Xiaomi na drugim miejscu na światowym rynku

Xiaomi na drugim miejscu na światowym rynku

To pewnie zaskoczy wielu, ale obecnie Xiaomi znajduje się na drugim miejscu w światowym rankingu. Wyprzedziło nawet Apple'a!

Xiaomi na drugim miejscu

Reklama

Firma badawcza Canalys przedstawiła raport dotyczący globalnego rynku smartfonów za II kwartał 2021 roku. Xiaomi zajęło w nim drugie miejsce z udziałem 17%. Osiągnęło też 83% wzrostu rok do roku, wyprzedzając Apple. W opinii Canalys Xiaomi przekształca swój model biznesowy z gracza w aspirującego w lidera. Dzięki takim działaniom jak konsolidacja partnerów handlowych i precyzyjne zarządzanie sprzedażą na otwartym rynku. Canalys skomentował, że nowym, naturalnym celem Xiaomi jest wyparcie marki Samsung, aby stać się największym sprzedawcą na świecie.

Xiaomi na drugim miejscu

Lei Jun, założyciel, prezes i dyrektor generalny Xiaomi w liście do wszystkich pracowników podkreślił, że zajęcie pozycji nr 2 na świecie jest kamieniem milowym w historii Xiaomi. Po pięciu latach rozwoju w niezwykle trudnych warunkach, urządzenia Xiaomi stały się bardzo zaawansowane technologicznie. Utorowały one drogę do segmentu premium i tym samym zwiększyły udział w rynku. Xiaomi będzie stale ulepszać to, co robi najlepiej i umacniać się na pozycji drugiego największego producenta smartfonów. 

Biznes w liczbach

W IV kwartale 2020 roku globalne dostawy Xiaomi osiągnęły 43,4 mln sztuk przy 31,5% wzroście rok do roku. Wówczas po raz pierwszy Xiaomi prześcignęło Apple. W I kwartale 2021 roku Apple awansowało na pozycję nr 2, z 15% udziałem w globalnym rynku smartfonów, a tuż za nim uplasowało się Xiaomi z 14% udziałem w rynku. Globalna sprzedaż smartfonów Xiaomi wyniosła wtedy 49,4 mln sztuk, przy wzroście 69,1% rok do roku. 

Xiaomi na drugim miejscu

Sytuacja rynkowa i technologie

Odkąd Xiaomi wprowadziło na rynek swój pierwszy flagowy smartfon klasy premium z serii Mi 10, nieustannie doskonali swoje produkty. Zmian doczekały się takie obszary jak wideo i fotografia cyfrowa, wyświetlacze, ładowanie i zarządzanie energią czy inteligentna produkcja. Xiaomi inwestuje w rynek premium i otwiera przed użytkownikami możliwości dotąd mało dostępne. Zmienia w ten sposób kształt całego rynku. 

Ponadto Xiaomi uruchomiło pierwszą część swojej inteligentnej fabryki. Jej zautomatyzowane linie produkcyjne są w stanie wyprodukować milion smartfonów klasy high-end rocznie. Jest to również ogromny obiekt badawczy, który umożliwia Xiaomi opracowywanie nowych materiałów i technologii, a także testowanie zaawansowanych procesów produkcyjnych.

Reklama

Inwestycje i przyszłość

Xiaomi na drugim miejscu

Xiaomi w ubiegłym roku zainwestowało prawie 10 miliardów RMB w badania i rozwój, a w tym roku liczba ta ma wzrosnąć o 30-40%. Na początku 2021 roku Xiaomi ogłosiło największą rekrutację inżynierów w swojej historii: 5000 nowych pracowników (20% całej kadry). W międzyczasie Xiaomi uruchomiło wiele inicjatyw dla talentów, takich jak projekt nagród o wartości miliona dolarów dla projektów technologicznych, plan motywacyjny dla młodych inżynierów itp. W lipcu br. prawie 700 młodych inżynierów Xiaomi otrzymało 16 milionów akcji w ramach planu motywacyjnego. 

Według najnowszych globalnych danych Canalys Xiaomi szybko rozwija się na rynkach zagranicznych, osiągając ponad 300% wzrostu na rynku Ameryki Łacińskiej, ponad 150% wzrostu w Afryce i o ponad 50% większą sprzedaż w Europie Zachodniej. Według raportu „Q1 2021 Results Announcement of Xiaomi” smartfony Xiaomi pojawiły się na ponad 100 rynkach na całym świecie. Tym samym zajmując pierwsze miejsce pod względem udziału w rynku smartfonów na 12 rynkach i drugie miejsce w Europie. Od lat firma jest nr 1 w Indiach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Przystań Xiaomi – wakacyjna inicjatywa

Jeśli znudziło Ci się leżenie na plaży, to możesz wpaść na przystań Xiaomi. Producent sprzętu elektrycznego przygotował wiele gier, zabaw czy warsztatów!

Czytaj artykuł

Macie telefon od Xiaomi?

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!