Xiaomi SU7

Czy Xiaomi SU7 to recepta na podbój światowego rynku samochodów?

Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy samochód elektryczny, który nie ma być jednak tylko jednorazowym wybrykiem, a początkiem „nowej ery”. Model SU7 ma być poważną konkurencją dla innych elektryków – Tesli i Porsche Taycana!

Awatar Kamil Malczyk

Popularny chiński producent zaprezentował swój pierwszy samochód elektryczny, który już niedługo może pojawić się na drogach!

Xiaomi SU7, bo o nim właśnie mowa, to sportowy elektryk, który ma pomóc marce w osiągnięciu bardzo ambitnego celu – tytułu jednego z pięciu największych producentów samochodów na świecie!

Xiaomi SU7 – co o nim wiemy?

Zaczynając od samego początku, w czwartek 28 grudnia Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy samochód elektryczny o nazwie Xiaomi SU7. „SU” ma być skrótem od „Speed Ultra”, co rzeczywiście ma sens w zestawieniu ze słowami założyciela firmy o zastosowaniu „super silnika elektrycznego”.

Xiaomi SU7

SU7 ma być dostępny w dwóch wariantach – podstawa ma oferować zasięg do 668 km, a mocniejszy wariant SU7 Max, nawet do 800 km. Warto wspomnieć, że Tesla Model S pozwala przejechać do 650 km na jednym ładowaniu. Sportowa limuzyna ma oferować dwa bagażniki: przedni – 105l oraz tylny – 517l.

Xiaomi SU7 i SU7 Max - osiągi

Podstawowy sedan (299 KM) ma rozpędzać się od 0-100 km/h w 5,28s, a jego maksymalna prędkość to 210 km/h. W przypadku SU7 Max (673 KM) mówimy o przyśpieszeniu 0-100 km/h w 2,78s i prędkości maksymalnej 265 km/h.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Pierwszy samochód elektryczny od Xiaomi. Jak prezentuje się Xiaomi SU7?

Xiaomi znane ze smart urządzeń, postanowiło wyprodukować swój pierwszy elektryczny samochód. Na pewno można spodziewać się innowacji na pokładzie od chińskiego przedsiębiorstwa. Czy Tesla będzie mieć konkurencję?

Czytaj artykuł

Smartfonowy system w samochodach

Jednym z argumentów, który ma przekonać ewentualnych klientów do zakupu SU7 (lub w przyszłości kolejnych samochodów tej marki), ma być system operacyjny HyperOS, znany już z urządzeń producenta. W związku z tym, kierowcy będą mieli dostęp do większości aplikacji mobilnych, dostępnych na tychże urządzeniach.

Xiaomi HyperOS w Xiaomi SU7
źródło: FreeFast

Wspomniany system ma odpowiadać również za autonomiczną jazdę, którą – oprócz kamer – mają wspomagać również popularne radary LIDAR, których zabrakło między innymi w samochodach Tesli (co niektórzy krytycy uważają za duży minus).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nie warto przepłacać! – test Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T Pro przypomina mi legendarny model Xiaomi Mi 9. Bowiem dokładnie tak, jak on kosztuje lekko ponad połowę tego co topowe modele, a jest prawie tak dobry, o ile nie lepszy w wielu aspektach. 

Czytaj artykuł

Jak i kiedy uda się podbić rynek moto?

Dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, wprost informuje, że SU7 ma nie odstawać od innych elektrycznych samochodów, w tym Tesli i… Porsche Taycana. Założyciel chińskiej marki twierdzi, że zastosowany w ich aucie super silnik elektryczny jest zdolny do przyśpieszania szybciej, niż auta konkurencji.

Xiaomi SU7 vs Porsche Taycan
elektryczny Porsche Taycan (źródło: Car and Driver)

Choć droga marki na rynku moto dopiero się zaczyna, Lei Jun wie, czego chce. Jak mówi: „Ciężko pracując przez następne 15 do 20 lat, staniemy się jednym z 5 największych producentów samochodów na świecie, dążąc do podniesienia ogólnego przemysłu motoryzacyjnego w Chinach”.

Xiaomi SU7 vs Tesla Model S
Tesla Model S (źródło: Car and Driver)

Wśród planów na najbliższe lata – oprócz dołączenia do grona najlepszych producentów moto na świecie – Chińczycy planują także zbudować „samochód marzeń porównywalny z Porsche i Teslą”. Oprócz tego, w ciągu najbliższej dekady mają zainwestować 10 miliardów dolarów w produkcję samochodów.

Jak myślicie, czy plany chińskiego producenta na podbój rynku moto mogą w ogóle wypalić? Jakie pierwsze wrażenia wywarła na Was limuzyna SU7?

ŹRÓDŁO: Xiaomi, Reuters

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez