Do
góry
vivo_x50_technostrefa (1)

Vivo X50 | Pierwszy smartfon z gimbalem na pokładzie!

Gimbal do smartfona cieszył się ogromną popularnością jeszcze kilka lat temu, w ostatnim czasie technologia mobilnego nagrywania wideo poszła na tyle do przodu, że właściwie przestał on być konieczny. Choć to nie jest do końca prawda to smartfon Vivo X50 udowadnia w pełni, że mobilne gimbale to przeżytek. 

Chińska firma Vivo, już od kilku tygodni prezentowała niewielkie zajawki dotyczące ich najnowszego smartfona, a konkretniej modelu X50. Co ważne ten ma być dostępny w trzech wariantach, podstawowym, X50 Pro oraz X50 Pro+. Cała seria trzech smartfonów została zaprezentowana wczoraj w Chinach i wnosi niezwykle ciekawą technologię na smartfonowy rynek. Jednocześnie wszystkie modele z serii X50 zostały okrzyknięte najcieńszymi urządzeniami wspierającymi obecnie sieć nowej generacji, bowiem podstawowy model ma zaledwie 7.5mm grubości. 

Niestety na wstępie trzeba zaznaczyć pewną ważną informację, podstawowy model Vivo X50 nie zaoferuje wbudowanego gimbala na pokładzie. Natomiast taka technologia, która pod wieloma względami jest rewolucyjna i pozostanie nie bez znaczenia zarówno dla nagrywania wideo jak i fotografii nocnej pojawi się w dwóch pozostałych wariantach tego modelu, czyli X50 Pro oraz X50 Pro+.

↪Promocje na Smartfony!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Wariant Vivo X50 Pro będzie korzystać z dobrze znanego już sensora Sony o rozdzielczości 48 Mpix ze światłem f/1.6. Z kolei model z dopiskiem Pro+ będzie mieć na pokładzie jeden z najnowocześniejszych sensorów Samsung’a. Matryca ISOCELL GN1 o rozdzielczości 50 Mpix ze światłem f/1.9 i technologią DualPixel. Obydwie matryce będą zamontowane na elektromagnetycznym gimbalu, który będzie odpowiadać za pełną optyczną stabilizację obrazu. Tym, co jednak niezwykle istotne są jego możliwości działania w warunkach słabego oświetlenia. Vivo w jednym z krótkich filmów zaprezentował, co potrafi gimbal kręcąc filmy w słabym oświetleniu. Jego możliwości możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Na pozostały zestaw kamer będzie składać się między innymi peryskopowy teleobiektyw, czy obiektywy szerokokątny oraz dedykowany do zdjęć portretowych. Niestety takie zestawy zostały przewidziane jedynie do wersji Pro jak i Pro+. Podstawowa wersja została pozbawiona nie tylko rewolucyjnej kamery z gimbalem, ale też peryskopowego teleobiektywu, na jego miejsce pojawiła się kamera makro. 

↪Promocje na Smartfony!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Pomimo różnic w optyce to we wszystkich trzech modelach znalazły się ekrany AMOLED o przekątnej 6.56-cala i częstotliwości odświeżania 90Hz, w przypadku wersji Pro+ jest to 120Hz. Warto dodać, że wszystkie matryce wspierają standard HDR10+. W przypadku procesorów, jakie znajdą się na pokładzie tych modeli nie ma raczej większych zaskoczeń. Model podstawowy oraz X50 Pro mają działać w oparciu o Snapdragona 765G, z kolei X50 Pro+ zaoferuje maksymalną wydajność z układem Snapdragon 865. 

Jednak bez względu na zastosowany procesor każdy model będzie oferował łączność z siecią 5G, nie zostało jednak sprecyzowane czy wszystkie modele korzystają z tego samego modelu Snapdragon X55, czy może w przypadku wersji podstawowej jest to wariant X52. Na uwagę zasługuje również bateria, w tym wypadku Vivo postawiło najprawdopodobniej na autorską technologię szybkiego ładowania. Dla wersji Pro+ ma ono osiągać maksymalnie 44W przy pojemności baterii wynoszącej dokładnie 4315 mAh. Dwa pozostałe modele mają korzystać z nieco wolniejszego ładowania o mocy 33W.

↪Promocje na Smartfony!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Sam pomysł z gimbalem zamontowanym w smartfonie wydaje się być całkiem niezły, jednak z ostatecznym werdyktem na jego temat będziemy musieli się wstrzymać do faktycznych testów. Nie zmienia to jednak faktu, że takie rozwiązanie jest szalenie innowacyjne i ma potencjał na zmianę sposobu, w jaki robimy zdjęcia czy kręcimy smartfonem filmy. Warto przypomnieć, że marka Vivo już nie raz zaprezentowała nowe technologie, które później były szeroko wykorzystywane lub nadal są w smartfonach innych producentów. Wśród nich można między innymi wymienić czytnik linii papilarnych pod ekranem czy wysuwaną kamerkę selfie. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!