Do
góry

Wideodzwonek Netatmo już wkrótce w sklepach

Urządzenia z segmentu Smart Home cały czas zyskują na popularności. Jednym z przedstawicieli jest firma Netatmo, która wprowadza do sprzedaży wideodzwonek.

Netatmo, czyli francuski producent urządzeń Smart Home, przedstawia zupełną nowość w swojej ofercie. Inteligentny Wideodzwonek Netatmo pozwala domownikom zobaczyć, kto stoi przed drzwiami i z dowolnego miejsca nawiązać kontakt z gośćmi. Użytkownik otrzymuje powiadomienia na smartfon, gdy ktoś zadzwoni do drzwi lub urządzenie wykryje osobę w pobliżu.

Powitaj gości gdziekolwiek jesteś

wideodzwonek Netatmo

Dzięki Inteligentnemu dzwonkowi użytkownik wie dokładnie, kto stoi pod drzwiami jego domu, nawet pod swoją nieobecność. Zadzwonienie do drzwi uruchamia połączenie wideo ze smartfonem gospodarza, a ten może zdecydować, czy chce rozpocząć rozmowę w danym momencie. Do przeprowadzenia wideorozmowy nie ma konieczności przebywania w domu, wystarczy do tego połączenie z Internetem.

Dzięki temu w trakcie pracy w biurze możecie poinformować listonosza, gdzie ma zostawić paczkę. Albo na przykład przywitać gości, podczas gdy Wy przygotowuje jeszcze obiad w kuchni.  

Zwiększone bezpieczeństwo wokół domu

Jednym z zadań dzwonka jest ochrona domu przed włamywaczami. Wideodzwonek informuje was za każdym razem kiedy wykryje podejrzany ruch w pobliżu posesji. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji urządzenie potrafi odróżnić aktywność będącą wynikiem działania człowieka od nieszkodliwego ruchu. W przypadku wykrycia intruza, użytkownik otrzymuje na smartfon powiadomienie „Wykryto osobę”, a Wideodzwonek może rozpocząć nagrywanie wydarzenia. W zależności od ustawień nagranie zapisuje się lokalnie na karcie SD oraz w chmurze.

wideodzwonek Netatmo

Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwia gospodarzowi rozpoczęcie rozmowy z osobą przebywającą na jego posesji, żeby udzielić instrukcji co do wejścia do domu bądź zniechęcić intruza.

W pełni spersonalizowane powiadomienia

Aplikacja pozwala na dostosowywanie rodzajów alertów i opcji nagrywania zgodnie z Waszymi preferencjami. To użytkownik decyduje czy urządzenie ma wysyłać powiadomienie i nagrywać wideo w razie wykrycia osób.

Dzięki funkcji strefy alarmowania (Alert-Zones) możliwe jest zawężenie obszaru monitorowania. Użytkownik wybiera czy ma być to przestrzeń wokół głównej alejki, głównej bramy, bramy garażowej itp. Inteligentny Wideodzwonek wyśle powiadomienie tylko jeśli w określonej strefie zostanie wykryta nowa osoba lub niezidentyfikowany ruch.

wideodzwonek Netatmo

Brak opłat abonamentowych i pełna ochrona danych

Wszystkie funkcje Inteligentnego Wideodzwonka są dostępne bezpłatnie, w tym przechowywanie filmów wideo. Historia połączeń odbieranych przez Wideodzwonek i nagrania wideo są zapisywane lokalnie na wewnętrznej karcie microSD.

Dołączona karta microSD jest szyfrowana, aby zapewnić wysoki poziom ochrony jej zawartości. W celu zabezpieczenia transmisji danych między smartfonem a Inteligentnym Wideodzwonkiem stosowane jest szyfrowanie typu klient-klient.

Łatwa instalacja zastępująca istniejący dzwonek do drzwi

Użytkownik może samodzielnie zainstalować Inteligentny Wideodzwonek. W tym celu wystarczy zastąpić istniejący tradycyjny dzwonek do drzwi urządzeniem od Netatmo. Wideodzwonek działa przy napięciach wejściowych 8-24 i 230 woltów. Do potwierdzenia zgodności posiadanej instalacji elektrycznej służy narzędzie dostępne na stronie internetowej producenta.

Następnym krokiem w procesie instalacji jest połączenie urządzenia z domową siecią WiFi oraz aplikacją Netatmo Security. Od tej pory domownicy mogą korzystać ze wszystkich funkcji Wideodzwonka.

Wysoka jakość obrazu w dzień i w nocy

Inteligentny Wideodzwonek jest wyposażony w kamerę 1080p Full HD z obiektywem szerokokątnym 140 stopni, zapewniającym optymalną jakość wideo.

Funkcja HDR kamery tłumi nagłe zmiany oświetlenia i przekazuje użytkownikowi wyraźny obraz tego, co dzieje się przed domem. Dzięki temu może wyraźnie zobaczyć twarz przychodzących do domu osób, niezależnie od warunków oświetleniowych. Wykorzystanie podczerwieni zapewnia także wyraźny obraz nocą.

Kompatybilność z Apple HomeKit

Inteligentny Wideodzwonek jest kompatybilny ze środowiskiem Apple HomeKit. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może tworzyć niestandardowe scenariusze i własne połączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Na przykład po wykryciu intruza przez Inteligentny Wideodzwonek automatycznie włączą się zewnętrzne światła domu, aby odstraszyć ewentualnego włamywacza.

Dzięki HomeKit użytkownik może uzyskać dostęp do podglądu aktualnego obrazu z kamery za pomocą komend głosowych wypowiadanych do asystentki Siri.

wideodzwonek Netatmo

Odporność na trudne warunki pogodowe

Dzięki kompaktowemu i eleganckiemu wyglądowi Inteligentny Wideodzwonek doskonale pasuje do każdego domu. Z kolei ochrona za pomocą technologii HZO, innowacyjna nanopowłoka i certyfikat IP44 sprawiają, że Wideodzwonek jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgoć – a także kurz i zanieczyszczenia.

Dostępność

Inteligentny Wideodzwonek Netatmo będzie dostępny w sprzedaży już od 28 września na stronie internetowej www.netatmo.com oraz w sklepach Komputronik i Salonach Denon w cenie 1399,99 PLN.

Aplikacja Netatmo Security jest bezpłatna i kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS oraz Android.

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!