Windows 11

Windows 11 nie trzyma się najlepiej pod względem popularności. Dlaczego?

Windows 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Microsoft, oficjalnie wydana 5 października 2021 roku. Od tamtej pory minęły ponad 2 lata, a mimo to, z 11-tki ma korzystać zaledwie co 4-ty użytkownik komputera z Windowsem.

Awatar Kamil Malczyk

Na horyzoncie zaczyna pojawiać się Windows 12, a wydany ponad 2 lata temu Windows 11… nadal nie ma się najlepiej.

Jak informuje StatCounter, firma zajmująca się analizą internetowych ruchów, z najnowszej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu ma korzystać zaledwie 26,54% użytkowników komputerów z Windowsem na pokładzie.

Windows 11 po 2 latach od wydania

Windows 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego od Microsoftu. Oficjalna prezentacja W11 odbyła się 24 czerwca 2021 roku, a niespełna kilka miesięcy później – w październiku tego samego roku – doczekaliśmy się oficjalnego wydania.

Windows 11 - oficjalne wydanie
źródło: Windows Blog

Od samego początku, następca Windowsa 10 napotykał wiele problemów na swoim drodze. Przede wszystkim rozchodziło się o problemy z dostępem do stabilnej wersji, które w zasadzie… nadal obowiązują. Część użytkowników – którzy nie posiadają „aż tak starych” komputerów – nie może przejść na nowszą wersję.

Windows 11 - problemy z instalacją
źródło: Ars Technica

W ogólnym rozrachunku zdecydowanie nie pomaga również fakt, że Windows 11 według wielu nie należy do najstabilniejszych systemów. W związku z tym, część użytkowników, którzy co prawdą mogą przenieść się na najnowszy system, nie chce podejmować tego „ryzyka”, bo na ten moment żyje im się dobrze na Windowsie 10.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Apple wciska kit i produkuje elektrośmieci ­­– 8 GB Mac vs 16 GB Windows

Wszystko wskazuje na to, że Apple po raz kolejny próbowało zamydlić oczy swoich klientów. Przedstawiciele firmy twierdzili, że MacBooki z 8 GB pamięci RAM dorównują laptopom Windows z 16 GB! Jak jest naprawdę?

Czytaj artykuł

Statystyki wskazują jasno

Jak informuje StatCounter (firma zajmująca się analizą ruchów internetowych), popularność najnowszej wersji systemu od Microsoftu nie tylko nie rośnie, ale również lekko maleje. W grudniu 2023 roku mowa o spadku z 26,63% do 26,54%, choć warto wspomnieć, że może mieścić się to w granicach błędu pomiarowego.

Windows 11 vs Windows 10
źródło: MSPoweruser

Windows 10, którego „oficjalny” żywot ma zostać zakończony w październiku 2025 roku, aktualnie deklasuje swojego młodszego brata – z systemu ma bowiem korzystać nawet 67,46% wszystkich użytkowników Windowsów.

Windows 12
źródło: SoftwareKeep

W tym roku ma również pojawić się Windows 12 (o ile Microsoft rzeczywiście go tak nazwie). Mimo aktualnych problemów, w związku z tym, że „koniec” Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami, już wkrótce możemy oczekiwać, że 11-tka będzie meldować się na kolejnych komputerach.

Jeśli korzystacie z Windowsa, to jaka wersja systemu znajduje się na Waszych urządzeniach? Spodziewaliście się aż takiej dysproporcji?

ŹRÓDŁO: Neowin

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.