Wielkie wejście i ciche wyjście – Shopee opuszcza Polskę

W przeciągu ostatnich miesięcy na pewno słyszeliście reklamę, która nie chce wyjść z głowy. Nie usłyszycie już jej. Shopee w ciągu 2 dni zniknie z Polski. Śpieszcie się z Waszymi ostatnimi zamówieniami – macie czas do 13 stycznia.

Awatar Marta Urbaniak

W przeciągu ostatnich miesięcy na pewno słyszeliście reklamę, która nie chce wyjść z głowy. Nie usłyszycie już jej. Shopee w ciągu 2 dni zniknie z Polski. Śpieszcie się z Waszymi ostatnimi zamówieniami – macie czas do 13 stycznia.

Konkurencja Allegro czy Amazona – Shopee – zniknie i to w trybie ekspresowym z Polski. Jak na sklep online to miał bardzo krótkie “5 minut sławy”. Został stworzony dość późno – w 2015 roku. Firma należy do spółki Sea, która miała styczność z producentem stojącym za dystrybucją League of Legends.

Pierwsze wejście na polski rynek miała w 2021 roku za sprawą aplikacja i witryny intenetowej. Nasz kraj był jednym z pierwszych, w których otworzyła swoją działalność. Jak widać jej posunięcia nie okazały się tak efektywne i nie wydłuży swojego okresu funkcjonowania, który wynosił zaledwie rok.

Shopee

Pomimo rytmicznej reklamy czy zaproszenia Sławomira do współpracy i promowania, nie odniosła druzgocącego sukcesu. Fala zamknięć działalności zaczęła się już na początku 2022 roku, kiedy to we Francji ogłoszono dość szybkie odejście. Miesiąc później przyszedł czas na wycofanie się z Indii.

Shopee nie jest pierwsze ani ostatnie – ebay również nie istniał zbyt długo na polskim rynku. Skończyło się na międzynarodowej wersji, choć ku zaskoczeniu rok temu ogłoszono ponowne otwarcie.

To koniec, nie ma już nic

Planowaliście większe bądź mniejsze zakupy noworoczne w Shopee? To musicie się naprawdę spieszyć. Firma ogłosiła, że będzie przyjmować zamówienia do 13 stycznia, czyli do jutra, do godziny 23:59. Po tym czasie nie będziecie już mogli dokonać zakupów w tym sklepie. Te osoby, które wcześniej dokonały zakupu nie muszą się martwić, ich paczki zostaną standardowo dostarczone.

Komunikat Shopee
Komunikat na stronie Shopee

Część osób z grona zakupoholików może się nie przejąć nawet sprawą, bo jest przecież jeszcze o wiele popularniejsze Allegro czy Amazon.

Nie można jednak odmówić Shopee taktyki lepszej, niż nawet Aliexpress – pieniądze zostają przekazane sprzedawcy dopiero po dostarczeniu paczki do kupującego. Jest ona bardzo wygodna dla konsumenta, jednak nie dla osoby wystawiającej towar.

Czy to już naprawdę koniec, czy może po dłuższej przerwie jak ebay, Shopee powróci silniejsze? A może powstanie kolejny sklep online z podobnymi zasadami funkcjonowania? Dajcie znać w komentarzu czy robiliście dotychczas zakupy na ich stronie czy może ostatnie 2 doby skuszą Was, aby tam zajrzeć?

Źródło: Business Insider

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Awatar Pinek
  Pinek

  No po cichu licze ze wroci…

  1. Awatar Ziemowit Wiśniewski
   Ziemowit Wiśniewski

   I see what you did there 😂

 2. Awatar Kika5
  Kika5

  Wielka szkoda na shopee wiele rzeczy można było kupić o wiele taniej, dzięki korzystnym rabatom w postaci kuponów lub monet oraz darmowej dostawie kupujący mógł sporo zaoszczędzić. Dla mnie ten sklep był nr 1. Bardzo żałuję że już go nie będzie bo robiłam tam sporo zakupów.

 3. Awatar Rafi 1121118
  Rafi 1121118

  Jezu nareszcie to gów** znika. Zostaliśmy wyzwoleni od tej reklamy pochodzącej z najgłębszych czeluści piekieł.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez