Xiaomi Mi Mix Alpha | Co potrafi najnowszy koncept?

Xiaomi Mi Mix Alpha | Co potrafi najnowszy koncept?

Xiaomi właśnie zaprezentowało dzisiaj pierwszy smartfon w swojej ofercie, którego właściwie cała powierzchnia stanowi ekran. Wyjątkiem są ramki znajdujące się u góry i na dole oraz pojedynczy pasek na pleckach gdzie znalazły się kamery.

Najnowsze dziecko w portfolio Xiaomi to prawdziwie rewolucyjny model, który może raz na zawsze zmienić sposób w jaki patrzymy na smartfony. Wszystko za sprawą bardzo ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych. Najnowszy model zastąpił poprzednika, czyli Mi Mix 3, który wyróżniał się znaną sprzed lat konstrukcją slidera skrywającego dwie frontowe kamery. Pozwoliło to osiągnąć w pełni bezramkowy smartfon pozbawiony także notch’a.

Reklama

Tegoroczny model to zupełnie nowe spojrzenie na problem frontowej kamery, już teraz znane są konstrukcje z dwoma ekranami i możliwością wykorzystania głównego aparatu. Xiaomi poszło jednak o krok dalej, zamiast dwóch ekranów mamy jeden, który został zawinięty wzdłuż dłuższych krawędzi. Pozwoliło to nie tylko zrezygnować z frontowej kamery, ale także zapewniło niepowtarzalny wygląd samemu urządzeniu. Jedyne widoczne na frontowym panelu są dolna i górna ramka, która wciąż wymaga sporo pracy od samych producentów by móc z niej zrezygnować w pełni.

➡ Kup Xiaomi Mi Mix 3
➡ Tanie smartfony Xiaomi

Ekran, który otacza smartfona daje prawdziwie magicznego wyglądu, otwiera to także wiele drzwi na możliwość personalizacji takiego urządzenia, jak na przykład przeniesienie wskaźników czy powiadomień na boczną część. Oczywiście ekran, który właściwie w całości okala smartfon musiał się wiązać z pewnymi kompromisami, dla przykładu przyciski głośności zniknęły całkowicie i zostały zastąpione odpowiednimi gestami wywołującymi suwak dźwięku.

Z kolei z tyłu jedyną widoczną częścią obudowy jest pojedynczy wąski pasek mieszczący 3 kamery. A te to kolejny ogromny as tego telefonu, główna ma rozdzielczość aż 108 Mpix, powstała w wyniku współpracy Xiaomi oraz Samsunga i jest obecnie największym mobilnym sensorem dostępnym na rynku. Podobnie jak poprzednie modele ten także został wykonany w technologii QuadPixel co pozwala na pracę także w słabym świetle. Standardowe zdjęcia jakie wykonuje Mi Mix Alpha są w rozdzielczości 27 Mpix.

Jednak z opiniami na temat najnowszego sensora będzie trzeba poczekać do faktycznych testów tego smartfona. Przechodząc do bardziej przyziemnych informacji, na pokładzie znalazł się procesor Snapdragon 855+ oraz 12GB pamięci RAM. Specyfikacja mówi także o pamięci wewnętrznej w standardzie UFS 3.0 o pojemności 512 GB. Nie zabrakło także zgodności z nowym standardem 5G. Na koniec jak zawsze bateria, ta ma pojemność 4050 mAh i naładujemy ją super szybką ładowarką o mocy 40W, którą oczywiście znajdziemy w zestawie jeżeli zdecydujemy się na zakup tego smartfona.

➡ Kup Xiaomi Mi Mix 3
➡ Tanie smartfony Xiaomi

Ta bez wątpienia nie jest niska, Xiaomi określa ten smartfona jako model koncepcyjny, który po prostu trafi na rynek konsumencki. To oznacza, że nie będzie szeroko dostępny, a produkcja będzie opiewała na ograniczoną ilość egzemplarzy. Xiaomi Mi Mix Alpha ma trafić na sklepowe półki w grudniu tego roku w cenie 19.999 juanów, co w przeliczeniu daje około 2.800$, czyli ponad 11 tys. zł.

Warto tutaj przypomnieć historię pierwszego modelu Mi Mix, który także trafił na rynek jako model koncepcyjny, jednak jego następca czyli Mi Mix 2 był już modelem bardziej mainstreamowym jak i szeroko dostępnym.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!