych laptopów czy komputerów stawiamy na te najbardziej popularne produkcje. Valorant można bez wątpienia zaliczyć do jednej z nich.

To właśnie dziś RiotGames, które na stałe zapisało się w pamięci graczy najpopularniejszą grą MOBA na świecie, czyli League of Legends wydało swoją najnowszą produkcję – Valorant. Jeżeli jesteście zainteresowani tytułem, a jeszcze nie mieliście okazji pobawić się w zamkniętej becie to już teraz możecie założyć konto Valorant i całkowicie bezpłatnie tak jak to na Riot przystało zagrać w ich najnowszą produkcję.

🎮 Sprawdź Valorant za darmo!

💻 ASUS TUF Gaming w świetnej cenie

➡ Kup ASUS ROG Zephyrus S już teraz

Nowa produkcja w starym stylu

Jeżeli przez ostatnie kilka miesięcy żyliście pod kamieniem i w ogóle nie kojarzycie, czym najnowsza produkcja jest to już spieszę z wyjaśnieniem. Valorant to pierwszoosobowa sieciowa gra typu FPS oferująca różnorodny arsenał, agentów o unikatowych umiejętnościach i mapy stworzone z myślą o rywalizacji, zapewniającymi tysiące godzin rozgrywki. Valorant stawia naprzeciw siebie dwie drużyny złożone z pięciu graczy, które próbują wygrać starcie między atakującymi a obrońcami, gdzie do zwycięstwa potrzeba 13 z 24 rund.

Valorant jest grą darmową, zoptymalizowaną w taki sposób, by mogli ze sobą rywalizować gracze posiadający PC zarówno w mocnych, jak i słabszych konfiguracjach (informacje o minimalnych wymaganiach sprzętowych dostępne na stronie Valorant). Wykorzystanie najwyższej jakości serwerów i globalnej infrastruktury oraz odpowiednia technologia do walki z oszustami świadczą o tym, że Riot Games chce zachować najważniejsze zasady taktycznych strzelanek i zadbać o uczciwą rozgrywkę.

Rekordowa zamknięta beta

Po rozpoczęciu fazy zamkniętych testów beta w kwietniu 2020 r. Valorant szybko zyskał ogromną popularność wśród sympatyków pierwszoosobowych strzelanek na całym świecie. Gra przeszła do historii już pierwszego dnia, notując rekordową oglądalność — łącznie 34 milionów godzin oglądania jednego dnia i ponad 1,7 miliona widzów jednocześnie. Tylko finał Mistrzostw Świata 2019 w League of Legends zgromadził większą widownię. Przez dwa miesiące zamkniętej bety Valorant codziennie do gry logowało się średnio 3 miliony graczy.

Fani okazali też swój entuzjazm, oglądając streamy z zamkniętej fazy beta Valorant przez ponad 470 milionów godzin w serwisie Twitch, najpopularniejszej na świecie platformie i zarazem społeczności sympatyków gier wieloosobowych, oraz AfreecaTV, koreańskim serwisie z transmisjami strumieniowymi. Warto tu dodać, że był to właściwie jedyny sposób by otrzymać dostęp do zamkniętej bety.

🎮 Sprawdź Valorant za darmo!

💻 ASUS TUF Gaming w świetnej cenie

➡ Kup ASUS ROG Zephyrus S już teraz

Niespotykana dotychczas jakość i infrastruktura serwerowa

Valorant będzie działać na serwerach z tickrate’em na poziomie 128, za darmo i dla wszystkich. Ponadto, serwery Valorant dokonują upsamplingu wszystkich ruchów do 128 FPS-ów. To oznacza, że nawet lagujący gracze z gorszym połączeniem internetowym zostaną automatycznie przeskalowani, aby pojawić się na ekranach innych z płynnością 128 klatek na sekundę. Ponadto Riotowi zależy, aby utrzymać ping poniżej 35 milisekund w przypadku co najmniej 70% graczy na całym świecie, co będzie możliwe dzięki współpracy z dostawcami usług internetowych, której efektem jest „Riot Direct”. 

Dzięki temu rozwiązaniu Valorant wykorzystuje infrastrukturę sieciową z „punktami dostępowymi” we wszystkich największych miastach świata. Może ona naprawiać zerwane połączenia, równoważyć obciążenie tych najczęściej używanych i dodawać nowe obwody, które będą mogły obsłużyć jeszcze więcej graczy w przyszłości (a więc w razie potrzeby wartość 70% jeszcze wzrośnie).

🎮 Sprawdź Valorant za darmo!

💻 ASUS TUF Gaming w świetnej cenie

➡ Kup ASUS ROG Zephyrus S już teraz

Walka z oszustami i własny system ich wykrywania

Riot stworzył własną platformę do walki z oszustami, która od samego początku stanowiła integralną część gry. Vanguard to narzędzie do wykrywania oszustw, a jednocześnie pozwalające nieustannie rozwijać kolejne metody wykrywania i natychmiastowego banowania cheaterów. Każda rozgrywka, w której znajdzie się oszust, zostanie natychmiast zakończona, a żaden z pozostałych graczy nie poniesie konsekwencji.

To był jeden z najistotniejszych aspektów zamkniętej bety. W trakcie jej trwania Riot nieustannie zmagał się z nieuczciwymi zachowaniami graczy, a co za tym idzie aktywnie rozwijał system do ich identyfikacji. W sieci już po oficjalnym starcie zamkniętej bety pojawiły się doniesienia o oszustach, jednak po to właśnie takie akcje się odbywają. Zamknięta beta na tak ogromną skalę pozwolił na dopracowanie najważniejszych elementów pozwalających na przyjemną rozgrywkę. Nie oznacza to oczywiście, że Riot Games w tym momencie zaprzestaje rozwoju swojej nowej gry. Patrząc na przykład League of Legends możemy być pewni, że wsparcie będzie utrzymywane latami. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!