Do
góry

Xiaomi Mi Watch już w Polsce!

Xiaomi ma w ofercie dobrze wszystkim znane opaski Mi Band. Teraz jednak przyszedł czas na zegarek z prawdziwego zdarzenia, oto Mi Watch.

Ostatnia opaska Mi Band 5 została ulepszona względem poprzedniej wersji o takie funkcje jak 3-osiowy żyroskop, asystent oddechu, pomiar stresu, obsługę migawki czy rejestrowanie i przypominanie o cyklu miesiączkowym. Wszystko po to, by zwiększyć zakres możliwości i udogodnień wspierających nasze codzienne życie. 

Razem z Wami będzie dbać o zdrowie, sprawność fizyczną, czy dobrej jakości sen. Mi Band 5 zwróci też uwagę na poziom stresu, o który w ostatnich czasach bardzo łatwo. Został też wykonamy ukłon w stronę Pań i dodano możliwość śledzenia miesiączki, co odbywa się za pomocą aplikacji MiFit.

Coś starego i nowego

Mi Watch

Czas przejść do przyszłości i nowego przedstawiciela wearable od Xiaomi. Mi Watch ma wspierać Was w aktywnym życiu, tak jak robiły to opaski. I tak jak one będzie wyposażony w czujnik tętna, akcelerometr i żyroskop pozwalające na śledzenie stanu zdrowia właściciela. Ale też monitorowanie cyklu snu i długości fazy REM, a to wszystko dostępne do wglądu w nowej aplikacji Xiaomi Wear.

Zegarek może dodatkowo doprecyzować uzyskane dane dzięki zastosowaniu profesjonalnego algorytmu FirstBeat. Wodoszczelność pozostanie niezmienna – do 50 m możecie spokojnie zanurzyć urządzenie bez obaw o uszkodzenie. Tym samym nie będzie problemu z kąpielą czy treningami pływackimi wraz z zegarkiem.

No dobra, ale te wszystkie funkcje były już dostępne na pokładzie opasek Mi Band. A więc co nowego dodało Xiaomi? Od teraz będzie dostępny pomiar poziomu nasycenia krwi tlenem, czyli popularna saturacja (SpO2). Do tego większa ilość profesjonalnych trybów sportowych w imponującej liczbie 117. A dzięki wbudowanemu GPS użytkownik zdobędzie dokładne informacje o odbytym właśnie treningu z dowolnej dyscypliny. Warto mieć na uwadze, że ten tryb znacząco wpłynie na czas pracy na jednym ładowaniu.

Szkło i nowe funkcje

Do dyspozycji będziecie mieć aż 100 wbudowanych tarcz, umożliwiając dopasowanie do swojego gustu. Dostaniecie też opcję stworzenia własnej tarczy z Waszych ulubionych zdjęć. A skoro już o nich mowa, możecie je wykonać sterując aparatem za pośrednictwem dedykowanej funkcji na zegarku. 

Otrzymując wiadomości, czasami zdarzają się wśród nich popularne ikonki emoji. Te będą w końcu widoczne (Dzięki Xiaomi!), takiej opcji próżno szukać u często droższej konkurencji. Smartwatch jest wyposażony w ekran AMOLED o zadowalającej przekątnej 1.39-cala, a pokryty został szkłem Corning Gorilla Glass 3.

W formie nie tylko użytkownik

Mi Watch

Zegarek przy normalnym użytkowaniu powinien wytrzymać około 16 dni pracy na jednym ładowaniu. Ten czas będziecie mogli jeszcze dodatkowo wydłużyć, przełączając go w tryb oszczędzania energii. Wtedy Mi Watch ma działać nieprzerwanie przez 22 dni. To będzie możliwe po zaledwie dwóch godzinach ładowania. 

Nowością okaże się tryb sportowy z aktywnym modułem GPS, przy takim użytkowaniu bateria ma wytrzymać do 50 godzin bez dostępu do ładowarki.Zegarek ma ważyć niespełna 32 g, a użytkownicy będą mogli z początku wybrać opaski w kolorach: klasycznym czarnym, delikatnym beżowym i granatowym. Z czasem mają się pokazać też inne palety barw.

Ale jedną z ważniejszych informacji jest fakt, że tylko w dniu 25 stycznia Mi Watch będziecie mogli kupić w specjalnej cenie 449 zł za pośrednictwem stron mi-home.pl, mimarkt.pl oraz mi-store.pl. Natomiast do regularnej sprzedaży trafi on 8 lutego w standardowej cenie 549 zł.

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji