Xiaomi strzela sobie w stopę? Xiaomi Mi Band 7 NFC w Polsce

Xiaomi nie spieszyło się, aby wypuścić Xiaomi Mi Band 7 NFC w Polsce. Jednak w końcu możecie nacieszyć się oficjalną funkcją płatności zbliżeniowych. Tyle, że w Chinach zapowiedziano już Mi Banda 8. Czy firma nie bierze na poważnie klientów z Europy?

W końcu swoją premiere w Polsce ma Xiaomi Mi Band 7 NFC. Opaska jest od dziś dostępna w sprzedaży.

Długo wyczekiwane NFC w najnowszej generacji opasek Xiaomi jest dostępne również dla Polaków. Rozszerzono możliwość płacenia kartą o klientów kolejnych banków.

Premiera Xiaomi Mi Band 8 w Chinach może ostudzić entuzjazm i zmieszać wiele osób.

Lepiej niż w Mi Band 6

Opaski Mi Band są opaskami smart znanymi na całym świecie. Sprawdzają się dla osób aktywnych, które chcą mieć kontrolę nad swoim zdrowiem. Osoby uprawiające sport doceniają tą wąską pastylkę za szereg jej trybów treningów, wodoodporność i czas żywotności baterii.

Płatności zbliżeniowe są coraz bardziej popularne, bo w końcu nie musicie pamiętać, żeby zawsze nosić ze sobą portfel. Wiele osób czekało na Xiaomi Mi Band 7 NFC i właśnie nadeszła jej premiera w Polsce.

żródło grafiki Mi-Store

Opaska Xiaomi Mi Band 7 NFC ma o 25% większy wyświetlacz względem Mi Banda 6 NFC. Ekran to standardowo AMOLED o przekątnej 1,62-cala z jasnością do 600 nitów, którą możecie dostosować do Waszych potrzeb. Zachowano wysoką jakość obrazu dzięki zagęszczeniu pikseli na poziomie 326 PPI, tak jak miało to miejsce w 6. generacji.

Ochroną zajmuje się szkło hartowane z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. Sama pastylka jest wykonana ze stopu aluminium, a opaska dołączona w zestawie to termoplastyczny poliuretan. Jej wymiary to 46,5 x 20,7 x 12,25 mm, a waży zaledwie 13,5 g nie licząc opaski.

Tą możecie łatwo dopasować do swojego nadgarstka. Zakres regulacji opaski to 160 – 224 mm. O ile tworzywo jest elastyczne, tak przy treningu czy w upalne dni noszenie jej może być mało komfortowe. Nie mniej na rynku znajdziecie oferty różnych wariantów od pasków na rzep po stalowe bransolety.

żródło grafiki Mi-Store

Wewnątrz pastylki znajduje się akumulator litowo-polimerowy o pojemności 180 mAh, który przy standardowym użytkowaniu wystarczy do 14 dni pracy. Chyba, że ustawicie monitorowanie snu, tętna i stresu na częste pomiary, wtedy ten czas może ulec skróceniu. Samo ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki ze złączem magnetycznym i trwa około 2h.

Funkcje opaski

Standardowo nie mogło zabraknąć funkcji pomiaru stanu Waszego zdrowia, a są nimi: pomiar tętna, monitorowanie jakości snu, pomiar stresu, badanie natlenienia krwii, czy mozliwość skorzystania z asystenta oddechu czy monitorowania cyklu miesiączkowego.

Trybów fitness dla spragnionych aktywności jest aż ponad 110, a podczas aktywności Mi Band 7 NFC automatycznie wykryje aktywności takie jak bieg na zewnątrz, spacer, bieg na bieżni, ćwiczenie na eliptyku, czy wioślarzu.

Po zainstalowaniu aplikacji Zepp Life/Mi Fitness macie dostęp do zapisów Waszych parametrów z ostatniego, dnia, miesiąca czy nawet lat wstecz odkąd zaczniecie używać smart opaskę. Możecie również z poziomu aplikacji ustawić tapety spośród większego zakresu niż tylko kilku domyślnych wbudowanych w opaskę.

Tam macie też możliwość ustawienia z jakich aplikacji mają przychodzić powiadomienia czy alerty. Opaska obsługuje Bluetooth 5.2 BLE, aby połączyć się z Waszym telefonem w celu przesyłania danych do aplikacji.

W końcu NFC na pokładzie

Wszystko to co zostało wymienione znajdziecie na pokładzie Xiaomi Mi Band 7. Co zatem zasadniczo różni Mi Band 7 NFC od zwykłej 7. generacji? Jest to funkcja NFC na którą niecierpliwie czekaliście.

Płatności zbliżeniowych możecie dokonywać za sprawą Xiaomi Pay, teraz przy użyciu karty MasterCard, jak i Visa. Pełna lista banków, obsługujących płatności dla tych kart jest dostępna na stronie mi.com.

Cały czas trwają prace mające na celu umożliwią płatność w polskich bankach. Najlepiej skontaktować się ze swoim bankiem w razie wątpliwości co aktualnej możliwości korzystania z płatności zbliżeniowej przy użyciu Mi Band 7 NFC.

O ile w końcu możecie nacieszyć się nową opaską z funkcją płatności zbliżeniowej, na którą przyszło Wam czekać aż 9 miesięcy, tak na horyzoncie kilka dni temu pojawił się już Mi Band 8 w Chinach. O tej generacji pisaliśmy niedawno w naszym tekście.

Jest to dosyć niefortunny zbieg okoliczności albo po prostu Xiaomi nie traktuje na poważnie klientów z Europy. Pokazując nadchodzące nowości, gdy w końcu otrzymaliście funkcję bez której ciężko się obejść. Jest to zabieg trochę nie na miejscu i nie wygląda to najlepiej w oczach ludzi.

Jeśli zdecydujecie się za zakup Xiaomi Mi Band 7 NFC to  jest ona dostępna w cenie 299 zł. Będzie ona dostępna na stronach: mi-home.pl, mimarkt.pl, mi-store.pl i mi.com, w sklepach i punktach Xiaomi Store oraz u partnerów rynkowych: Komputronik, Media Expert, Media Markt, RTV Euro AGD, Neonet, Techwish i X-kom. 

Zasadnicze pytanie brzmi czy teraz przyjdzie Wam czekać kilka miesięcy, w oczekiwaniu dotarcie nowej generacji do Polski? I czy opłaca Wam się kupować teraz Xiaomi Mi Band 7 NFC skoro na horyzoncie widać Xiaomi Mi Band 8 z nowymi możliwościami?

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: Xiaomi

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!