Do
góry

Xiaomi Mi Watch już w Polsce!

Xiaomi ma w ofercie dobrze wszystkim znane opaski Mi Band. Teraz jednak przyszedł czas na zegarek z prawdziwego zdarzenia, oto Mi Watch.

Ostatnia opaska Mi Band 5 została ulepszona względem poprzedniej wersji o takie funkcje jak 3-osiowy żyroskop, asystent oddechu, pomiar stresu, obsługę migawki czy rejestrowanie i przypominanie o cyklu miesiączkowym. Wszystko po to, by zwiększyć zakres możliwości i udogodnień wspierających nasze codzienne życie. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xiaomi Mi Band 5 | Na tę opaskę czekało wielu!

Xiaomi Mi Band to bez wątpienia najpopularniejsza fit opaska na świecie. Wraz z 4 generacją, która została zaprezentowana w zeszłym roku Xiaomi wspięło się na zupełnie nowy poziom. Kolorowy dotykowy wyświetlacz OLED stanowczo zwiększył możliwości fit opaski, a nie pociągną za sobą znaczącego wzrostu ceny. Czy z modelem Mi Band 5 będzie podobnie?

Czytaj artykuł

Razem z Wami będzie dbać o zdrowie, sprawność fizyczną, czy dobrej jakości sen. Mi Band 5 zwróci też uwagę na poziom stresu, o który w ostatnich czasach bardzo łatwo. Został też wykonamy ukłon w stronę Pań i dodano możliwość śledzenia miesiączki, co odbywa się za pomocą aplikacji MiFit.

Coś starego i nowego

Mi Watch

Czas przejść do przyszłości i nowego przedstawiciela wearable od Xiaomi. Mi Watch ma wspierać Was w aktywnym życiu, tak jak robiły to opaski. I tak jak one będzie wyposażony w czujnik tętna, akcelerometr i żyroskop pozwalające na śledzenie stanu zdrowia właściciela. Ale też monitorowanie cyklu snu i długości fazy REM, a to wszystko dostępne do wglądu w nowej aplikacji Xiaomi Wear.

Zegarek może dodatkowo doprecyzować uzyskane dane dzięki zastosowaniu profesjonalnego algorytmu FirstBeat. Wodoszczelność pozostanie niezmienna – do 50 m możecie spokojnie zanurzyć urządzenie bez obaw o uszkodzenie. Tym samym nie będzie problemu z kąpielą czy treningami pływackimi wraz z zegarkiem.

No dobra, ale te wszystkie funkcje były już dostępne na pokładzie opasek Mi Band. A więc co nowego dodało Xiaomi? Od teraz będzie dostępny pomiar poziomu nasycenia krwi tlenem, czyli popularna saturacja (SpO2). Do tego większa ilość profesjonalnych trybów sportowych w imponującej liczbie 117. A dzięki wbudowanemu GPS użytkownik zdobędzie dokładne informacje o odbytym właśnie treningu z dowolnej dyscypliny. Warto mieć na uwadze, że ten tryb znacząco wpłynie na czas pracy na jednym ładowaniu.

Szkło i nowe funkcje

Do dyspozycji będziecie mieć aż 100 wbudowanych tarcz, umożliwiając dopasowanie do swojego gustu. Dostaniecie też opcję stworzenia własnej tarczy z Waszych ulubionych zdjęć. A skoro już o nich mowa, możecie je wykonać sterując aparatem za pośrednictwem dedykowanej funkcji na zegarku. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xiaomi prezentuje Mi 10T oraz … zegarek!

Po długim oczekiwaniu pojawił się następca serii Mi 9T, powitajcie Mi 10T! Jednak czy Xiaomi udźwignęło oczekiwania swoich najwierniejszych fanów?

Czytaj artykuł

Otrzymując wiadomości, czasami zdarzają się wśród nich popularne ikonki emoji. Te będą w końcu widoczne (Dzięki Xiaomi!), takiej opcji próżno szukać u często droższej konkurencji. Smartwatch jest wyposażony w ekran AMOLED o zadowalającej przekątnej 1.39-cala, a pokryty został szkłem Corning Gorilla Glass 3.

W formie nie tylko użytkownik

Mi Watch

Zegarek przy normalnym użytkowaniu powinien wytrzymać około 16 dni pracy na jednym ładowaniu. Ten czas będziecie mogli jeszcze dodatkowo wydłużyć, przełączając go w tryb oszczędzania energii. Wtedy Mi Watch ma działać nieprzerwanie przez 22 dni. To będzie możliwe po zaledwie dwóch godzinach ładowania. 

Nowością okaże się tryb sportowy z aktywnym modułem GPS, przy takim użytkowaniu bateria ma wytrzymać do 50 godzin bez dostępu do ładowarki.Zegarek ma ważyć niespełna 32 g, a użytkownicy będą mogli z początku wybrać opaski w kolorach: klasycznym czarnym, delikatnym beżowym i granatowym. Z czasem mają się pokazać też inne palety barw.

Ale jedną z ważniejszych informacji jest fakt, że tylko w dniu 25 stycznia Mi Watch będziecie mogli kupić w specjalnej cenie 449 zł za pośrednictwem stron mi-home.pl, mimarkt.pl oraz mi-store.pl. Natomiast do regularnej sprzedaży trafi on 8 lutego w standardowej cenie 549 zł.

Źródło: informacja prasowa

Autor
Ziemowit Wiśniewski

Geek z dużym dystansem do siebie. Zapalony miłośnik sprzętu audio, a w szczególności słuchawek. Meloman, w wolnych chwilach gracz i projektant 3D.

Pokaż wszystkie artykuły

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji