Xbox - gry łączą, a nie dzielą!

Xbox potwierdza, że gry łączą, a nie dzielą!

Popularne stwierdzenie „gry łączą, a nie dzielą” postanowił potwierdzić Xbox, publikując wyniki przeprowadzonej ankiety. Dowiemy się z niej między innymi tego, że wspólne gamingowe sesje pomagają tworzyć międzypokoleniowe połączenia!

Xbox i wyniki przeprowadzonego badania

Nie od dziś wiadomo, że okres świąteczny jest po prostu magicznym czasem. W czasie tym – bardzo często – zdarzają się sytuacje, których raczej nigdy byśmy się nie spodziewali. Są również idealnym pretekstem do organizacji rodzinnych spotkań, na których pojawiają się członkowie rodziny, których nie widzieliśmy od… poprzednich świąt.

Przyczyn takich sytuacji jest zapewne wiele, choć – oprócz „braku czasu” – jednym z najpopularniejszych powodów są rodzinne kłótnie. Na całe szczęście okres świąteczny działa na nas w specjalny sposób, a w jego trakcie zapominamy nawet o największych problemach.

Xbox - statystyki badania
źródło: Xbox News

Jak informuje Xbox za pośrednictwem wyników specjalnego badania, najlepszym sposobem na rozwiązanie rodzinnych kłótni mogą być… gry! Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieco niepoważne, to wyniki wspomnianej ankiety powinny wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Już na wstępie oświadczenia firmy możemy przeczytać, że aż „56% respondentów uważa, że przekazywanie radości z gier wideo przez starsze pokolenia młodszym jest wspaniałą tradycją”. Co więcej, głosy uczestników globalnego badania przeprowadzonego przez YouGov wskazują, że „rodziny wykorzystują gry wideo, aby lepiej połączyć się podczas świąt”.

Xbox - gry jako ucieczka od stresu
źródło: Xbox News

Nowa świąteczna tradycja

Zeszłoroczne święta zdominowały gry przyjazne rodzinie, czyli tytuły takie jak Minecraft czy Forza Horizon 5. Co więcej, miały one stanowić aż 50% gier granych podczas świąt w 2021 roku. Gry mają być bowiem idealnym łącznikiem nawet w przypadku członków rodzin, których dzielą największe różnice pokoleniowe.

Aż 40% respondentów – którzy twierdzą, że w trakcie świąt planują grać z członkami swojej rodziny – przyznało, że mają zamiar grać ze swoimi dziećmi. Idąc dalej, 21% uczestników ankiety stwierdziło, że planuje grać ze swoimi rodzicami, 10% – z teściami, a 5% – z dziadkami!

Xbox - zapowiedzi respondentów
źródło: Xbox News

W dzisiejszych czasach rynek gier oferuje nam tak wiele zróżnicowanych produkcji, że raczej nikt nie może narzekać na brak dobrych propozycji. Ogromnej liczbie graczy na całym świecie towarzyszy także niezliczona liczba powodów, dla której grają oni właśnie w ten konkretny tytuł.

Od rozwijania swojej pasji do sportu, przez rozwiązywanie zagadek logicznych i wykonywanie trudnych, niebezpiecznych misji, aż do zwykłego odpoczynku od życia codziennego. I to właśnie nad tym ostatnim powodem powinniśmy zastanowić się nieco dłużej, bowiem aż 54% ankietowanych stwierdziło, że sięga po gry wideo, aby załagodzić stres.

Gry wideo jako międzypokoleniowy łącznik

Inny aspekt, który może pomóc w międzypokoleniowych sesjach gamingowych – oprócz różnorodności tytułów – są zdecydowanie wieloletnie produkcje. Zanim jednak o nich, warto również wspomnieć, że aż 71% respondentów zgodziło się, że „różnorodność dostępnych gier wideo oznacza, że każdy w rodzinie – od dzieci po dziadków – może grać”.

Zdecydowanie dużo łatwiejsze może być zachęcenie rodziców czy dziadków do zagrania w gry, które kojarzą jeszcze ze swoich najmłodszych lat. Takich produkcji nie brakuje również w ofercie Xboxa – a przede wszystkim – w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Na szczycie wspomnianej listy góruje Microsoft Flight Simulator, które w tym roku obchodzi zaszczytną, 40-tą rocznicę! O kilkanaście lat młodsza jest za to franczyza Age of Empires (25 lat), a jedną z najmłodszych popularnych serii jest 10-letnia Forza Horizon!

ŹRÓDŁO: Xbox News

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!