Do
góry
Xiaomi-Mi-8-4-2060x1030

Xiaomi Mi 8 sprzedaje się świetnie!

Najnowszy smartfon Xiaomi Mi 8 został zaprezentowany ostatniego dnia maja tego roku w chińskim Shenzen. Od tamtego czasu upłynął niespełna miesiąc, a najnowszy flagowiec chińskiej firmy osiągnął rekord w przedsprzedaży.

23 czerwca na swoim twitterze rzecznik prasowy Donovan Sung poinformował iż sprzedano już ponad milion egzemplarzy.

Urządzenie występuje w trzech wersjach, ale najbardziej bogata jest edycja Explorer.  Wprowadza ona między innymi system trójwymiarowego odblokowania twarzą, a także skaner linii papilarnych wbudowany w ekran.

Nowości

Xiaomi Mi 8 w edycja Explorer, oprócz trójwymiarowego skanera twarzy i czytnika linii papilarnych w ekranie na pokładzie będzie miała także czujnik nacisku na wyświetlacz. Funkcja skanera twarzy zapewniła możliwość wprowadzenia animowanych emotikon, bliźniaczo podobną do Animoji z iPhone X. Tył telefonu skrwa kolejną niespodziankę, przezroczyste plecki pozwalają zajrzeć do wnętrza smartfona.

Zwykła wersja Mi 8 zostanie pozbawiona tych dodatków pozostawiając jednak niezmienioną specyfikację. W przypadku najtańszej Mi 8 SE wyposażona zostanie w mniejszy ekran i słabszy procesor.

Kolejną nowością jest dwuzakresowy moduł GPS, który sprawi, że Mi 8 będzie dokładniej oceniał swoją lokalizację.

Nie można nie zwrócić uwagi na uderzające podobieństwo Mi 8 do iPhone’a X, a na dodatek Xiaomi zrezygnowało również z guzików nawigacyjnych, a smartfonem będzie się teraz sterować za pomocą gestów. Podobnie jest z oznaczeniem SE, które towarzyszy najtańszej wersji urządzenia.

Warto też wspomnieć, że wszystkie modele Mi 8 pozbawione są mini jacka, a także że żaden z nich nie jest wodoszczelny.

Tanie smartfony Xiaomi ➡ https://technostrefa.com/smartfony_xiaomi

Specyfikacja

Mi 8 w wersji podstawowej jak i Explorer wyposażono w ekran o przekątnej 6.21”, który ma proporcje 18,7:9 i matrycę AMOLED o rozdzielczości 2248 x 1080 pikseli, jasność ma wynieść 600 nitów, czyli mniej więcej tyle co w przypadku iPhone’a X. W przypadku wersji SE otrzymamy ekran o przekątnej 5.88” o rozdzielczości 1080 x 2244 przy zachowaniu tych samych proporcji co starsi bracia.

Jeżeli chodzi o specyfikację edycji Explorer otrzymamy procesor Snapdragon 845 w parze z układem graficznym Adreno 630, całość wspomaga pamięć RAM o pojemności 8 GB oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. W przypadku standardowej edycji Mi 8 zmiana dotyczy pamięci, otrzymamy 6 GB pamięci podręcznej oraz w zależności od wersji 64/128/256 GB pamięci wewnętrznej.

Edycję SE ze względu na niższą cenę poddano bardziej drastycznemu liftingowi. W tym wypadku procesor to Snapdragon 710 w parze z układem graficznym Adreno 616. Pamięć RAM wynosić ma 4 lub 6 GB natomiast do dyspozycji będziemy mieli 64 GB pamięci wewnętrznej.

Bateria

Jeśli chodzi o pojemność akumulatora, to w podstawowej wersji jest to 3400 mAh, a w bogatszej edycji niestety mniej – 3000 mAh. Smartfon wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 4+. Edycja SE posiadać będzie baterię o pojemności 3120 mAh oraz wspierać będzie standard QC 3.0.

Aparat

Jeśli chodzi o aparaty, to z tyłu znajdziemy niezmienny zestaw, czyli obiektyw standardowy i drugi zapewniający dwukrotne przybliżenie optyczne. Aparaty w Mi 8 mają 12 Mpix, wąski obiektyw oferuje światło f/1.8, a szeroki f/2.4. W tym miejscu także model SE otrzymał delikatnie gorsze komponenty, 12 Mpix oraz 5 Mpix ze światłem kolejno f/1.9 i f/2.0, bez funkcji przybliżenia. Z przodu zaś zintegrowano kamerkę 20 Mpix z przysłoną f/2.0.

Cena?

Jeśli chodzi o ceny, to zaczynają się one od ok. 1600 zł za Mi 8 z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, wersja Mi 8 Explorer Edition kosztować ma ok. 2200 zł, a cena Mi 8 SE ma wynieść 1000 zł za wersję z 4 GB RAMu i 1200 zł za 6 GB RAMu.

Tanie smartfony Xiaomi ➡ https://technostrefa.com/smartfony_xiaomi

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!