W UPC dostaniesz Internet 5Gb na sekundę, a to dzięki Play

Play wraz z UPC połączyły siły, aby móc zaoferować coś więcej swoim klientom. Weszła nowa oferta Internetu, która oferuje szybszy przesył danych, bo do 5Gb na sekundę. Jednak nie każdy z niej skorzysta.

Awatar Marta Urbaniak

Play wraz z UPC połączyły siły, aby móc zaoferować coś więcej swoim klientom. Weszła nowa oferta Internetu, która oferuje szybszy przesył danych, bo do 5Gb na sekundę. Jednak nie każdy z niej skorzysta.

2 lata temu we wrześniu Play kupił UPC za 7 miliardów złotych.

18 maja Play wprowadził do oferty nową maksymalną szybkość Internetu do 5Gb na sekundę.

Abyście mogli osiągnąć najwyższą możliwą prędkość, musicie posiadać urządzenie wyposażone w Wi-Fi 6 o paśmie 5 GHz.

Niespełna dwa lata temu doszło do przejęcia UPC przez Play, co odbyło się po transakcji na 7 miliardów złotych. UPC dotychczas oferowało maksymalną prędkość do 1Gb na sekundę.

Z kolei 2 dni temu Play postanowiło zwiększyć prędkość przesyłania Internetu dla swoich klientów. Oznacza to, że nie ważne czy jesteście w Play czy UPC będziecie mieli szybszy Internet.

źródło grafiki Twitter UPC Polska

Od teraz maksymalna prędkość to do 5Gb na sekundę, w związku z tym może ona być niższa lub nie zawsze wynosić obiecaną wartość. Wynikać to może z lokalizacji Waszego mieszkania.

Ile przyjdzie Wam płacić za taką przyjemność? 35 zł miesięcznie, ale uwaga! Jest to kwota obowiązująca przez pierwsze 6 miesięcy, po tym czasie wzrośnie ona do około 105 zł. Niestety podpisując umowę zobowiązuje się na korzystanie z oferty przez rok czasu.

Router Play BOX NET umożliwi Wam w ogóle odbieranie danych z taką prędkością. Będzie to oczywiście możliwe po podłączeniu odpowiedniego kabla. Ważne jest, aby urządzenia wyposażone były w Wi-Fi 6 o paśmie 5 GHz. Pasmo 2,4 GHz nie uciągnie takiej prędkości.

Jeśli posiadacie inny router możecie nie wykorzystywać pełni możliwości Waszego Internetu. Warto więc rozważyć dobranie routera do oferty.

Źródło: BOOP

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.