Wszystko co wiemy o iPhone XI!

Plotki dotyczące nowego flagowego urządzenia giganta z Cupertino rokrocznie rozgrzewają społeczność na długo przed oficjalną zapowiedzią. Jak co roku informacje docierające do wymagającej klienteli są szczątkowe i nie można zakładać z góry ich prawdziwości. Mając to jednak na uwadze przyjrzymy się najciekawszym plotkom oraz doniesieniom dotyczącym najnowszego iPhone’a, którego premiera ma nastąpić w okolicach września…

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Plotki dotyczące nowego flagowego urządzenia giganta z Cupertino rokrocznie rozgrzewają społeczność na długo przed oficjalną zapowiedzią. Jak co roku informacje docierające do wymagającej klienteli są szczątkowe i nie można zakładać z góry ich prawdziwości. Mając to jednak na uwadze przyjrzymy się najciekawszym plotkom oraz doniesieniom dotyczącym najnowszego iPhone’a, którego premiera ma nastąpić w okolicach września lub też października tego roku.

Jak się jednak okazało na początku czerwca światło dzienne ujrzał Koreański raport mówiący iż jeden z tańszych modeli może być opóźniony nawet do listopada 2018 roku.

iPhone X w NISKIEJ CENIE http://technostrefa.com/iphone_x_64_gb

iPhone XI czy iPhone X Plus?

Na początek na tapet weźmiemy nazwę. Istnieje kilka teorii na temat nazwy nowego flagowca, jak i pozostałych modeli firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Lista spekulacji jest długa, a każdą z propozycji można dogłębnie analizować, my wybraliśmy dla was kilka najciekawszych propozycji.

  • iPhone 11 oraz 11 Plus (aka iPhone XI oraz XI Plus)
  • iPhone Xs oraz Xs Plus
  • iPhone oraz iPhone Plus (tak dobrze widzicie :), zdaniem niektórych nowy   iPhone może być pozbawiony jakiegokolwiek dodatkowego oznaczenia)

Należy także wspomnieć iż według niektórych mamy się doczekać następców iPhone’a 8 oraz 8 Plus, natomiast ich nazwy mają być analogiczne czyli 9 oraz 9 Plus.

3 nowe modele? A może więcej?

Duża część z was może się spodziewać iż światło dzienne ujrzą 3 nowe modele iPhone’a. W tym wypadku z dużą dozą prawdopodobieństwa będziemy mieli do czynienia z urządzeniami łudząco podobnymi do ubiegłorocznego iPhone’a X. Według doniesień najbardziej bogata wersja wyposażona będzie w ekran OLED o przekątnej 6.5” oraz rozdzielczości w granicach między 480 oraz 500 ppi. Dodatkowo wielkością odpowiadać  ma iPhone’owi 8 Plus. Drugi model ma być następcą iPhone’a X, zostanie on wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 5.8” oraz rozdzielczości 458 ppi. Ostatni model dla niektórych może być najciekawszy, otrzymamy bowiem smartfon z okranem TFT-LCD o przekątnej 6.1” oraz rozdzielczości z przedziału 320 – 330 ppi. Co ciekawe, iPhone z ekranem LCD ma być pozbawiony funkcji 3D Touch. W rezultacie pozwoli to stworzyć lżejszą, cieńszą, ale jednocześnie bardziej wytrzymałą konstrukcję. Wszystkie trzy prezentowane modele posiadać mają tzw. “Notcha” wprowadzonego przy okazji iPhone’a X.

Według DigiTime Research w tym roku możemy zobaczyć aż 4 nowe urządzenia. W tym wypadku dodatkowym urządzeniem ma być pewna fuzja albowiem możemy ujrzeć wcześniej opisywanego następcę iPhone’a X lecz z ekranem TFT-LCD. W tym miejscu pojawia się pewna teoria, do wersji iPhone’a z ekranem LCD może zostać użyty tak zwany Super Bright Display. Dokładnie taki ekran został pokazany przy okazji premiery LG G7 ThinQ, wyróżnia się on niebywałą jasnością na poziomie 1000 nitów.

Nie możemy pominąć także aspektu cenowego nowych urządzeń, ponieważ i co do nich istnieją pewne przypuszczenia. Według Ming-Chi Kuo najdroższym modelem będzie iPhone XI Plus, a jego cena plasować się będzie w przedziale pomiędzy 900 a 1000$. iPhone XI będzie niewiele tańszy a jego minimalna przewidywana cena wynosić będzie 800$. Smartphone z wyświetlaczem LCD jak należało się spodziewać będzie najtańszy, a jego ceny według przewidywań rozpoczną się na poziomie 600$.

iPhone X w NISKIEJ CENIE http://technostrefa.com/iphone_x_64_gb

A co z wyglądem?

Analitycy przewidują iż ogólny design pozostanie taki sam jak w iPhonie X z 2017 roku. Telefony Apple zostaną pozbawione przycisku Home oraz czytnika linii papilarnych na rzecz Face ID. Dodatkowo spodziewane są zmniejszone ramki wokół ekranu, jednak zmiana ta może dotyczyć jedynie droższych modeli.

Istnieją także pewne doniesienia dotyczące notch’a. Jedni go kochają inni nienawidzą, jedno jest pewne kontrowersyjne wycięcie w ekranie na pewno zostanie. Będzie za to znacznie mniejsze przez co nie będzie zajmować całego paska powiadomień.

Co w pudełku?

Pojawiło się także kilka plotek mówiących o zawartości pudełka nowego iPhone’a. Według niektórych zobaczymy w nim nowy adapter sieciowy wyposażony między innymi w technologię szybkiego ładowania o mocy 18W, a także port USB C, zamiast USB A. Zmiana ta ma wynikać z zastosowania w najnowszych MacBook’ach tylko portów USB typu C, ma to być swoisty ukłon w stronę klientów by mogli bezproblemowo łączyć swoje urządzenia. Co ciekawe w pudełku ma zabraknąć adaptera Lightning – mini Jack.

Specyfikacja, co wiemy?

Najnowsze iPhone’y mają zostać wyposażone w chip Apple A12, a będzie to konstrukcja od firmy TSMC, tajwańskiego producenta, którego zadaniem jest wykonać jednostkę w zaledwie 7 nanometrowym procesie technologicznym. Zmiany mają także dotyczyć pamięci RAM, najdroższy model ma uzyskać dodatkowy 1GB co w rezultacie da 4GB pamięci operacyjnej. Pozostałe modele zostaną wyposażone w 3GB pamięci podręcznej. Ostatnią rzeczą o której warto wspomnieć jest bateria. Analitycy twierdzą iż w każdym z modeli wyposażony zostanie w baterię wielokomorową, co ma przełożyć się na zwiększenie jej pojemności oraz zaoszczędzenie miejsca wewnątrz smartphona.

Nie są to oczywiście wszystkie doniesienia na temat nowych urządzeń spod nadgryzionego Jabłka a jedynie zbiór najciekawszych. Jakie są wasze przewidywania co do nowych iPhone’ów?

iPhone X w NISKIEJ CENIE http://technostrefa.com/iphone_x_64_gb

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez