Do
góry

Xiaomi MiBand 6 to opaska na którą czekaliście!

Plotki się potwierdziły, a Xiaomi zaprezentowało najnowszą smart opaskę – MiBand 6, która wprowadza małą rewolucję dla nowych i obecnych użytkowników!

Seria smart opasek Xiaomi MiBand to jedne z najlepiej przyjętych urządzeń typu wearable na świecie. Swoją popularnością przebija nawet najlepsze smartwatche produkowane przez Apple, choć trzeba pamiętać, że to zupełnie inna klasa sprzętu. Teraz chiński gigant prezentuje najnowszą – 6. generację swojej nowej opaski, która wprowadza kilka małych, ale rewolucyjnych zmian.

MiBand 6 jest ekranem

MiBand 6

Tym, co wielu użytkowników było wadą, właściwie od prezentacji 2. generacji opaski MiBand, to niewielki ekran. Ten zwiększał się z generacji na generację, by w końcu zająć właściwie całą powierzchnię opaski. MiBand 6 w „pastylce” o niezmienionych rozmiarach względem 5. generacji umieścił ekran AMOLED edge-to-edge o przekątnej 1.56-cala.

Zgodnie z tym co mówi Xiaomi ekran jest aż o 50% większy, niż w poprzedniej wersji. Matryca ponadto zaoferuje świetną jakość obrazu z zagęszczeniem pikseli na poziomie 326 ppi. Jednocześnie z głównego panelu zniknął przycisk dotykowy, który odpowiadał za niektóre funkcje opaski. Teraz to wszystko zastąpiły kontrolki na ekranie.

Śledzi stan zdrowia

MiBand 6

W świecie smart opasek, czy generalnie elektroniki „noszonej”, zmieniło się w ostatnim roku bardzo dużo. Na znaczeniu zyskały między innymi takie funkcje jak pomiar SpO2, czyli natleniania krwi czy dokładniejszy monitor snu. Szczególnie w tym pierwszym wypadku opaski od Xiaomi nie miały się czym pochwalić, jednak zmienia to MiBand 6, na którego pokładzie znajdzie się już w momencie premiery pomiar SpO2.

Dzięki dokładniejszemu sensorowi takie odczyty jak tętno czy śledzenie snu zyskają na jakości. Jedną z ciekawszych zmian jest także pomiar stresu, który trafi na pokład nowego MiBanda. Wraz z nim Xiaomi wprowadzi także specjalne ćwiczenia oddechowe, które mają pomóc rozładować napięcie w bardziej stresujących sytuacjach.

Ćwiczy razem z Wami

MiBand 6

Tym, co jest najważniejsze we wszystkich opaskach smart to śledzenie aktywności fizycznej. MiBand 6 rozpoznaje wiele różnych trybów, co więcej jest ich dwa razy więcej, niż poprzednio. Możecie korzystać z aż 30 angażujących trybów treningu. Macie także opcję ćwiczeń w pomieszczeniach takich jak na przykład rozciąganie czy HIIT. Nie zabrakło też treningów profesjonalnych, jak choćby gimnastyka.

Jednym z większych udoskonaleń funkcji sportowych jest automatyczne wykrywanie aktywności. Opaska sama przeanalizuje Wasz ruch i dobierze jedno z 6 najbardziej podstawowych ćwiczeń. W takiej sytuacji w ogóle nie musicie pamiętać o aktywacji trybu sportowego, bo wszystko dzieje się automatycznie. Z kolei jeżeli będziecie chcieli śledzić swoje postępy w nieco bardziej zaawansowanych trybach, jak na przykład zumba, to będziecie musieli wybrać ten tryb na ekranie opaski.

Dwa tygodnie bez zmian

MiBand 6

Na koniec informacja, która powinna ucieszyć wszystkich entuzjastów i fanów obecnych MiBandów. Najnowszy model wciąż może się pochwalić równie długim czasem pracy na baterii co poprzednie modele. Okres 14 dni pozostał bez zmian, nawet w połączeniu z nowymi sensorami czy większym ekranem. Na tyle opaski zostało także złącze znane z modelu MiBand 5, które integrowało magnesy dla prostszego ładowania.

Cena?

Wszystkie nowości nie przeszkodziły Xiaomi w zachowaniu niskiej i przystępnej ceny 6. generacji swojej smart opaski. Xiaomi MiBand 6 będzie dostępny w Europie w cenie 44.99€, co w przeliczeniu na złotówki daje nam około 210 zł. Nie jest to więc ogromna podwyżka względem poprzedniego modelu i jednocześnie cena wciąż niebywale przystępna dla każdego.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!