Wypracowanie w 5 minut? Word już niedługo z wbudowanym ChatGPT

Wypracowanie w 5 minut? Word już niedługo z wbudowanym ChatGPT

Wyszukiwarka Bing wspomagana ChatGPT, a to dopiero początek. Microsoft korzysta z najnowszej technologii Open AI przy ulepszaniu swoich kolejnych produktów. Word napisze tekst za Was, a Microsoft Teams przetłumaczy rozmowę.

Microsoft kontynuuje ścisłą współpracę z Open AI.

Wyszukiwarka Bing to dopiero początek. Rewolucję dzięki sztucznej inteligencji ma przejść Microsoft Office 365.

Po wpisaniu prostej komendy kilka minut i praca zostanie wykonana za Was.

Reklama

Microsoft skierował na siebie wzrok różnych frakcji z branży IT. Współpraca firmy z Open AI stworzyła, jak widać, więcej niż jedno rewolucyjne narzędzie. Sztuczna inteligencja i jej możliwości zmieniają sposób w jaki postrzegamy świat.

Mała grupa szczęśliwców, w tym szczególni klienci firmy Microsoft, mają możliwość przetestowania innowacyjnych rozwiązań. Prometheus to owoc ich wspólnych działań, a dokładniej sztuczna inteligencja. Niewątpliwie ma wszechstronne zastosowanie. Od projektowania grafiki, przez streszczanie rozmów odbytych podczas spotkań, po pisanie kodu programistycznego

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Microsoft: nowa wersja wyszukiwarki Bing zintegrowana z ChatGPT!

Microsoft widząc rosnącą popularność oprogramowania ChatGPT od Open AI, zamierza wykorzystać je do rozwoju internetowych wyszukiwarek. Firma zapowiedziała powstanie nowej wersji wyszukiwarki Bing, zintegrowanej z przeglądarką Edge i ChatGPT!

Czytaj artykuł

Co jednak jest najbardziej pożądane na szeroką skalę, to wyszukiwarka, która odpowie na najbardziej nurtujące Was pytania. Oczywiście sam ChatGPT dość dobrze wypełnia swoją rolę.

Niemniej dzięki połączeniu sił, Prometheus odpowiada w bardziej spójny, dokładny sposób, bez większych odchyleń od rzeczywistości. Google powinien zacząć obawiać się konkurencji, jeśli jej rozwój będzie się posuwać w takim tempie.

Co 2 mózgi to nie 1

Gigant informatyczny dzięki kolaboracji może zyskać grono użytkowników, którzy chcą ułatwić sobie swoją codzienną pracę, wykorzystując nadchodzące programy firmy. Praca będzie dalej wykonana dobrze i to w znacznie krótszym czasie.

Sama firma też zyska na zwiększonym rozwoju technologii opartej na sztucznej inteligencji. Możliwe też, że dzięki temu sam Microsoft wysunie się na prowadzenie na rynku IT. Nie można jednak poprzestać na 1 czy 2 rzeczach, jeśli sprawy rozwijają się, ukazując świetne rezultaty. Microsoft 365 przejdzie przemianę dotknięty ręką Open AI.

To co nowe i to co stare przejdzie rewolucję. Firma będzie mieć potężnego asa w rękawie, po udoskonaleniu Worda, PowerPointa czy Outlooka. Te przejdą na wyższy poziom możliwości.

Odsłonięcie ulepszonych aplikacji ma odbyć się już w marcu. Zmodernizowany pakiet Office będzie przekazywany do użytku klientów, jak i zwykłych użytkowników stopniowo. Tak jak ma to miejsce z wyszukiwarką internetową Bing.

Sztuczna inteligencja pozwoli na łatwiejsze redagowanie tekstów w Wordzie, czy generowanie wykresów graficznych w PowerPoincie, Wystarczy, że po prostu wpiszecie ich opis. Ale to tylko niektóre z nowych funkcji, a jest ich o wiele więcej, co zresztą potwierdził Microsoft, jednocześnie nie zdradzając większych szczegółów.

Tak samo wydajna praca z pewnością zmieni nasze postrzeganie i funkcjonowanie na co dzień. Microsoft ma się czym pochwalić i nie ukrywa nadchodzących zmian w swoim oprogramowaniu. Szykujcie się na mniej pracy za takie same pieniądze. No przynajmniej w teorii.

Źródło: OpenAI, Microsoft

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji